Göz Altı Dolgu Uygulamaları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Göz Altı Dolgu Uygulamalarında Hangi Maddeler Kullanılmaktadır?

Göz altı dolgu uygulamalarında genellikle hyalüronik asit maddesi kullanılır. Hyalüronik asit maddesi zaman geçtikçe eriyen ve gerektiği zaman hyalüronidaz maddesi kullanıldığı zaman eritilebilen bir dolgudur. Bu sebepten dolayı göz altı bölgesinde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Göz Altı Dolgu Uygulamasında Hyalüronik Asit Seçiminde Nelere Dikkat Edilmesi Gereklidir?

Göz altı uygulaması için kullanılan hyalüronik asidin yapısı hassas göz altı bölgeleri için uygun olmalıdır. Göz altı dolgu uygulaması için özel olarak geliştirilen ince hyalüronik aside sahip dolgular kullanılır.

Göz Altı Işık Dolgusu İşlemi Uygulanırken Acı Verir mi?

Göz altı ışık dolgusu uygulaması gerçekleştirilirken işlemin uygulanacağı bölgeye lokal anestezi yapılır. Bu sebepten dolayı göz altı ışık dolgusu uygulamasında hasta herhangi bir ağrı hissetmez.

Göz Altı Işık Dolgusu Uygulamasının Etkileri Ne Kadar Sürer?

Göz altı ışık dolgusu 9 ile 12 ay arasında etkisini devam ettirir ve göz çevresinde ki gençleştirme etkisini de kaybetmez.

Göz Altı Işık Dolgusu Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Göz altı ışık dolgusu uygulama esnasında verilen dolgu maddesinin konulduğu yere yerleştirilebilmesi için 1 hafta boyunca gözleri ovuşturmamak, yüz üstü uyumamak, başınızı zorlayacak şekilde spor yapmamak, sıcak su ve makyaj malzemeleriyle temasından kaçınmak oldukça önemlidir.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim