Yara izlerinizden kurtulun.

Yara İzi Tedavisi ( Scar ) Operasyonu Hakkında

Yara izleri gerek estetik gerekse meydana geliş nedeni ile ilgili hatırlattığı olumsuz anılar nedeni ile rahatsız edici deri görüntüleridir. Ameliyat, kaza, yanma, travma ya da farklı nedenlerle oluşan izlerinin neden olduğu kaşıntı ve kabarmalar ise hissedilen sıkıntıları katlar. Plastik cerrahinin en önemli alanlarından olup lazer ve kök hücre tedavisi ile minimize edilmekte, cilt yüzeyi pürüzsüzleştirilerek cilt tonu eşitlenmektedir.

 • İyileşme süreci kısadır.
 • Yara daha az görünür hale gelir.
 • İzler minimalize edilir.
 • Anestezi Türü : Lokal
 • Operasyon Süresi : 30 dakika - 1 saat
 • İşe Dönüş Süresi : 1 hafta
Op. Dr. Turab İsmayilov

ÜCRETSİZ RANDEVU ALABİLECEĞİNİZİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

Yara izlerinizin görünmesi engellenir.

Yara İzi Tedavisi ( Scar ) Operasyonu Nedir?

Yara izlerinin görünmez ya da daha az görünür hale gelmesi için plastik cerrahların uyguladığı müdahalelere yara izi tedavisi (scar) uygulamaları denilir. Yaralanma veya ameliyat sonrası oluşan kesilere Yara İzi Kalmaması İçin ne kadar dikkatli müdahale edilse de mutlaka iz kalır. Özellikle yüzde kalan izler estetik olarak kişinin kendine olan güvenini sarsacak görünümde olabilir.

Yara İzi İçin Krem kullanılsa da her yara izi kremlerle az görünür hale getirilemez. Yara izi tedavi uygulamaları plastik cerrahların alanında olup lazerle yara kabarıklıkları deri ile aynı seviyeye indirilmekte, kızarıklıklar düzeltilerek daha az görünür hale getirilmektedir. Derin yara ve yanıklar ciddi izler bırakır.

Yara ve yanık izinde uygulanan kök hücre tedavisi ise izleri gidermede son noktadır. Yara İzi kalmaması için bitkisel çözüm ve kremlerle izlerden kurtulamayanlar için son derece yüz güldürücü sonuçlar elde edilir. Skar olarak tanımlanan iyileşme sonucu kalan yara izinin görünür bir yüz veya vücut bölgesinde olması gerek estetik gerekse psikolojik olarak zor bir durumdur. Skar İzleri Nasıl Geçer skar izleri artık skarın tipine ve derecesine göre uygulanan tedavi yöntemleri ile çok daha az fark edilir hale getirilmektedir. Yara İzi Giderici Krem veya bitkisel yöntemlerle görünümü iyileştirilemeyen yara izleri artık lazer ve kök hücre tedavisi ile iyileştirilmektedir.

Akne Skar Tedavisi, ameliyat veya kaza, yanık, travma izi tedavisi ile farklı skar türleri, uygulanan operasyonlar neticesinde daha zor fark edilir hale gelmektedir.

 • Yara izi tedavisi yara izlerinin daha az görünür hale getirilmesidir.
 • Ameliyat izi, yanık, kaza, travma izleri tedavi edilir.
 • Skar türüne ve derecesine göre farklı tedavi yöntemleri uygulanır.
 • Lazer ve kök hücre tedavileri ile skarlar minimize edilir.
 • Operasyon süresi kişinin sahip olduğu skara, skarın bulunduğu bölgeye ve uygulanacak yönteme göre değişir.
 • Lokal anestezi altında yapılır ve hasta her uygulamadan sonra 1 haftada sosyal aktivitelerine döner.

Yara İzi Tedavisi ( Scar ) Operasyonu Kimlere Uygulanabilir?

Yara izi bulunan herkese uygulanabilen bir operasyondur.

Yara İzi Tedavisi ( Scar ) Operasyonu Kimlere Uygulanabilir?

Ameliyat, yanık, kaza veya jilet izi gibi yüzde ve vücutta bulunan ve estetik olarak kişiyi rahatsız eden izlere sahip olan herkes yara izi tedavisi yaptırabilir. Yara İzleri Nasıl Geçer Kadınlar Kulübü, izlerin geçmesi için uygulanan kremlerin izleri hafifletmediği durumlarda yara izi tedavisi uygulamaları ile ilgili yaşanan tecrübelerin paylaşıldığı bir platform olarak bu tedaviyi olmayı düşünenlere ışık tutmaktadır.

Lazer İle Ameliyat İzi Yok Etme başta olmak üzere kök hücre tedavisi ile yara belirginliği azaltılmakta, rengi açılarak deri ile aynı tona getirilmektedir.Plastik cerrahide gelişen teknoloji sayesinde son derece etkili yöntemler kullanılmaktadır. Kesici aletlerin açtığı yaralar oldukça belirgin olup, bu tür yara izine sahip olanlar hem estetik hem de psikolojik olarak ciddi sıkıntı çeker.

Skar revizyonu da denilen yara izlerinin daha az belirgin hale getirilmesinde yara tipine, derinliğine ve derecesine göre uygun tekniklerle izler daha az görünür hale gelir. Yara İzi Kalmaması İçin cerrahi işlem sonrası dikkat edilmeli, akne ve sivilce gibi sorunlarda bir uzmana müracaat edilmelidir. Sivilcelerin bıraktığı izler özellikle ergenlik sonrası kişinin kendine olan güvenini sarsmakta, estetik olarak sıkıntı yaşatmaktadır. Bu tür izlere sahip olanlar yüz, boyun, kol, bacak veya omuz gibi bölgelerdeki izlerinden kurtulmak için her zaman uzmanlarımıza başvurabilir. Deri çizgisi hizasında olmayan izler çok daha belirgindir. Yara İzi Nasıl Geçer düşünmeyin, hemen kliniğimize başvurarak son teknolojik yöntemlerle yara izlerini minimize eden uzmanlarımızdan yardım alın. Yara izi tedavisi için Fibrocell Yaptıranlar hem iz giderme hem de cilt gençleştirme operasyonu olarak çok daha dinç ve pürüzsüz bir cilde sahip olur. Kök Hücre Tedavisi ile Cilt Gençleştirme ve yara izi iyileştirme için sizleri kliniğimize bekliyoruz.

Kök Hücre Tedavisi Yapan Doktorlar arasında adını duyuran uzmanlarımız sizlere gerekli müdahaleyi yaparak yaşamınızı sıkıntıya sokan izlerden kurtulmanızı sağlayacaktır.

 • Vücudun herhangi bir bölgesinde yara izi bulunan herkes yara izi tedavisi yaptırabilir.
 • Herhangi bir nedenle yüz veya vücut bölgesinde yara izi oluşan kişilerin estetik olarak yara izlerinin çok daha az görünmesi sağlanır.
 • Lokal anestezi ile yapılan bir işlemdir.
 • Operasyon süresi izlerin türüne, büyüklüğüne ve derecesine göre değişir.
 • Plastik cerrahların yapacağı bir tedavi olup mutlaka bir uzmana yaptırılmalıdır.
 • Hasta uygulanan tedavi yöntemine ve yara türüne göre 1-2 haftada normal yaşamına döner.

Yara İzi Tedavisi ( Scar ) Operasyonu Nasıl Uygulanır?

Yaradan yaraya farklılık gösteren uygulamalar mevcuttur.

Yara İzi Tedavisi ( Scar ) Operasyonu Nasıl Uygulanır?

CO2 tipi lazer ve kök hücre tedavisi ile daha az görünür hale getirilen yara izleri, farklı seanslarda tedavi edilen ve izlerin derecesine göre tedavi yöntemi uygulanan estetik sorunlardır. Kök Hücre ile Leke Tedavisi uygulamasında izler ve lekeler daha az belirgin hale getirilirken cilt gençleştirme de yapılır.

İzleri oldukça azaltan kök hücre tedavisi, özellikle yanık gibi derin izlerde son derece yüz güldürücüdür. Kişinin kendi dokusundan elde edilen kök hücredeki yağ dokuları hasarlı bölgeye enjekte edilir. Lokal anestezi altında uygulamak yapılır ve hasta acı hissetmez.

Mezoterapi ile enjekte edilen kök hücreler ciltteki fibroblastlardan elde edilmektedir. Doku kalitesini arttırarak iyileşmeyi sağlayan bir yöntem olarak yanık, kesik, kaza veya herhangi bir nedenle oluşan yara izlerini iyileştirir ve rengini cilt tonuna yakın hale getirir. Lazerle leke giderme işleminde yara üzerindeki kabarıklıklar deri seviyesine indirilmektedir. Ameliyata gerek kalmayan yara izlerinin azaltılması ve daha az görünür hale getirilmesinde kullanılır. 3-5 seans arası yapılan lazer uygulaması ile daha ilk seanslarda iyileşme görülmekte, aşırı damarlanma azaltılarak kabarıklık indirilmektedir. Lazerle Dikiş İzi Silme, jilet veya kaza izi giderme işlemleri sonucu hasta çok daha kaliteli bir yaşam sürer.

Dikiş İzi İçin Krem kullanımı profesyonel atılan bir dikiş izinde faydalı olabilir. Fakat deri çizgisi dışındaki izlerde yara izi tedavileri gerekir.

 • Teknoloji yöntemlerle uygulanan yara izi tedavi uygulamaları yaranın daha az görünür hale gelmesini sağlar.
 • Lazer tedavisi ve kök hücre tedavisi başta olmak üzere yapılan tedaviler sonucu izler minimize edilir.
 • Tedaviye engel bir sağlık sorunu veya hormonal sorunları olmayan herkes yaptırabilir.
 • Tedavi süresi yaranın türüne, büyüklüğüne ve derinliğine göre değişir.
 • Operasyonlar lokal anestezi altında plastik cerrahlar tarafından yapılır.
 • Hasta 1-2 haftada normal yaşamına döner.

Yara İzi Tedavisi ( Scar ) Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olacak?

Oldukça rahat bir iyileşme süreci.

Yara İzi Tedavisi ( Scar ) Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olacak?

Yara izi tedavisinde iyileşme süreci oldukça rahat geçmektedir. Lazer uygulaması sonrasında pansumana ihtiyaç duyulmaz. Ciltte kızarıklık ve ödem görülebilir. Bunlar en geç bir haftada geçer. Kabuklanma ise kişiyi rahatsız etmez. Dikiş İzi Estetiği son derece önemli bir konudur.

Profesyonelce atılmayan dikişler belirgin iz bıraktığından lazerle dikiş izleri hafifletilmekte ve lazer sonrası iyileşme süreci hızlı olmaktadır. Yara, yanık ve birçok izin giderilmesinde kullanılan kök hücre tedavisinde ise kişinin kendi dokusundan elde edilen kök hücreler sorunlu bölgelere enjekte edilmekte ve operasyon sonrası hasta hemen normal yaşamına dönmektedir.

Kök hücre tedavisi yapan hastaneler içinde başarılı operasyonları ile adından söz ettiren kliniğimize başvurabilir, her çeşit yara izi ile ilgili profesyonel bir tedavi hizmeti alabilirsiniz. Kök hücre ve lazer tedavisi sonrası uzmanın tavsiyelerine mutlaka uyulmalı, özellikle lazerle yara izi tedavisi sonrası en az 1 ay güneş ve solaryumda cilt korunmalıdır. Dikiş izi kalmaması için dikişlerin usulüne uygun atılması çok önemli olup, kullanılan krem veya bitkisel kökenli tedavilerin cevap vermediği durumlarda başvurulan yöntemler olan lazer ve kök hücre tedavileri uygulanmakta olup, operasyon sonrası süreç de önemlidir. Lazer sonrası cilt nemli tutulmalı, kök hücre tedavisi sonrası uzmanın tavsiyelerine uyulmalıdır.

Kök hücre ve lazer tedavisi sonrası uzmanın tavsiyelerine mutlaka uyulmalı, özellikle lazerle yara izi tedavisi sonrası en az 1 ay güneş ve solaryumda cilt korunmalıdır.

 • Yara izi tedavisi uygulamaları sonrası iyileşme süreci kısadır.
 • Tedavi yöntemine göre farklı seanslarla yapılan uygulamalar sonrası dikkat edilmesi gereken noktalarda hasta uyarılır.
 • Lazer tedavisinden sonra güneşe çıkmak, solaryuma girmek sakıncalıdır.
 • Kök hücre uygulaması sonrası uygulanan bölgeye göre uygun giysiler giyilmesi önemlidir.
 • Yara izi tedavi uygulamaları lokal anestezi altında yapılmakta olup farklı sürelerdedir.
 • Hasta 1-2 haftada normal yaşamına döner.

Yara İzi Tedavisi ( Scar ) Operasyonunda Turab İsmayilov'un Farkı Nedir?

En son teknoloji kullanılarak rahat bir tedavi süreci yaratılır.

Yara İzi Tedavisi ( Scar ) Operasyonunda Turab İsmayilov'un Farkı Nedir?

Yara izi (skar) tedavisinde Turab İsmayilov’un farkı; Güncel teknolojik cihazları kullanması ve bu tedavideki en kısa yolu kullanarak mevcut yara izini yok etmesidir.

Yara izinin yok edilmediği durumlarda özellikle kol bölgesindeki faça ve kesik izlerinde hastaya bu konuyla ilgili detaylı şekilde bilgilendirme yapılır. Gereksiz yere hastanın maddi ve manevi olarak zamanı çalınmamış olur.

Yara izi tedavisinde Turab İsmayilov’un farkı bu işlemi yaparken özellikle vücudumuzdaki yağ dokusunun ve hücrelerinuygun şekilde kullanılması ve bunların seanslar sonrasında çok ciddi bir başarıya ulaşması esas farkımızdır. Uygulama gerçekleştirilirken kök hücre tedavisinden hücre spreyine kadar iyileştirici teknoloji kullanılabilmektedir ve bu teknoloji yara izlerinin iyileşip kendilerini toparlamasını çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Burun Estetiği Ameliyatında (Rinoplasti) Turab İsmayilov'un Farkı Nedir

Yara izi (skar) tedavisinde son teknolojiler kullanılarak hastaya hızlı ve rahat bir tedavi uygulanır.

Ameliyat işlemi lokal anestezi ile yapıldığı için hasta diğer uygulamalarda olduğu gibi astronomik rakamlar ödemek zorunda kalmaz ve bütçesinde diğer uygulamalara kıyasla büyük bir kar elde eder.

Doktorunuz Ameliyatsız Meme ve Kalça Büyütme Estetiği (Aquafilling) 'ni Anlatıyor!

BU VİDEODAN NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

AMELİYAT ÇEŞİTLERİ & FARKLARI

Ameliyatsız Meme ve Kalça Büyütme Estetiği (Aquafilling) ameliyatının çeşitleri ve farkları

DOKTORUNUZUN TAVSİYELERİ

Doktorunuzun Ameliyatsız Meme ve Kalça Büyütme Estetiği (Aquafilling) hakkında tavsiyeleri

VE DAHA BİRÇOK BİLGİ

Ameliyat hakkında diğer bilgilere de videodan öğrenebilirsiniz.

Yukarıdaki bilgilerin yanı sıra diğer bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Ameliyatsız Meme ve Kalça Büyütme Estetiği (Aquafilling) Ameliyatı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular & Yanıtları

SSS HAKKINDA

Sorunuzun Yanıtını Bulamadınız mı?

Sıkça sorulan sorular sayfalarında sorunuzun yanıtına ulaşamadınız mı? Yardıma ihtiyacınız mı var? Endişelenmeyin merak ettiğiniz tüm soruların yanıtına çok hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Turabismayilov.com.tr sitesinde yayımlanan sıkça sorulan sorular bölümlerinde yanıtınızı bulamadıysanız aşağıdaki butona tıklayarak, yeni bir soru sorabilirsiniz. Yeni bir soru sormadan önce sorunuzun sıkça sorulan sorular sayfalarımızda yanıtlanmadığına emin olmalısınız.

Sorunuz bize ulaştıktan sonra tıbbi bir konu ise doktorlarımız tarafından, teknik bir konu ise mühendislerimiz tarafından yanıtlanacaktır. Sorunuz yanıtlandıktan sonra kişisel bilgileriniz gizlenerek sıkça sorulan sorular sayfasında yayımlanabilir.

7 GÜN, 24 SAAT SİZE YARDIMCI OLMAK İÇİN BURADAYIZ

Hasta danışmanlarımız 7 gün 24 saat sizin için buradalar, hemen bizi arayın!

Ücretsiz randevu alabileceğinizi biliyor muydunuz?

DOKTORUNUZDAN RANDEVU ALIN!

Op. Dr. Turab İsmayilov

RANDEVU TALEP FORMU

En hızlı şekilde destek almak için

HIZLI RANDEVU HATTI

Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahiye mi ihtiyacınız var? Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahiye hakkında aklınıza gelebilecek her tedavi hakkında bilgi almak için ücretsiz randevu alabileceğinizi veya aşağıdaki numaradan bize ulaşabileceğinizi biliyor musunuz?

Yukarıdaki randevu formunu doldurarak veya 0 (532) 232 20 44 numaralı telefonu arayarak ücretsiz randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Randevularınız için

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

 • Pazartesi09:00 - 17:00
 • Salı09:00 - 17:00
 • Çarşamba09:00 - 17:00
 • Perşembe09:00 - 17:00
 • Cuma09:00 - 17:00
 • Cumartesi09:00 - 17:00
 • PazarKapalı

Randevu talebinizi oluşturduktan sonra

RANDEVU TALEBİNDEN SONRA

 • Mail adresinize gelen randevu formunu kontrol ediniz.
 • Form bilgilerinizin hatasız olduğuna emin olunuz.
 • 8 saat içerisinde hasta danışmanımız tarafından aranacaksınız.
 • İletişim bilgilerinizden ulaşılabilir olduğunuzdan emin olmalısınız.
 • Randevunuz danışmanınızla belirteceğiniz tarihe göre belirlenecektir.
 • Randevu gün ve saatten 15 dakika evvel gitmeye özen gösteriniz.