El, Ayak ve Koltuk Altı Fazla Terlemede Lazer Uygulaması

El, Ayak ve Koltuk Altı Fazla Terlemede Lazer Uygulaması Nedir?

Lazer cerrahi bildiğimiz gibi normal dışarıdan cilde uygulanılan bir tedavi yöntemi değildir. Bu işlem uzun ve ince demirlerle, cildin altına geçirilip cilde yakın bölgede, yani dermis tabakasını yakarak buradaki ter bezlerini harab olmasına destrüksiyonuna yol açan bir yöntemdir.

Uygulama genel anestezi altında gerçekleştirilebildiği gibi lokal anestezi altında da gerçekleştirilebilir. Lazer tedavisiyle çözüm üretebiliriz ve bu yüzden önerimiz hastalarımızın hayatını riske atacak ameliyatlardan uzaklaşıp biraz daha lokal kontrolü sağlayan ameliyatlara yönelmektir.

Lazer tedavisi sayesinde %90 oranında kalıcı olarak terleme problemine veda edebiliyorsunuz. El terlemesi tamamen 0′ a inmiyor fakat %90 oranında azalabiliyor. Yani hücreleri tamamen harab etmiyoruz hücrelerin bir kısmını bırakıyoruz.

El, Ayak ve Koltuk Altı Fazla Terlemesinde Kullanılan Lazer Uygulamasını Kimlere Öneriyorsunuz?

Lazer yöntemini her hastamıza öneriyoruz. Çünkü işlem genel anestezi altında uygulanabildiği gibi lokal anestezi altında da gerçekleştirilebilir. Lazer tedavisiyle çözüm üretebiliriz ve bu yüzden önerimiz hastalarımızın hayatını riske atacak ameliyatlardan uzaklaşıp biraz daha lokal kontrolü sağlayan ameliyatlara yönelmektir.

Lazer Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Bu ameliyat vücudun her bölgesine uygulanabilen bir ameliyattır. Bazı hassas bölgelerde uygulanması belki bir sorun yaratabilir. Mesela, bir yüz bölgesine uygulanması belki bir miktar sorun olabilir ama bunun dışında, vücuttaki herhangi bir bölgeye uygulanmasında bir sakınca yoktur.

Bu ameliyat el bölgesine, ayak bölgesine ve koltuk altı bölgesine uygulanabilmektedir. Zaten koltuk altına uygulanması çok popülerdi ama el ve ayak bölgesi dokunulmayan bir bölge olarak kalıyor. Bir kader olarak kalıyor insanların aklında, oysa ki bu kolaylıkla çözülebilir.

Bu işlem uzun ve ince demirlerle, cildin altına geçirilip cilde yakın bölgede, yani dermis tabakasını yakarak buradaki ter bezlerinin harab olmasına yani destrüksiyonuna yol açan bir yöntemdir.

Lazer Tedavisinde Turab İsmayilov’ un Farkı Nedir?

Tabi ameliyatı gerçekleştirirken çok dikkatli olmak lazım. Lokal kontrolümüzün çok sağlam olduğu bir ameliyat olması gerekli. Çünkü, çalıştığımız bölge dar bir alan. Bu dar alanda çalışmamız bize büyük bir dezavantajlar getiriyor. Kontrolümüzün sağlam olmadığı bölgelerde hastalarda duyu kaybından tutun, parmağın kaybına neden olabilecek yelpazede komplikasyon oluşuyor. İşlemlerimizi gerçekleştirirken el bölgesinin anatomisine sahip olan cerrahlar tarafından yapılması önerilir.

Bende bir plastik cerrahi uzmanı olarak, aynı zamanda bir el cerrahisi uzmanı olaraktan bu ameliyatı gerçekleştiriyorum ve hastalarımıza bu ameliyatı güvenle sunabiliyoruz.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim