Kadınların Bayıldığı Sakallı Erkeklerin 6 Ortak Özelliği

Ünlü modacı Tom Ford’un da söylediği gibi, sakal bir erkeğin en güzel makyajıdır. Sert kıl dokusu ile kaplı yüzün çene bölgesi erkekte çok daha salaş ve çok daha rahat bir havayı ortaya koyarken aynı zamanda ciddiyet ve maskülenliği de sembolize etmektedir.

Son yıllarda bir çılgınlık haline gelen sakal bakımı ve hipster modası ile birlikte sakal ile ilgili çok sayıda estetik bilgi ve algı meselesi gündeme gelmiştir.

1- Sakalları Koruyalım

Sakallı haliyle kendini beğenen bir erkek, sakalsız kalmamak için elinden geleni ardına koymaz. Gerekirse bu sevda uğruna işini bile kaybedebilir ama sinek kaydı mı? Asla!

2- Tarzını Sakalı Belirler

Sakalın uzunluğu ve kesim şekli otomatik olarak kişinin giyim tarzını da etkiler. Top sakal daha casual, kirli sakal daha salaş, uzun sakal daha nerd ve ince sakal ise daha urban bir giyim tarzını daha iyi taşıyacaktır.

3- Sakal Bakımına Saç Bakımı Kadar Önem Vermek

Sakalın son yıllarda başlayan hipster akımı ile beraber yükselişe geçen modası, önemli bir bakım ihtiyacını da ortaya çıkardır. Hal böyle olunca kozmetik markaları da ilgili çalışmalarına hız kazandırdı.

4- Saç İle Uyumlu Kesim

Önceden saç tarzına göre sakal kesimi yapılırken, şimdilerde uzatması ve bakması daha zor olan sakallar saç kesimine etki etmeye başladı. Derli toplu düzgün bir sakal traşı ile modern bir saç stilinin uyumuna da doyum olmadı haliyle.

5- Göz Efekti

Sakal yüzün alt bölgesinde ve yanakların dış cephesinde çıkıyor, bu durum koyu renkli sakallar sahip olan kişilerin yüzlerinde burun göz ve alın bölgesini öne çıkarıyor. Sakal eğer biraz daha uzun ve siyah ise o halde gözlerin endamı da kendiliğinden ortaya çıkıyor.

6- Salaşlık Ruhlarında Var

Sakalınızı ister kirli, isterseniz uzun bırakın, özellikle 50’lerde sakalsızlık ile keskin ve ciddi bir tarz ortaya koyuluyorken, modern dönemde ise sakalın her türlüsü salaş ve esnek bir tarz yaratıyor.

Bu 6 maddeyle sakalın erkek yüzündeki estetiğini detayları ile açmış olduk. Ancak herkes böyle gür ve çabuk uzayan sakallara sahip değil ve köselik bir çok erkeğin problemi. Bu problemi taşıyan ve bu kaygı ile ilgili seyrek sakal nasıl sıklaşır konusunda sık sık araştırma yapan kişilerin çoğu çeşitli doğal yöntemleri denemeye başladılar bile. Üstelik sadece sakallar değil bıyıkları gürleştirmek için ne yapmalı konusu da sıkça aratılan ve cevabı aranan bir meseledir.

Çareyi evde aramak yerine uzman bir estetisyen veya güzellik merkezinden faydalanmanız ise size daha çabuk ve daha az masraflı bir çözüm getirecektir. Zira sakal bıyık ekimi fiyatları 2017 yılında ekilecek olan sakal ve bıyık köküne bağlı olarak 1200 ile 2000 TL arasında farklılaşmaktadır.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim