Genital Bölge Estetiğinde Uygulanan Yöntemler Nelerdir?

Genital bölge estetiğinde kişinin fiziki ihtiyacına göre tek başına ya da bir arada uygulanabilir.

1. Yağ enjeksiyonları: Aşırı kilo kaybından, yer çekimi etkisi ve yaşın ilerlemesi ile genital bölge yağ dokusunu kaybeder, vajina dış dudakların içi boşalır ve sarkar. Kişi vücudun başka bir bölümünden alınan yağ dokusu işlemden geçirilerek saflaştırılır ve hem pubik bölgeye, hem de dış dudaklara verilir. Böylelikle genital bölgede dolgun ve genç bir görünüm elde edilir.

2. Labioplasti: İç dudak küçültme ameliyatı dış genital bölgesinde şekil, büyüklük ve görünümde farklılık nedeniyle iç dudağın cerrahi müdahale küçültülmesi işlemidir. Normal hastada labial sarkıklık 1,5 cm iken labioplasti için başvuran hastalarda sarkıklık yaklaşık 4 cm’dir. Küçültme işleminde istenilen estetik görünümün kazanılmalı ayrıca duyu uçları da korunmalıdır.

3. Vajinoplasti: Vajina daraltma estetiği kadınlarda gebelik ve doğum sonrası genital bölgedeki vajina dış duvarının esnekliğinin artması sonucu gevşemesi durumuna müdahale edilmesidir. Basit bir cerrahi işlemle vajina daraltılarak bu sorun giderilebilir.

Kızlık zarı onarımı: Kızlık zarı dikilerek onarılabilir, burada başarı yırtığın oluş zamanına ve dokuların vereceği cevaba bağlıdır. Kızlık zarının tamirinde esas amaç zarı eski anatomik yapısına kavuşturmak ve cinsel birleşme esnasında kanamanın meydana gelmesini sağlamaktır.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim