Burun Estetiği Ameliyatı Açık Teknikle mi? Yoksa Kapalı Teknikle mi Uygulanmalıdır?

Burada önemli olan plastik cerrahın kendisini hangi teknikte daha iyi hissettiğidir. Cerrahın hangi burun tipine hangi tekniği uygulayacağına karar vermesi gerekir. Doktorunuz rinoplasti operasyonunu yani kapalı burun estetiği operasyonunu tercih ettiyse bu operasyonda burun ucunuzda herhangi bir kesi izi gözükmeyecektir. Çünkü burun delikleri içinden kesi yapılarak işlem gerçekleştirilir ve dışarıdan bakıldığında herhangi bir iz gözükmez.

Fakat açık teknik kullanıldığı zaman burun ucunda bir kesi yapılır. Operasyon sonrasında dışarıdan bakıldığı zaman bu bölgede bir iz görülebilmektedir. İyi bir burun teknik operasyonu kapalı teknik ile uygulanacaksa cerrahın burada tecrübesi, yeteneği ve güçlü anatomik bilgisine ihtiyaç vardır. Doktorunuz dikkatli bir inceleme sonrasında sizin için doğru olan ve istenilen etkiye ulaşmak için kapalı teknik rinoplasti operasyonunu tercih edebilir.

Burun estetiğinde kapalı tekniğin açık tekniğe göre bazı avantajları vardır. Minimal enfeksiyon riski, ödem ve şişliğin daha az olması, dışarıdan bakıldığı zaman izin gözükmemesi ve daha hızlı bir iyileşme süreci. Bazı burun travmaları, burun deformiteleri burun revizyonlarında kapalı teknik için uygun bir aday olmayabilirsiniz. Plastik cerrahınız sizlere bu durumda açık rinoplasti tekniğini uygun görebilir.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim