Erkeklerde Meme Küçültme (Jinekomasti) Ameliyatı Kimlere Uygulanabilir?

Meme küçültme ameliyatının doğru bir şekilde geçmesi adına doktorun yapacağı incelemeler ve hastanın durumu çok önemlidir. Hangi modelde bir operasyon yapılacağı konusunda uzman cerrah doktorun belirlemesi gerekmektedir. Operasyon ile sorunun çözülüp çözülemeyeceği konusunda da incelemelerin yapılması gerekmektedir. Jinekomasti devlet hastanesi kurumlarında da yapılabilen bir operasyondur. Tıp alanında yaşanan gelişmeler sayesinde de kliniklerde bu ameliyatın yapılması söz konusu olmaktadır. Operasyon tarihinin belirlenmesinin ardından doktorun istemiş olduğu durumların uygulanması gerekmektedir. Sigara içiyorsanız eğer içmeye ara vermeniz ve doktorun operasyon öncesinde vermiş olduğu ilaçları kullanmanız gerekmektedir.

Ameliyat sonrasında başarılı sonuçlar alınabilmesi adına bu konulara özellikle hasta tarafından dikkat edilmesi çok önemlidir. Meme küçültme operasyonları için uygulanan tüm metotlar erkekler için yapılacak olan meme küçültme operasyonlarında da uygulanmaktadır. Operasyon öncesinde mutlaka gerekli olan tetkiklerin ve incelemelerin yapılması gerekmektedir. Lokal anestezi mi yoksa genel anestezi mi uygulanması gerektiği konusunda da kararların verilmesi gerekmektedir. Meme küçültme ameliyatı sırasında hangi tekniklerin uygulanması gerektiği konusunda alanında uzman ve tecrübeli olan doktorların karar vermesi gerekmektedir. Bazen operasyon gerektirmeyen durumlar için de ilk önlem olarak erkeklerde göğüs küçültmek egzersiz seçenekleri de uygulanmaktadır.

Doktorun önereceği egzersizler ile memelerde küçülme yaşanması için süre tanınmaktadır. Hatta jinekomasti atleti bile kullanılmaktadır. Tüm bu önlemlere rağmen memelerde küçülme yaşanmıyorsa eğer operasyon gerekli görülmektedir. Jinekomasti ameliyatlarında başarı oranları diğer ameliyatlara göre oldukça yüksektir. Risk faktörlerinin bulunmadığı bu ameliyatta gözle görülür bir biçimde ameliyat sonrasında memelerde küçülme yaşanmaktadır. Bu durum da operasyonların ne kadar başarılı olarak yapıldığının bir göstergesi olmaktadır. Kullanmış olduğunuz ilaçlar neticesinde bir meme büyümesi yaşamışsanız eğer bu ilaçların kullanımını bırakmanız gerekmektedir.

Fazla kilo alımına dair meme büyümesi yaşıyorsanız eğer kilonuzu da kontrol altında tutmanız gerekmektedir. Ameliyat sırasında tüm dünyada kullanılabilen ve başarı yüzdesi oldukça yüksek olan tekniklerin kullanılıyor olması sayesinde herhangi bir risk söz konusu olmamaktadır. Estetik uzmanları ve alanında profesyonellik kazanmış olan cerrahlar tarafından yapılan meme küçültme ameliyatları sayesinde hayatınıza daha iyi bir şekilde devam edebilirsiniz. Kusursuz bir görünüme kavuşma hevesi olarak değil sağlık açısından gerekli olduğunu düşünerek bu ameliyata karar vermeniz gerekmektedir. Bu cerrahi müdahalelerden yalnızca erişkin erkekler faydalanabilmektedir.

Ön yargısız olarak bu operasyona yaklaşırsanız eğer her şeyin çok daha güzel olacağı bir gerçektir. Cerrahın genel sağlık durumunuzu iyi bir şekilde değerlendirme sonucunda yapacağı meme küçültme ameliyatı ile çok kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Jinekomastinin altında yatan sebeplerin neler olduğunu da öğrendikten sonra çok daha dikkatli bir şekilde yaşamınızı sürdürebilirsiniz. 13 yaşından daha büyük erkeklerde ortaya çıkan meme büyümesi sorunu mutlaka önemsenmeli ve en kısa süre içerisinde uzman doktor kontrolü için randevu alınması gerekmektedir.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim