Kapalı Burun Estetiği (Rinoplasti) Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

Kapalı Burun Estetiği (Kapalı Rinoplasti) Nedir?

Rinoplasti ameliyatı burun kıkırdaklarının ve kemiklerinin şekillendirilerek ideal ölçülerine ulaştırma ameliyatıdır. Burun bölgesinin yüzünüze uygun bir şekilde düzenlenmesidir. Rinoplasti ameliyatı kısaca burunun şekillendirme ve hastanın istediği boyutlarda ideal bir burun elde etme işlemidir.

Kapalı Burun Estetiği Ameliyatı (Kapalı Rinoplasti) Kimlere Uygulanabilir?

Kapalı rinoplasti ameliyatı burunun görüntüsünden memnun olmayan, burun yokluğu olan ve burun nefes darlığı olan insanlara bile uygulanabilir. Estetik rinoplasti ameliyatı nefes darlığı işlemi ile beraber gerçekleştirilebildiği için estetik ameliyat esnasında burun da eğrilik varsa düzeltilir ve aynı zamanda hastanın daha iyi nefes alması da sağlanabilir.

Kapalı Burun Estetiği Ameliyatı (Kapalı Rinoplasti) Nasıl Uygulanır?

Kapalı rinoplasti ameliyatı burun ucunda kesi yapmadan gerçekleştirilen bir işlemdir. Kıkırdaklar üzerinden yapılan müdahaleler ile dokuları birbirinden ayırarak kıkırdaklara ve kemik yapısına ulaşılır. Bunlara uygun bir şekilde müdahale edilerek eğrilikler düzeltilir, fazlalıklar alınır ve ideal burun elde edilir. Burun estetiği işlemi açık şekilde de gerçekleştirilebilmektedir. Fakat kapalı rinoplasti işleminin açık burun estetiğine göre farkı kapalı rinoplastinin oldukça doğal olması, yapmacık görüntüden çok daha farklı olması ve ameliyat esnasında şişliklerin az olması gibi ifade edilebilir. Ayrıca kapalı rinoplasti işleminde burun kıkırdakları, kemikleri arasında ki bağ kopmadığı için işlem sonrasında doğal bir sonuç elde edebilmekteyiz.

Kapalı Burun Estetiği Ameliyatı (Kapalı Rinoplasti) Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olacak?

Kapalı rinoplasti ameliyatında işlem sırasında dokuların yerini çok fazla değiştirmediğimiz için ve dokuları birbirinden ayırmadığımız için işlem sonrasında ki ödem, şişlik ve morluk minimal düzeyde olmaktadır. Kapalı rinoplasti ameliyatından sonra ki iyileşme süreci hastanın tamponu ve burnunda ki alçı çıkartıldıktan sonra başlamaktadır. İyileşme süreci yaklaşık olarak 6 ay ile 1 sene arası sürmektedir. Verilen rakamlar kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Bu süre zarfında burun eski halinden çok daha farklı ve güzel görünür. Yapmacık görüntüden ve aşırı şişlikten uzak görüntüde bir buruna sahip olursunuz.

Kapalı Burun Estetiği (Kapalı Rinoplasti) Ameliyatında Turab İsmayilov’un Farkı Nedir?

Rinoplasti ameliyatında Turab İsmayilov’un farkı burun ucunda kesinlikle kesi olmaz ve kıkırdaklar üzerinden gerçekleştirmesi büyük bir avantajdır. Ameliyattan sonra kimse hastanın burun ameliyatı olduğunu anlayamaz ve şişlik olduğu durumlarda bile hastanın burun ameliyatı geçirdiğini anlamak gerçekten zordur. Ameliyat esnasında kıkırdakları, kemikleri şekillendirmek için özel teknolojinin kullanılması  morlukları ve şişlikleri oldukça azaltmaktadır. İşlem sırasında kontrolün tamamen bizde olması sebebiyle ameliyat sonucunun daha optimal olmasına sebep olabilmektedir. Dokular arasında ki bağları korumamız ameliyatın sonucunun çok doğal ve çok güzel olmasına neden olmaktadır.

Kapalı Burun Estetiği Ameliyatının (Kapalı Rinoplasti) Fiyatları Ne Kadar?

Kapalı rinoplasti ameliyatının fiyatları ortalama olarak 6000 – 1000 ₺ (TL) arasında değişiklik göstermektedir. Kapalı rinoplasti ameliyatı fiyatlarını etkileyen faktörlerin en başında ameliyatı gerçekleştirecek olan cerrahın bu konuda ki tecrübesidir. Ayrıca ameliyat sonrasında hastanın konforunu sağlayacak olan sağlık personelinin bulunması, işlemin yapılacağı hastane, işlemde yüksek teknolojinin kullanılması ameliyat masraflarını etkileyen etkenlerdir.

Kapalı rinoplasti ameliyatına karar vermeden önce doktorunuzun bu konuda tecrübeli olup olmadığını araştırmanız gereklidir. Doktorunuzun rinoplasti ameliyatı sonuçlarını, ne kadar tecrübeli bir doktor olduğunu ve doktorunuzla sizinle hangi burunun sizin için en doğru burun olduğuna karar vermeniz gereklidir.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim