Kaş Kaldırma Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Endoskopik kaş kaldırma, iple kaş kaldırma ve kaş germe yöntemi ile yapılan kaş kaldırma operasyonları, kaşların estetik olarak şekillendiği, kişinin kendisini daha rahat hissettiği ve öz güvenini yerine getiren operasyonlardır. Endoskopik kaş kaldırma operasyonunda 3 mm lik teleskoplar kullanılmaktadır. Deri altında yapılan bir işlem olup, saç derisinden küçük kesilerle girilir. Kaşların düşmesine neden olan yapılar ve mimik kaşlar gevşetilerek kaşları aşağı çeken etkiler ortadan kaldırılır. Böylece kaşların kalkması sağlanır. Migrene bile çözüm olan endoskopik kaş kaldırmada kaşlara istenen şekil verilmekte, lokal anestezi ile yapılan işlem sonucu doğal bir kaş şekli elde edilmektedir.

İple kaş kaldırma ya da iple kaş asma işleminde ise kaşlar iple kafatasına asılır. Ameliyatsız bir operasyon olan iple kaş kaldırma, kesinin yapılmadığı ve iz bırakmayan bir işlemdir. İyileşme süreci çok kısa olup pansuman gerektirmez. Kaş kaldırma ameliyatı kadınlar kulübü üyelerinin de dediği gibi en fazla 15 dakikada işlemin tamamlandığı ve hemen sosyal yaşama dönüldüğü bir operasyondur. Kaş kaldırma ameliyatı izle diyerek kaşlara nasıl yeni şeklin verildiğini izleyebilir, Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı izle veya iple kaş kaldırma ameliyatı izleyerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kaş germe yöntemi ile kaş kaldırma ameliyatı ise alında kaşın üst kısmından kesi açılarak yapılan ameliyat ile kaş arasındaki dokunun çıkarılması ve kaşların gerdirilmesi söz konusudur. Estetik dikişlerle germe ve kaldırma işleminin yapıldığı operasyon kaş kıllarına herhangi bir etki etmez. Muayenede belirlenen kaş şekli verilerek doğal bir görünüm elde edilir. İyileşme döneminde kaşlar alınmaz, dokular kaynaştıktan ve iyileşme tamamlandıktan sonra alınır.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim