Ameliyatsız EstetikAmeliyatsız estetik çeşitli sebeplerle cerrahi işlem yaptırmak istemeyenler tarafından kozmetik kaygıların giderilmesinde tercih edilir. En belirgin özelliği sorunlara çok hızlı çözmesi ve etkisini belli bir süreyi kapsamasıdır. Cerrahi tekniklerde olduğu gibi uzun nekahet süreci olmaması ve beklentilerin karşılanmadığı durumlarda geri dönüşüm şansının olmasıdır.

Uygulama öncesi kişinin arzu ve tercihlerine göre doktor ile yapılacak görüşmeler sonrası ameliyatsız yada cerrahi seçeneklerden biri seçilir. Ameliyatsız estetik uygulamaları botoks, dolgu maddeleri, ultrason ve radyo dalgaları kullanılarak yapılabilir.

Ameliyatsız Estetik Uygulamalarımız?

Ameliyatsız Burun Estetiği, Yüzümüzde ilk dikkat çeken burnumuzda ki estetik görüntü kusurlarının ve deformasyonların dolgu tekniğiyle giderildiği invaziv uygulamadır. Ameliyat stresi ve iyileşme sancılarından uzak bir yöntem olan dolgu tekniği sayesinde burundaki biçim ve görünüş bozukluklarının tamamı giderilebilmektedir. Ameliyatsız burun estetiği (Burun Dolgusu) ile arzuladığınız, yüz hatlarınızı tamamlayan, estetik ve sağlıklı bir buruna sahip olmanız amaçlanır.

Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız EstetikGenel anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Lokal olarak uygulanan hafif uyuşturucu kremlerle enjeksiyon sırasında oluşabilecek sızıların önüne geçilir. Kişinin istekleri doğrultusunda burun üzerinde olan şikayetlerin değişik dolgu maddeleri kullanılarak giderilmesi işlemidir. Bu uygulama yönteminde kesi işlemleri olmadığı için iyileşme süreci, morarma şişme gibi etkiler gözlenmez. Kişi aynı gün normal hayatına dönebilir. Burun üzerinde uygulamanı yapıldığı alana bant ile kapatılır. Burun içinde tampon konulmaz.

Ameliyatsız Burun Estetiği Sonrası?

Cerrahi işlemler sonrası oluşan yan etkiler iyileşme süreçleri olmaz. Uygulama sonrasında sadece iğne giriş izlerinde kabuklar oluşur. Bu kabuklar 2-3 gün içinde kaybolur. Ameliyatsız burun estetiği (Burun Dolgusu) sonrası elde edilen sonuçlar kalıcı değildir. Kullanılan dolgu maddesine ve yapılan uygulamaya göre 6 ay ile 18 ay arası kalıcılık gösterir. Burun dolgusunun sonuçlarından memnun kalınır ise uygulama etkisi geçince tekrarlanabilir.

Ameliyatsız Burun Estetiği öncesi?

Herhangi bir hazırlık aşaması gerekmeyen ameliyatsız burun estetiğinde istenilen sonuçlar hakkında doktordan tam bilgi alınmalıdır. İstenilmeyen sonuçlarla karşılaşmamak için seçilecek dolgu maddesi ve etki süresi öğrenilmelidir. Doktor seçimi ve kullanılacak dolgu maddelerinin kalitesi diğer tüm uygulamalarda olduğu gibi ameliyatsız burun estetiği uygulamalarında en önemli konudur.

Leke Tedavileri Nedir?

Ameliyatsız EstetikYüz güzelliğine gölge düşüren lekeler, başta güneş lekeleri olmak üzere hamilelik, yaşlılık ve hormonal değişikliklerin neden olduğu melanin yoğunlaşmasıdır. Leke tedavisinde uygulanan lazer tedavileri, kök hücre tedavisi ve PRP, cilt lekelerini yok etmede son derece etkili yöntemler olup aynı zamanda cildin gençleşmesini de sağlayan uygulamalardır. Cilt yüzeyinden alt katmanlara kadar uzanan alanda bulunan lekeler, tedavi süreci bazen birkaç seans süren ve aşamalı olarak yok edilen bir durumdur. Güneş Lekelerine Kesin çözüm için mutlaka bir uzmana danışılmalı ve profesyonel bir yardım alınmalıdır. Kök hücre tedavisinde amaç deforme olan dokuların tedavisi olduğundan hem lekeler yok edilir hem de cilt akne, yara, yanık izi ve lekelerden temizlenir. Fibrocell olarak ta bilinen kök hücre tedavisi cilt kalitesini arttırırken kırışıklıkları da giderir. Trombosit bakımından zengin bir plazma uygulaması olan PRP ise hastadan 8-20 cc alınan kanın santrifüj edilerek tekrar hastaya uygulanmasıdır. Elde edilen serum az miktarlarda deriye enjekte edilerek dokuları toparlaması ve onarması sağlanır.

Leke Tedavileri Nasıl Yapılır?

Leke tedavisinde uygulanan lazer yönteminde leke derinliği önemlidir. Leke sayısı, derinliği ve cilt yapısına göre uygulanan seans sayısı değişir. Yağ dokusundan elde edilen kök hücre, yüzün ihtiyacına göre gerekli miktarlarda dolgular yapılarak enjekte edilir. Dikiş gerektirmeyen bir uygulama olup lokal anestezi altında yapılır.

Kulak arkasından alınan doku parçasından elde edilen kök hücreler ayda bir enjekte edilerek 3 seansta tedavi tamamlanır. Cilt İçin Kök Hücre Tedavisi yaptıranlar kendi dokusundan elde edilen kök hücre uygulaması sonucu herhangi bir yan etki yaşamaz. Cildi yenileyen diğer bir yöntem olan PRP uygulamaları ise kişinin kendisinden alınan 8-20 cc lik kandan elde edilen plazmanın cilde uygulanma işlemidir. Cilde verilen pıhtı hücresi ile dokuların onarımı amaçlanır. Kolajen üretimini arttırarak cildin yenilenmesini sağlayan PRP uygulamaları el, yüz, boyun, dekolte, kol ve bacaklara uygulanmaktadır.

Ameliyatsız meme estetiği, Her kadın güzel göğüsleri olsun ister fakat her kadın ameliyat fikrine sıcak bakmaz. silikon protez uygulamasında olduğu gibi kesi ve dikiş işlemleri ve uzun iyileşme süreci olmaz. Lokal anestezi ile önceden belirlenen miktarda AQUAfilling® dolgu maddesi kullanılarak, dolgu yapılacak bölgeye iğne ile uygulanır.

Aquafilling içeriği vücut ile uyumlu olduğu için uygulama sonrasında adaptasyon süreci olmaz. Tamamen doğal olan, aquafilling zararları önceden kestirilemeyen diğer dolgu maddeleri gibi beklenmeyen komplikasyonlar oluşturmaz. İşlem sonrası etki anında görülür. Morluk ve şişliklerin 2-3 içinde yok olması ile son görüntüsüne kavuşur. Etkisi 8-10 yıl kadar sürmektedir. İşlem kısa ve ağrısız olarak gerçekleştirilir. Kesi ve dikiş işlemi olmadığı için iyileşme süreci yoktur hasta aynı gün, günlük işlerine dönebilir.

Ameliyatsız Meme ve Kalça Büyütme Estetiği (Aquafilling)

Aquafilling yöntemi ile göğüs ve kalça büyütme işlemi sonrasında hastalar hemen günlük hayatlarına dönebilir ve işlem sonrasında ameliyatta olduğu gibi ağrı yaşamazlar. Uygulamaya bağlı olarak oluşan ödemler yaklaşık 1 hafta gibi kısa bir sürede vücuttan tamamen atılarak vücut istenilen şekle tamamen sahip olur.

Aquafilling yönteminin kalıcılığı metabolizmaya göre 5 ile 8 yıl arasında değişmekte ve bu süre zarfında kadınlar istedikleri vücuda sahip olmaktadırlar. Ancak gelişen estetik ve tıp uygulamaları sayesinde artık ameliyata ve sonrasındaki ağrılı sürece gerek kalmadan istediğiniz vücut hatlarına sahip olabilir ve Aquafilling ameliyatsız kalça büyütme yolları sayesinde silikon uygulamalarının aksine tamamen doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Aquafilling iğneyle kalça şekillendirme büyütme yöntemi %98’i kristalize edilmiş sudan oluşan dolgu maddesinin lokal anestezi ile vücuda enjekte edilerek vücut şekillendirme işlemidir. İnsan vücudunun %60’ından fazlasının sudan oluştuğunu düşündüğümüzde vücuda yabancı bir madde girmemesinden dolayı diğer estetik işlemlerinde olduğu gibi herhangi bir yan etkisi ya da Aquafilling zararları ortaya çıkmadan vücut tepkimesi bulunmamaktadır. Aquafilling yöntemi göğüs ve kalça büyütmek için son yıllarda dünyada kadınlar tarafından en çok tercih edilen uygulamaların başında yer alıyor.

AMELİYATSIZ ESTETİK ALANINDA SUNDUĞUMUZ HİZMETLER