Ameliyatsız Yüz GermeAmeliyatsız yüz germe cerrahi müdahale olmadan yaşlanma, sarkma ve kırışıklık etkilerini giderilmesinde kullanılan tekniklerdir. Cerrahi müdahaleye gerektirecek kadar ileri seviyede sorun olmayan yaşlanma etkileri, sarkma ve kırışıkları lazer, dolgu, botoks gibi uygulamalar ile cildi yenileyerek daha sıkı ve genç görünümde olmasını sağlar. Gelişen teknoloji, tıbbi teknik ve geliştirilen dolgu ürünleri ile ameliyatsız yüz germe uygulamaları cerrahi işlemler kadar başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Genel anestezi uygulanmaz. Ameliyatsız yüz germe uygulamaları hızlı ve güvenilirdir. Sosyal ve iş yaşamından uzak kalmadan çoğu uygulamada sonra aynı gün geri dönülebilir. Bununla birlikte ameliyat sonrası karşılaşılan yan etkileri yoktur. Cerrahi uygulamaların sonuçları nihaidir ve değiştirilmesi için tekrar ameliyat gerekir. Ameliyatsız yüz germe uygulamaları belirli süre ile etkilidir. İstenilmeyen sonuçlar yada değişen şartlara göre tekrar uygulanılmasına karar verilebilir.

Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamalarımız?

Ameliyatsız Yüz Germe Focus Ultrason Yüz Germe (Hifu) Nedir?

Ameliyatsız Yüz Germe UygulamalarıUltrason tekniği ile uygulanan Ultherapy yöntemi ise doku altına yapılan ısı etkisi ile cildin toparlanma işlemidir. Ameliyatsız yüz germe operasyonlarından olan Focus Ultrason uygulaması kırışıklık, kazayağı ve gıdı, çene, göz kapağı, yanaklarda ki sarkmalarda uygulanmaktadır. Ultrasonografi teknolojisi kullanılarak cilt altına gönderilen ultrasonik ses dalgaları ile azalan kolajen üretimini artırmak hedeflenir. Artan kolajen üretimi ile esnekliği kaybolmuş ciltte, sıkılaşma kırışık olan bölgelerde gerginlik sağlanır.

Ultherapy ile yüz gençleştirme uygulaması, özellikle 40-65 yaş arasında kolajen üretimi düştüğü yaşlarda yüz ve boyun çevresinde sıkılaştırma ve sarkmalara karşı oldukça etkilidir. Ultrasonografi tıpta uzun yıllardır birçok alanda güvenle kullanılmaktadır. Aynı teknikle uygulanan Ultherapy son derece güvenli öncesi ve sonrası hakkında tereddüt bırakmayacak bilgiler sahiptir. Ameliyatsız yüz germe Focus Ultrason uygulama sonrası başlayan iyileşme etkisi ortalama 3 ay sonunda tam olarak ortaya çıkar ve etkisini bir sene kadar devam etirir.

Ameliyatsız Yüz Germe Focus Ultrason Yüz Germe (Hifu) Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız Yüz Germe UygulamalarıAmeliyatsız yüz germe focus ultrason ile yüz germe tıpta çok değişik alanlarda yararlanılan ultrasonografi teknolojisi kullanılarak yapılır. Boyun ve yüzde değişiklik istenilen bölgeye teması sağlanarak, ultrason cihazının ekranında görüntü elde edilir. Ekranda görülen alanlara, cildin 3 mm ile 4,5 mm altını hedef alacak şekilde özel uygulama başlıkları kullanılarak ultrasonik ses dalgaları gönderilir. Özel frekans aralığında gönderilen ses dalgaları seçilen alana fokuslanarak ısı etkisi yaratır ve cilt altı dokusunun ısınması sağlanır. Isınmanın etkisi ile cildin kolajen üreten dokuları tetiklenir. Üretimi artan kolajen miktarı ile ciltte meydana gelen sarkma ve kırışıklıklar gözle görülebilecek hızla iyileşme sağlanır.

Ameliyatsız Yüz Germe Focus Ultrason Yüz Germe (Hifu) Sonrası?

Focus Ultrason Yüz Germe (Hifu) uygulamasından sonra cilde iz bırakacak bir sonuç oluşmaz, çok hafif tahriş ve kızarıklık olabilir. Şikâyetlerin giderilmesi için nemlendirici ve sakinleştirici krem uygulanır. Ultherapy uygulamasından sonra özellikle ilk günlerde güneş ile olan temasa dikkat edilmelidir. Açık havaya çıkılacağı zaman güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır. İlk hafta hamam, sauna, sıcak duş ve aşırı terlemeye sebep olacak faaliyetlerden uzak durulması gerekir. İyileşme sürecinde nemlendirici kullanılmalıdır bu süreçte ciltte çok hafifi hassasiyet olabilir. Ultherapy uygulamasının ardından hemen normal yaşama dönülebilir. İstenilen sonuçlar bir ay sonra görülmeye başlanır. Yaşa cildin yapısına göre nihai sonuçlar 3-6 ay sonra görülür.

Ameliyatsız Yüz Germe Focus Ultrason Yüz Germe (Hifu) Öncesi?

Ameliyatsız yüz germe işlemleri içinde en az yan etkiye sahip olan Ultherapy uygulaması tek seansta gerçekleştirilir. Cilt altına herhangi bir dolgu maddesi uygulanmadığı için lokal anestezi uygulanmaz. Uygulama sonrası ağrı oluşmaz uygulama bölgesinde görülen hafif kızarıklıklar birkaç saat içinde kaybolur. Kişi aynı gün normal hayatına devam eder.