Her türlü lekeden kurtulun.

Leke Tedavileri Operasyonu Hakkında

Yüz güzelliğine gölge düşüren lekeler, başta güneş lekeleri olmak üzere hamilelik, yaşlılık ve hormonal değişikliklerin neden olduğu melanin yoğunlaşmasıdır. Leke tedavisinde uygulanan lazer tedavileri, kök hücre tedavisi ve PRP, cilt lekelerini yok etmede son derece etkili yöntemler olup aynı zamanda cildin gençleşmesini de sağlayan uygulamalardır.

 • Cilt lekeleri yok edilir.
 • Yaşlılık belirtileri yok edilir.
 • Hamilelik lekeleri giderilir.
 • Anestezi Türü : Lokal
 • Operasyon Süresi : 1-2 saat
 • İşe Dönüş Süresi : 1 gün
Op. Dr. Turab İsmayilov

ÜCRETSİZ RANDEVU ALABİLECEĞİNİZİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

Son teknolojiler kullanılır.

Leke Tedavileri Operasyonu Nedir?

Cilt yüzeyinden alt katmanlara kadar uzanan bir süreci kapsayan lekeler, tedavi süreci bazen birkaç seans süren ve aşamalı olarak yok edilen bir durumdur. Güneş Lekelerine Kesin Çözüm için mutlaka bir uzmana danışılmalı ve profesyonel bir yardım alınmalıdır. Başta lazerle leke tedavisi ve PRP olmak üzere Kök Hücre İle Leke Tedavisi yapan uzmanlarımız, işinin ehli tecrübeli uzmanlar olup Kahverengi Lekelerin Tedavisi için son teknoloji yöntemleri kullanmaktadır.

Leke tedavileri uygulamaları Cilt Lekelerine Karşı En Basit Çözüm olup yüz, boyun, dekolte, el, kol ve bacak lekelerini yok etmede son derece etkilidir. Kök Hücre Tedavisi Yapan Hastaneler arasında başarılı uygulamalara imza atan kliniğimiz, dengesiz cilt tonu ve lekeleri tedavi eden yöntemlerle güvenilir ve kaliteli bir kurumdur.

Kök hücre tedavisi, PRP ve Lazerle Leke Tedavisi Yapan Hastaneler arayanların ilk adresi olarak cilt lekelerine çözüm bulurken cilt gençleştirme de yaparak hastaların her zaman memnun ayrılmasını sağlamaktadır. Ağrısız ve acısız bir leke tedavi yöntemi olan lazerle leke tedavisi, yan etkileri olmayan ve tecrübeli uzmanlar tarafından yapılan bir tedavidir. Kök hücre tedavisinde amaç deforme olan dokuların tedavisi olduğundan hem lekeler yok edilir hem de cilt akne, yara, yanık izi ve lekelerden temizlenir. Fibrocell olarak ta bilinen kök hücre tedavisi cilt kalitesini arttırırken kırışıklıkları da giderir. Trombosit bakımından zengin bir plazma uygulaması olan PRP ise hastadan 8-20 cc alınan kanın santrifüj edilerek tekrar hastaya uygulanmasıdır. Elde edilen serum az miktarlarda deriye enjekte edilerek dokuları toparlaması ve onarması sağlanır.

Leke Tedavileri Operasyonu Nedir?

Kök hücre tedavisinde amaç deforme olan dokuların tedavisi olduğundan hem lekeler yok edilir hem de cilt akne, yara, yanık izi ve lekelerden temizlenir. Fibrocell olarak ta bilinen kök hücre tedavisi cilt kalitesini arttırırken kırışıklıkları da giderir.

 • Leke tedavileri uygulamaları lazer, kök hücre ve PRP yöntemlerini kapsar.
 • Amaç lekeleri yok etmenin yanında cildi gençleştirmedir.
 • Hamilelik, güneş lekeleri, yaşlılık ve hormonal değişikliklerin neden olduğu lekelenmeler giderilir.
 • İşinin ehli uzmanlar tarafından steril ortamlarda uygulanır.
 • Uygulanan yönteme ve soruna göre lokal anestezi altında tedavi süreci birkaç seans olabilir.
 • Hasta hemen normal yaşamına döner.

Leke Tedavileri Operasyonu Kimlere Uygulanabilir?

Kadın veya erkek herkese uygulanabilir.

Leke Tedavileri Operasyonu Kimlere Uygulanabilir?

Cilt lekelerini önlemenin yolu cildin sağlıklı olması ile cildin sağlıklı olması ise temiz, nemli ve güneşten korunması ile mümkündür. Sağlıklı bir cilt için tedbir alınmadığında UV ışınlarının neden olduğu kahverengi lekelenmeler başta olmak üzere kırışıklıklar da ortaya çıkar. Cilt lekelenmesinde güneş en büyük etkendir.

Bunun yanında hamilelik, hormonal değişiklikler ve yaşın ilerlemesi sonucu da lekelenmeler görülür. Leke tedavisi uygulamasına engel herhangi bir sağlık sorunu olmayan kadın erkek herkes leke tedavisi yaptırabilir.Lekeler yanında yara, yanık, akne ve kaza gibi nedenlerle oluşan izlerden rahatsız olanlar leke tedavileri ile hem izlerden kurtulmakta hem de cilt gençleştirme ile çok daha genç, pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olmaktadır.

Kök Hücre Tedavisi ile Cilt Gençleştirme ve leke yok etme uygulaması bunlardan biridir. Fibrocell Yaptıranlar kulak arkasından alınan 2-3 mm doku parçasından elde edilen ve 3-6 hafta çoğaltılan fibroblastların cilde uygulanması ile leke ve izlerden kurtulmakta, herhangi bir yan etkisi olmayan yöntemle daha genç, parlak ve pürüzsüz bir cilde kavuşmaktadır. Cilt lekeleri geçmeyen, yara, yanık ve kaza izlerinden rahatsız olanların başvurduğu leke tedavisi uygulamaları, Yüzdeki Kahverengi Lekelere Kesin Çözüm olup yaşlılık, hamilelik ve güneş lekelerini yok etmektedir. Lazer Leke Tedavisi Yaptıranlar ilk adımda kapatıcı kullanma ihtiyacı hissetmemekte, sonraki seanslar sonucunda da lekelerden kalıcı olarak kurtulmaktadır. Lazerle Leke Tedavisi Yaptıranların Yorumları bu tedaviyi olmayı düşünenlere ışık tutmakta ve hastaları rahatlatarak tedaviye teşvik etmektedir.

Leke Tedavileri Operasyonu Kimlere Uygulanabilir?

Lazerle Leke Tedavisi Yaptıranların Yorumları bu tedaviyi olmayı düşünenlere ışık tutmakta ve hastaları rahatlatarak tedaviye teşvik etmektedir.

 • Leke tedavileri uygulamaları kadın erkek herkese yapılmaktadır.
 • Cilt lekeleri ve izlerini yok eden etkili yöntemlerdir.
 • Hamilelik, yaşlılık ve UV ışınlarının neden olduğu lekeler aşama-aşama yok edilir.
 • Operasyon süresi uygulanan yönteme göre değişir.
 • Lokal anestezi altında yapılan bir işlem olup herhangi bir yan etkisi yoktur.
 • Hasta hemen sosyal aktivitelerine geri döner.

Leke Tedavileri Operasyonu Nasıl Uygulanır?

Kişiden kişiye değişen uygulamalar mevcuttur.

Leke Tedavileri Operasyonu Nasıl Uygulanır?

Leke tedavisinde uygulanan lazer yönteminde leke derinliği önemlidir. Leke sayısı, derinliği ve cilt yapısına göre uygulanan seans sayısı değişir. Seans sayıları 4-10 arası değişmekte olup her seans arası 3-8 haftadır. Q-switched lazerde kısa süreli atışlar yapılır.

KTP lazerde yüzeysel lekeler hemen yok edilirken derin lekelerde seans sayısı artar. Fraksiyonel Lazerde tedavi başarısı cilt türüne göre değişmektedir. Kök hücre tedavisi ile doğal bir yüz germe sağlanırken cilt lekeleri de yok edilmektedir. Yağ dokusundan elde edilen kök hücre, yüzün ihtiyacına göre gerekli miktarlarda dolgular yapılarak enjekte edilir. Dikiş gerektirmeyen bir uygulama olup lokal anestezi altında yapılır.

Kulak arkasından alınan doku parçasından elde edilen kök hücreler ayda bir enjekte edilerek 3 seansta tedavi tamamlanır. Cilt İçin Kök Hücre Tedavisi Yaptıranlar kendi dokusundan elde edilen kök hücre uygulaması sonucu herhangi bir yan etki yaşamaz. Cildi yenileyen diğer bir yöntem olan PRP uygulamaları ise kişinin kendisinden alınan 8-20 cc lik kandan elde edilen plazmanın cilde uygulanma işlemidir. Cilde verilen pıhtı hücresi ile dokuların onarımı amaçlanır. Kollajen üretimini arttırarak cildin yenilenmesini sağlayan PRP uygulamaları el, yüz, boyun, dekolte, kol ve bacaklara uygulanmakta olup, elde edilen kök hücreler cilde enjekte edilir.

Leke Tedavileri Operasyonu Nasıl Uygulanır?

Kulak arkasından alınan doku parçasından elde edilen kök hücreler ayda bir enjekte edilerek 3 seansta tedavi tamamlanır. Cilt İçin Kök Hücre Tedavisi Yaptıranlar kendi dokusundan elde edilen kök hücre uygulaması sonucu herhangi bir yan etki yaşamaz.

 • Leke tedavileri uygulamaları lokal anestezi altında yapılır.
 • İşinin ehli tecrübeli uzmanlar tarafından yapılması gereken işlemlerdir.
 • Farklı yöntemlerle yapılmakta olup her bir yöntemin uygulanış şekli kişiye özeldir.
 • Hamilelik, yaşlılık, UV ışınları gibi etkenlerin neden olduğu lekeleri gidermede kullanılır.
 • Kadın erkek herkes sağlığı elverdiği sürece yaptırabilir.
 • Hasta hemen normal yaşantısına geri döner.

Leke Tedavileri Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olacak?

Kolay ve basit bir iyileşme süreci.

Leke Tedavileri Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olacak?

Lazerle yapılan leke tedavisi uygulaması lekenin derinliğine, sayısına ve cilt türüne göre farklı seanslarla yapılan bir uygulamadır. Uzmanlık gerektiren bir tedavi yöntemi olup özellikle koyu renkli ciltlerde seçilen lazer tekniğine çok dikkat edilmelidir.

Cildin tahriş olmasına engel olunmalı, cilt türüne göre doğru lazer uygulaması seçilmelidir. Lazerle Leke Tedavisi Sonrası sıcaklık hissi ve hafif kızarıklık olsa da 24 saatte geçer. Lazer Leke Tedavisi Zararları olmayıp, oluşan kabuklanmalar 3-4 günde kaybolur.

Kök hücre nakli sonrası iyileşme süreci ağrısız ve acısız olup ilk etkileri 6-24 ay arası görülmeye başlar. İkinci enjeksiyondan sonra etkilerin görüldüğü hastalar da mevcuttur. Kök hücreler kişinin kendi dokusundan elde edildiğinden herhangi bir risk teşkil etmez. Etki süresi oldukça uzun olup 4-5 yıl arası değişmektedir. PRP uygulamaları yeni bir yöntem olmayıp hasarlı dokulara yeni hücrelerin tanıtım işlemidir. Bu özelliği ile kök hücre tedavisinden ayrılmaktadır. PRP Kaç Günde Etkisini Gösterir PRP uygulamasından hemen sonra ilk etkiler görülmeye başlar. PRP Cilt TedavisiYaptıranlar farkı kısa sürede görmektedir. PRP Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli denildiğinde ise işlem sonrası oluşan hafif morluklara buz kompresi önerilmektedir. Herhangi bir yan etkisi olmayı alerji riski de düşüktür. PRP Leke Tedavisi Yaptıranlar hemen sosyal yaşamına dönmektedir.

Leke Tedavileri Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olacak?

Kök hücreler kişinin kendi dokusundan elde edildiğinden herhangi bir risk teşkil etmez. Etki süresi oldukça uzun olup 4-5 yıl arası değişmektedir.

 • İyileşme süreci son derece kısadır.
 • Lokal anestezi altında ağrısız ve acısız bir işlemdir.
 • Tedavi sonrası doktorun tavsiyeleri doğrultusunda konforlu bir iyileşme dönemi geçirilir.
 • Farklı uygulama yöntemleri olup seans ve tedavi süresi kişiye göre değişir.
 • Uzmanların yapacağı bir işlemdir.
 • Hasta hemen normal yaşamına döner.

Plastik, Rekonstrüktif Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Turab İsmayilov Kimdir?

Doktorunuzu çok iyi araştırmanız gerektiğinin bilincinde misiniz?

Plastik, Rekonstrüktif Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Turab İsmayilov Kimdir?

Plastik Cerrahi, saç ekimi, medikal estetik, zayıflama ve şekillendirme işlemlerinde uzman olan Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Turab İsmayilov 2009 yılında Hacettepe Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 12/11/1985 doğumlu olan Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Turab İsmayilov 2015 yılında ise Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde Uzmanlık alanını bitirerek bugün hastalarına en iyi tecrübelerle en iyi tedaviyi sunmayı amaçlamaktadır.

Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Turab İsmayilov özellikle kapalı burun estetiği cerrahisi, Liposakşın (Yağ Aldırma) Operasyonları ve Vücut Şekillendirme operasyonlarında Türkiye’deki en başarılı hekimlerden bir tanesidir. İsmayilov, operasyon sonrası iz kalması veya ağrı çekilmesi gibi hususlarda çok titiz olması sebebiyle her zaman kapalı operasyonların yapılması için çalışmalarını sürdürmektedir.

Kapalı olarak yapılan ameliyatlar sonrasında morluk, şişlik ve ağrı açık olan operasyonlara göre minimize edilmektedir. Dünyada ilk defa fazla terleme hastalığında el ve ayaklara kalıcı tedavi yöntemleri geliştirerek Türkiye’nin tıp alanında gelişmesi için farklı çözümler üretmektedir. El, ayak ve koltuk altı terlemelerine uyguladığı lazer yöntemi Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Etik Kuruluna sunulmuştur. Amerika, İngiltere, Rusya, Azerbeycan gibi ülkelerde onlarca başarılı operasyon geçiren İsmayilov; İstanbul’da Acıbadem, İstanbul Estetik Merkezi, İstanbul Cerrahi Merkezi, Medilife, Mediplus vb. onlarca hastanede de operasyonlarını gerçekleştirmektedir. Op. Dr. Turab İsmayilov hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatında (Rinoplasti) Turab İsmayilov'un Farkı Nedir

Karar vermeden önce doktorunuzu çok iyi araştırmanız gerektiğinin bilincinde misiniz? Bir Plastik Cerrahi uygulaması veya ameliyatına mı ihtiyacınız var? Size kılavuzluk yapacak dikkat etmeniz gerekenler listesini okumaya ne dersiniz?

 • Dermatoloji Uzmanı ile Plastik Cerrahi Uzmanı arasındaki farkları biliyor musunuz?
 • Doktorunuzun uzmanlık eğitimini aldığı yeri biliyor musunuz?
 • Doktorunuzun gerçekten doktor olduğundan emin misiniz?
 • Ameliyatınızı görüştüğünüz doktorun yapacağından emin misiniz?
 • Doktorunuzun ameliyat sonrası size aynı ilgiyi göstereceğine emin misiniz?
 • Sizi cezbeden çok düşük ameliyat ücretleri olabilir mi?
 • Doktorunuza ihtiyacınız olduğu her zaman ulaşabiliyor musunuz?
 • İhtiyaçlarınıza uygun tedavi seçenekleri sunduğuna emin misiniz?

Leke Tedavileri Operasyonun Fiyatları Ne Kadar?

Kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Leke Tedavileri Operasyonun Fiyatları Ne Kadar?

Lazerle leke tedavisinde Lazerle Leke Tedavisi Fiyatları lekenin türüne ve derinliğine göre uygulanacak tedavi değiştiğinden farklılık gösterir.

Kişiden kişiye değişen Lazer Leke Tedavisi Fiyatları İstanbul için kliniğimize başvurabilir, size özel leke tedavi fiyatları ve diğer detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yüze Kök Hücre Nakli Fiyatı sorunun türüne, uzmana ve kliniğe göre değişmektedir. Fibrocell Kök Hücre Tedavisi Fiyatı ve uygulama detayları ile ilgili muayene olarak bilgi alabilir, kök hücre tedavisi sonrası daha genç, diri ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. PRP Leke Tedavisi Fiyatları için kliniğimizde muayene olabilir, PRP Cilt Yenileme Fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. PRP Leke Tedavisi Fiyatları ve size özel uygulama süreleri hakkında bilgi almak için sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Leke Tedavileri Operasyonun Fiyatları Ne Kadar?

Fibrocell Kök Hücre Tedavisi Fiyatı ve uygulama detayları ile ilgili muayene olarak bilgi alabilir, kök hücre tedavisi sonrası daha genç, diri ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

 • Leke tedavileri ameliyat fiyatları uygulanan yönteme göre değişir.
 • Hastanın leke derinliği ve cilt türü seans sayısını belirleyeceğinden fiyatlar değişkendir.
 • Uzmana ve kliniğe göre fiyatlar farklılık gösterebilir.
 • Lokal anestezi altında yapılan işlemler olup mutlaka uzmanlar tarafından yapılmalıdır.
 • Tedavi süresi kişiden kişiye değişir.
 • Hasta hemen normal yaşamına döner.

Doktorunuzun Leke Tedavileri Operasyonu Röportajı

Doktorunuz Leke Tedavileri'ni Anlatıyor!

BU VİDEODAN NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

AMELİYAT ÇEŞİTLERİ & FARKLARI

Leke Tedavileri ameliyatının çeşitleri ve farkları

DOKTORUNUZUN TAVSİYELERİ

Doktorunuzun Leke Tedavileri hakkında tavsiyeleri

VE DAHA BİRÇOK BİLGİ

Ameliyat hakkında diğer bilgilere de videodan öğrenebilirsiniz.

Yukarıdaki bilgilerin yanı sıra diğer bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Leke Tedavileri Ameliyatı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular & Yanıtları

Leke Tedavileri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Leke tedavisi sayesinde güneş lekelerinden kurtulabilir miyim?

Koyu renkli güneş lekelerinin tedavisi daha kolaydır. Birkaç seansta tamamına yakın olarak silinebilirler.

Leke tedavisinin sonuçlarını ne zaman görmeye başlarız?

Leke tedavisi sonuçları ilk seansdan sonra ortaya çıkmaya başlayacaktır.

Leke tedavisi işleminden kesin sonuç alabilir miyim?

Leke tedavisi işlemi kişinin cilt tipine göre ve uygulanan yönteme göre sonuçlarda değişiklik olabilir. Leke tedavisinden sonra temizlenme oranı %75-90 civarındadır. Yüzeysel yerleşimli lekeler tedavi sonrası tamamen temizlenir.

Leke tedavisi sayesinde gebelik lekeleri kaybolur mu?

Leke tedavileri sayesinde gebelik lekeleri tedavisi çok zor olan lekelerden bir tanesidir. Gebelik lekeleri yüzeysel olanları peeling ve krem tedavilerine karşı iyi cevap verir. Fakat derin gebelik lekeleri için son zamanlarda Lumenis lazer kullanılmaktadır. Leke tedavisi sayesinde elde edilmiş olan sonuçlar oldukça başarılılardır.

Cilt rengi leke tedavisinin sonuçlarını etkiler mi?

Kişinin cilt rengi leke tedavilerini etkileyebilmektedir. Açık tenli kişilerde leke tedavisi daha iyi sonuçlanmaktadır. Koyu tenli kişilerde ise leke tedavisini uygulamak biraz daha zordur.

Leke tedavisinin yan etkileri var mıdır?

Leke tedavisi uygulamasından sonra lekenin rengi koyulaşır ve lekenin üzerinde kabuklanma oluşabilir. 7 ile 10 gün arasında uygulamanın yapıldığı alanda rengin açıldığı gözlemlenir. Lekenin tipine göre birkaç seans daha gerekli olabilir.

SSS HAKKINDA

Sorunuzun Yanıtını Bulamadınız mı?

Sıkça sorulan sorular sayfalarında sorunuzun yanıtına ulaşamadınız mı? Yardıma ihtiyacınız mı var? Endişelenmeyin merak ettiğiniz tüm soruların yanıtına çok hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Turabismayilov.com.tr sitesinde yayımlanan sıkça sorulan sorular bölümlerinde yanıtınızı bulamadıysanız aşağıdaki butona tıklayarak, yeni bir soru sorabilirsiniz. Yeni bir soru sormadan önce sorunuzun sıkça sorulan sorular sayfalarımızda yanıtlanmadığına emin olmalısınız.

Sorunuz bize ulaştıktan sonra tıbbi bir konu ise doktorlarımız tarafından, teknik bir konu ise mühendislerimiz tarafından yanıtlanacaktır. Sorunuz yanıtlandıktan sonra kişisel bilgileriniz gizlenerek sıkça sorulan sorular sayfasında yayımlanabilir.

7 GÜN, 24 SAAT SİZE YARDIMCI OLMAK İÇİN BURADAYIZ

Hasta danışmanlarımız 7 gün 24 saat sizin için buradalar, hemen bizi arayın!

Ücretsiz randevu alabileceğinizi biliyor muydunuz?

DOKTORUNUZDAN RANDEVU ALIN!

Op. Dr. Turab İsmayilov

RANDEVU TALEP FORMU

En hızlı şekilde destek almak için

HIZLI RANDEVU HATTI

Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahiye mi ihtiyacınız var? Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahiye hakkında aklınıza gelebilecek her tedavi hakkında bilgi almak için ücretsiz randevu alabileceğinizi veya aşağıdaki numaradan bize ulaşabileceğinizi biliyor musunuz?

Yukarıdaki randevu formunu doldurarak veya 0 (532) 232 20 44 numaralı telefonu arayarak ücretsiz randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Randevularınız için

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

 • Pazartesi09:00 - 17:00
 • Salı09:00 - 17:00
 • Çarşamba09:00 - 17:00
 • Perşembe09:00 - 17:00
 • Cuma09:00 - 17:00
 • Cumartesi09:00 - 17:00
 • PazarKapalı

Randevu talebinizi oluşturduktan sonra

RANDEVU TALEBİNDEN SONRA

 • Mail adresinize gelen randevu formunu kontrol ediniz.
 • Form bilgilerinizin hatasız olduğuna emin olunuz.
 • 8 saat içerisinde hasta danışmanımız tarafından aranacaksınız.
 • İletişim bilgilerinizden ulaşılabilir olduğunuzdan emin olmalısınız.
 • Randevunuz danışmanınızla belirteceğiniz tarihe göre belirlenecektir.
 • Randevu gün ve saatten 15 dakika evvel gitmeye özen gösteriniz.