Bacak Estetiği Ameliyatı için Uygun Adaylar Kimlerdir?

Her kadının bacakları için farklı ihtiyaçları vardır bu sebepten dolayı ameliyat öncesinde doktor ile görüşülüp güzel bir planlama yapılması gereklidir. İnce bacak, parantez bacak, kalın bacak, asimetrik bacak, dalgalı bacak ve çapraz bacak gibi deformasyonlar vardır. Bacakta yağlanma ise en fazla uyluk bölgesinde, kalçada ve diz içlerinde oluşmaktadır. Yağlanma şekilleri kadınlarda kalçayı aşağıda yani düşük bacakları ise olduğundan kısa göstererek hiç estetik olmayan bir görüntüye yol açmaktadır.

Kullanılan yağ enjeksiyonu yöntemi bacaklara şekil vermek ve dolgunlaştırmak için en çok kullanılan yöntemlerden birisidir. Yağ dokusunun fazla olduğu yerlerden daha çok karından ve belden olmak üzere yağlar enjektörler sayesinde alınarak bacağı büyütecek ve şekil verecek bir şekilde aktarılması yöntemidir. Zengin yağ dokusunun kullanılıp gerçekleştirilen bacak şekillendirme yönteminde ise bacakta bir kesi açılır. Bu kesi özel ince kanüller kullanılarak açılır. Kullanılan kanüller sayesinde açılan kesilerden Vaser Liposuction yöntemi uygulanır ve uyguladığımız bu yöntem sayesinde gerekli olan yağ miktarı çıkarılır. Gerekli yağ miktarı alındıktan sonra alınan yağ bir işlemden geçirilir ve bacakta eksik olan kötü görüntüye yol açan yerlere yağ enjekte edilir. Gerçekleştirilen yöntemin başarılı olmasında kök hücreden zengin yağ dokusunun hazırlanması büyük rol oynamaktadır.

Gerçekleştirilen yöntemde kendi yağ dokunuz kullanıldığı için bacaklarınız sağlıklı ve doğal bir görüntüye sahip olacaktır. Yağ enjeksiyonu işleminde ise enjekte edilmiş olan yağların %70’lik bir kısmı operasyondan 1-2 ay sonra canlılığını koruyor olacaktır. Bu yöntem vücudunuzda gerekli miktarda dokusu bulunmuyorsa gerçekleştirilemez.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim