Dudak Estetiği İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Geçici dolgularda yabancı dolgu maddeleri, sıvı silikon ve silikon yağı kullanılmakta, ince uçlu bir iğne ile sıvı dudaklara enjekte edilmektedir. İşlem öncesinde lokal anestezik kremle dudaklar uyuşturulduğundan işlem sırasında hasta ağrı ve acı hissetmemektedir. Dudak estetiği erkek ve kadın her ikisine de yapılan ve hastanın yüz şekli ile uyumlu doğal ve ideal dudak şekline kavuşmasını sağlayan bir operasyon olup günümüzde oldukça popülerdir.

1 cc’lik enjektörle dudağa verilen dolgu maddeleri tamamen zararsız olup dudak yapısı ile uyumludur. 0,7-0,8 cc lik bir dolgu maddesi normal bir üst dudak dolgusu için yeterlidir. Doğuştan çok ince dudaklara sahip olan birine 1 cc lik dolgu maddesinin tamamı da verilebilir. Normalden biraz daha belirgin bir dudak dolgusu istenirse ekstra dolgu maddesi de enjekte edilebilir. Dudak dolgusu sonrası hafif bir şişlik olması normaldir. Geçici ve kalıcı dudak dolgusu zararları olmayan ve vücutla uyumlu dolgu maddeleri ile yapıldığından sorun çıkarmayan bir dolgu türüdür.

Yaklaşık bir haftada dudaklar son şeklini alır. Şişlikler iner, homojen bir görüntü elde edilir. Bu dönemde dudaklara buz uygulamak şişliklerin inmesini ve bu dönemin rahat geçirilmesini sağlayacaktır. Dudak estetiği fotoğrafları incelendiğinde uygulama öncesi ve sonrasında gerçekten belirgin bir fark görülmekte, hasta adeta genç ve diri dudaklarla daha güzel bir yüz ifadesine kavuşmaktadır. Dudak silikonu öncesi sonrası fotoğraflar bunun apaçık bir kanıtıdır.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim