Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Nedir?

Karın germe ameliyatı son dönemlerde kendi popülerliğini arttırarak eski dönemlerde yapılan işleme göre çok farklı bir ameliyat haline gelmiştir. Eskiden yapılan karın germe ameliyatında karın bölgesindeki fazlalıkların cilde sarkıklığının kesilerek çıkartılma işlemiydi. Günümüzde modern tıbbın gelişimiyle ve tıp dünyasına vaser, lazer gibi yağ şekillendirici cihazların girmesiyle beraber artık karın germe ameliyatı bir bel inceltme ameliyatı olarakta adlandırılabilir.

Karın germe ameliyatı sırasında hastanın isteğine göre ve hastanın sağlık durumuna göre izin verildiği takdirde hasta ameliyata yüz üstü başlayarak sırt bölgesindeki bütün yağlar alınır. Sonrasında hasta bu pozisyondan değiştirilerek diğer bölgeye doğru çevrilip karın bölgesinde ki bütün yağlar alınır. Karın bölgesinde ki kalın cilt çok ince bir hale getirilir ve sadece bu işlemden sonra karın bölgesindeki bütün cildin fazlalığı kesilerek çıkartılıp yeni bir karın ve göbek deliği ile hasta ameliyattan çıkabilir.

Karın Germe (Abdominoplasti) Kimlere Uygulanabilir?

Karın germe ameliyatı karın bölgesindeki sarkıklıktan ve yağ fazlalığından şikayetçi olan herkese uygulanabilir. Ameliyat uygulanmadan önce hastanın detaylı şekilde hastayla ilgili bilgilerin alınması, hastanın yaşı, ameliyat sonrası programı, hastanın ailesinin olup olmadığı veya çocuk yapmayı düşünüp düşünmediği sorulabilmektedir. Sizlerde kabul edersiniz ki bir karın germe ameliyatından sonra çocuk sahibi olan bir kadının yine artış gösterebilmektedir. Bu sebeplerden dolayı bu işlem esnasında hastanın yaşı ve ameliyattan sonraki planı programı detaylı bir şekilde sorulmaktadır.

Karın germe ameliyatı anestezi öncesi değerlendirme sonucunda ameliyat olması uygun görünen her hastaya uygulanabilir. Bu işlemin uygulanmadığı hasta grubu ise yaşından dolayı, mevcut olan şeker, tansiyon veya kan bozukluğu gibi hastalıklardan dolayı ameliyat hastalara uygulanamamaktadır. Bu hastalara cerrahi olmayan işlemlerle karın toparlama ameliyatı uygulanabilmektedir.

Karın germe ameliyatı kendi arasında 2 kısıma ayrılabilir; full karın germe ve mini karın germe ameliyatı olarak. Mini karın germe ameliyatı full karın germe ameliyatından farklı olarak göbek deliği değiştirilmiyor ve göbek deliği değiştirilmediği için bu ameliyat sonrasında iyileşme süreci çok daha hızlı olabilmektedir.

Karın Germe (Abdominoplasti) Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olacak?

Karın germe ameliyatı sonrasında iyileşme süreci kadar ameliyat sonrasında hastanın takibide oldukça önemlidir. Ameliyat sırasında yağ alımı yapıldığı için ameliyat sonrasında düzgün takibi yapılmazsa yağ alımına bağlı olarak komplikasyonlar görülebilmektedir. Komplikasyonları en az düzeye indirmek için hastanın hızlı bir şekilde mobilize edilmesi ve ameliyat olduğu süreden itibaren kendi hayatına dönmesi hızlı bir şekilde dönmesi tavsiye edilir. Bunun için hastayı hızlı bir şekilde takip etmek ameliyat öncesinde yapılan işlemleri ameliyat sırasında alınan sıvıların ağırlık kontrolünün detaylı bir şekilde yapılması hastanın hayatına geri dönmesini kolaylaştırabilmektedir.

Ameliyattan sonraki dönemde drenler alındıktan sonra hastanın iyileşme süreci başlamaktadır. Bu iyileşme süreci yaklaşık olarak 2 ay sürebilmektedir. Ameliyatta hastaya liposuction işlemi yapılmışsa bu işlem sonrasında iyileşme biraz uzayabilmektedir. Ameliyattan sonra bu bölgeyi iyileştiren üzerimize giydiğimiz korseler bu bölgedeki şişliği, ödemi ve aynı zamanda hastanın yürümesini oldukça kolay kılabilmektedir. Özellikle ameliyattan sonraki süreçte şişliklerin ve ödemlerin azalmasına büyük katkıda bulunabilmektedir.

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatında Turab İsmayilov’un Farkı Nedir?

Turab İsmayilov karın germe ameliyatında diğer plastik cerrahlardan farklı olarak vaser ve lazer cihazlarını kullanmaktadır. Çok kilolu hastalarda özellikle vaser cihazının kullanılması ameliyat süresini kısaltabilmektedir. Ameliyat süresini kısaltması, hastanın ameliyat masasından hızlı kalkması ve hızlı bir şekilde hayatına dönmesi demektir. Bu süreç zarfında farklı olarak hastanın liposuction takibi yapılması, işlem liposuction işlemi olmasa bile karın germe ameliyatı sırasında kaybedilen dokuların yerine hızlı bir şekilde uygun dokularla tekrar verilmesi işlemi sonucunda hasta baş dönmesi olmadan ve bulantı olmadan hızlı bir şekilde hayata dönebilmektedir. Karın germe ameliyatı sırasında varis çoraplarının kullanılması ameliyatın çok önemli bir parçasıdır.

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatının Fiyatları Ne Kadar?

Vücut bölgesinin şekillendirme ameliyatıdır ki bunun içerisine sadece basit bir liposuction bile dahil olsa bile fiyatları 10.000 ₺ ile 15.000 ₺ arasında değişiklik gösterebilmektedir. Yapılacak işlemin hangi bölgelere uygulanması, liposuction işleminin uygulanıp uygulanmadığı, ameliyat süresi, hastanın kilosuna bağlı olarak ve hastanın tercih ettiği hastaneye bağlı olarak fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim