Diyetteyken İşlenmemesi Gereken 7 Ölümcül Hata

Yağ aldırma, karın germe ve estetik ameliyatla yağ aldırma gibi durumlarınız mevcut değil ise ve yapabileceğiniz şey diyet yapmak ise dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Eğer bu noktalara dikkat edilmez ise başarılı bir diyet süreci geçirilmez ve başarısızlık ile sonuçlanır. Diyete başlamak kadar sürdürmek de oldukça zorlu bir yoldur.

Bu Yolda Yapmamanız Gereken Noktalar Nelerdir?

1. İstikrarlı Olmak

Diyeti sürdürmek diyete başlamaktan çok daha zorludur. Kendi moral ve motivasyonunuzu hiçbir koşulda bozmamalı ve istikrarımızı kaybetmemeliyiz. Hayatınızdan motivasyonunuzu bozacak noktaları çıkartarak istikrarınızı sağlamlaştırabilirsiniz.

 

2. Doğru Olan: Zamana Yayarak Kilo Vermek

Bir an da kilo vermek için çabalamak sonucu sizin için her ne kadar iyi de olsa yanlıştır. Bir an da kilo vermek için çabalarsanız metabolizmanız bu durumdan zararlı çıkabilir ve sağlığınıza zarar gelebilir.

3. Spor da Fazlaya Kaçılmamalı

Bilinç dışı ve uzun saatler boyunca yapılan sporlar size yarar yerine zarar olarak dönüş yapacaktır. Bu durum sonucunda metabolizmanız yavaşlayabilir ve kas kayıpları da meydana gelebilir.

4. Zayıflama Haplarından Kullanmak

Uzmana danışmadan yanlış ve insanları kandırmak amaçlı reklamları yapılan ve satışa sunulan haplar hayatınız da sinir sistemi, bağırsak sisteminiz gibi pek çok sisteminiz de kalıcı hasarlar meydana getirebilir. Zayıflama hapı kullanmanım sonuçları arasında ölüm de vardır. Bir uzmana danışmadan ve onayını almadan zayıflama hapı kullanmayın.

 

5. Karbonhidrat Kullanımını Bırakmak

Vücudunuzun her türlü besine ihtiyacı vardır. Hayatınızdan karbonhidratı tamamen çıkartmak sinir sistemi bozukluğu gibi kalıcı hasarlara yol açabilir. Mesele yememek değil düzenli yemektir.

6. Susuz Kalma Durumu

Susuz kalmak diyet döneminde değil hayatınızın her döneminde kendiniz için yapacağınız en büyük kötülüktür. Yiyecekleri sindirebilmek için ve metabolizmanızın düzenli çalışmasını sağlayabilmek için suya ihtiyacınız vardır. Su içmeyi unutuyorum diyenler için su içmeyi hatırlatma uygulamaları mevcut. Bunlardan indirerek su içmeyi unutmayarak daha sağlıklı olabilirsiniz.

7. Aç Kalarak Kilo Verileceğine Dair Olan İnanç

Diyet yapan insanlar arasında doğru bilinen yanlışlardan birisi de aç kalmanın zayıflamayı getireceğine dair olan inançtır. Sağlığınızı kaybetmemek ve kilo vermek istiyorsanız kendinizi aç bırakmamalısınız.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim