Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Nedir?

Meme dokusunu tutan bağların emzirme, kilo alıp verme, genetik faktörler veya yaşın ilerlemesi gibi nedenlerden gevşemesi sonucu sarkan memeyi dikleştirme ameliyatı olan mastopexy ameliyatı, aynı zamanda asimetrik sorununu da giderek bir meme estetiğidir. Başta yer çekimi olmak üzere birçok sebepten eski dikliğini kaybederek sarkan göğüsler, bir kadın için öz güven eksikliğine neden olan bu görüntüsü ile oldukça can sıkıcıdır. Göğüs dikleştirme doğal yöntemlerinden olan egzersizlerle birinci derece göğüs sarkmalarında bir nebze toparlama sağlansa da kesin sonuç göğüs dikleştirme ameliyatı ile alınmaktadır.

Birinci, ikinci ve üçüncü derece göğüs sarkmaları için uygulanan operasyonlar farklı olup, her birinde fazla deri çıkartılmakta ve göğüslere son şekli verilmektedir. Göğüs dikleştirme ameliyatsız olarak spor ve egzersizle birinci derece sarkmalarda etkilidir. Meme alt çizgisini 1-3 cm geçen ikinci derece sarkmalar ve 3 cm den daha aşağıya inen sarkmalarda egzersizle sonuç alınamamaktadır.

Meme başının aşağı sarkması ve meme yapısının boş bir meme görünümünde olması durumunda sarkma söz konusudur. Göğüs yapısında kas yoktur. Süt bezleri ve yağ dokusundan oluşan göğüsler zamanla eski dikliğini kaybeder. Göğüslere uygun sutyen kullanılmaması da göğüs sarkmasına neden olan bir başka etkendir. Eski dolgunluğunu ve dikliğini kaybeden göğüslere uygulanan göğüs dikleştirme estetiği ameliyatı ile artık göğüsler eski görüntüsüne kavuşturuluyor.

Geçici ve anlık bir çözüm olan göğüs dikleştirme bandı, günlük kullanımda anlık bir dik görüntü elde edilmesini sağlamakta, fakat bantlar çıkarıldığında sarkmada düzelme olmadığından sorun devam etmektedir. Sadece kıyafette iyi bir görüntü yakalamayı sağladığından öz güven eksikliğini gidermede etkili değildir. Göğüs estetiği önce sonra farkını bariz bir şekilde ortaya koyan göğüs dikleştirme estetiği, bir göğüs büyütme ameliyatı olmayı göğüsleri toparlama ve dikleştirme operasyonudur.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim