Bir Günde 5 Kilo Vermek Hayal Değil: Liposuction

Günümüzde pek çok insan fazla kilolarından şikâyet eder durumda. Bu nedenle yağ aldırma uygulamalarının sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Obezitenin tehlikeli rakamlara ulaştığı çağımızda yağ aldırma estetiği olan liposuction insanların hem kilo vermelerini sağlıyor, hem de vücutlarının daha şekilli bir hâl almasına yardımcı oluyor.

Karın Yağlarını Kadınlar Mı Erkekler Mi Daha Çok Önemsiyor?

Karın yağlanmasında ve göbek oluşumunda erkekler genelde daha yatkın bir yapıdadır. Kadınlarda kilolar ise daha çok kalça ve bacak bölgelerinde oluşmaktadır. Bu etkenler göze alındığında erkeklerin liposuctiona ihtiyaçları karın yağları için daha fazladır. Ancak kadınlar bu tarz estetik işlemlerde erkeklerden daha arzulular. Buna rağmen son yıllarda erkeklerde de yağ aldırma estetiği uygulanması ciddi bir artış göstermektedir.

Estetik Operasyonlar Arasında Liposuction

Amerikalı insanların vücut yapıları Türk insanına göre farklılık gösteriyor. Geçtiğimiz yıllarda göğüs ve burun estetiği ilk sıralarda iken Amerika’da şu sıralarda yağ aldırma işlemi ilk sırada yer almakta. Bu durum liposuctiona yönelik teknolojik uygulamaları da beraberinde getirdi. Günümüzde liposuction son teknoloji cihazlarla uzmanlar tarafından yapılıyor ve iyileşme süreci de ciddi anlamda kısalmış durumda. Bu gelişmeler liposuctionı cazip hâle getiren önemli etkenler.

Bir Anda 5 Kilo Kaybediyorsunuz

Yağ aldırma estetiğinde kilo kaybı ve beden incelmesi durumu kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Çok fazla kilolu olmayan biri ile ciddi anlamda kilosu bulunan kişiden alınacak yağ miktarı değişiklik gösterecektir. Ancak genel anlamda 2-3 beden ortalama bir incelme gözlenmektedir.

Bu uygulama ile bölgesel olarak yağ toplanması olan kişilerde ve aynı zamanda kiloya bağlı sarma yaşanması durumunda da uygulanır. Yağ aldırma estetiği kilo verme odaklı olabilir ancak, sadece kilo kaybına yönelik olduğunu söylemek doğru değildir. Aynı zamanda vücudun görünümünün de daha estetik olması amacı gütmektedir.

Operasyon Zor Mu?

Zor bir operasyon değil ve ağrı da yaşanmamaktadır. Kişisel özelliklere göre 1 saat ile 3 saat arasında değişim göstermektedir.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim