Dudak Estetiği İşlemi Nedir?

Gençlik göstergesi olarak kabul edilen unsurlardan biri de diri ve dolgun dudaklardır. Genetik olarak ince dudaklara sahip olmanın yanında, yaşın ilerlemesi ile bağ dokuları erimekte, dudaklar eski diriliğini kaybederek kırışıp incelmektedir. Dudak estetiği öncesi ve sonrası fark gözle görülür şekilde belirgin olup, dudaklar operasyon öncesine göre kalın, dolgun ve pürüzsüzdür.

Dudak estetiğinde sadece dudak kalınlaştırma işlemi yapılmaz. Aynı zamanda talebe göre dudak inceltme de yapılır. Aşırı kalınlıktan şikâyetçi olanların tercih ettiği bir uygulamadır. Dudak estetiği uygulaması doğuştan gelen ya da yaşlılıkla ortaya çıkan ince, kırışık ve sarkık dudaklara yapılmakta, yüz güzelliğini tamamlayıcı bir dudak görüntüsü elde edilerek kişinin kendine olan güveninin artması sağlanmaktadır. Amaç sadece dudakları dolgunlaştırmak değil, yüzle uyumlu doğal bir dudak görüntüsü elde etmektir. Doğallığın korunarak konturların daha belirgin hale getirilmesi ve dolgunlaştırılarak kırışıklık ve ince çizgilerin yok edilmesi sonucu genç ve diri dudaklar ortaya çıkar. Dudak estetiği öncesi sonrası fark bariz şekilde görülür.

Dudak estetiği uygulamaları kişiye göre değişen uygulamalar olup farklı kategorilerdedir.

  • Geçici dolgu
  • Kalıcı dolgu
  • Kalıcı dudak implantı olarak üç grupta yapılır.

Geçici dudak dolgusunda ortalama 12 ay dolgunluk muhafaza edilirken, kalıcı dudak dolgularında bir ömür bozulma, patlama, aşınma ve herhangi bir deformasyon yaşanmaz. Permalip dudak dolgusu bir ömür ilk günkü görüntüsü ile kullanıldığından en çok tercih edilen dudak estetiği uygulamasıdır. Lokal anestezi altında yapılan dudak estetiği uygulamaları son derece pratik bir işlem olup, geçici dolgularda hemen, kalıcı dolgularda birkaç gün içinde hasta günlük aktivitelerine döner.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim