Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir?

Zamanla yer çekimine karşı duramayan alın dokusu giderek zayıflar ve kaş bölgesinin zayıflayarak düşmesine neden olur. Birçok kaş şekli bulunmakta olup göz, burun ve alın ile uyumlu bir kaşın bakış estetiğini etkilediği bir gerçektir. Botoks ve dolgu gibi geçici çözümler yanında kalıcı bir görüntü ve kaş şekli elde edilmesini sağlayan kaş kaldırma ameliyatı, yaşa ve cinsiyete göre planlanan, genel veya lokal anestezi uygulanarak yapılan bir işlemdir. Ortalama 1 saat süren kaş kaldırma operasyonu ameliyathane ortamında yapılmaktadır. Kaşlara kalıcı bir şekil verilmekte, yüz tipine en uygun kaş şekli ile estetik bir görüntü yakalanmaktadır.

Mutsuz ve yorgun yüz ifadesini ortadan kaldırarak daha genç ve aydınlık bir görünüm yaratan kaş kaldırma estetiği, Kaş kaldırma egzersizleri, botoks ve dolgu gibi uygulamalarla istenen kaş görüntüsünün elde edilemediği durumlarda kalıcı ve profesyonel çözümler üretir. Kaş kaldırma ameliyatı öncesi ve sonrası yüz ifadesi tamamen değişmekte ve kişi estetik ve uyumlu bir bakış yakalamaktadır. Kaş kaldırma ameliyatı olanlar orta yaş grubunda olduğu gibi gençlerden de bu operasyonu olanlar bulunmaktadır. Kaşlar yüz güzelliğinde önemli yeri olan ve gözlerin güzelliğini ortaya çıkararak estetik bir bakış açısı yakalamayı sağlayan yüz bölgesindeki önemli bölümlerdir. Başarılı bir kaş kaldırma ameliyatı ile son derece etkileyici ve yüzle uyumlu kaş şekilleri elde edilmektedir.

Beklentilerin ön planda tutulduğu bir muayene sonucu istenen kaş şekline karar verilir ve yüz bölgesinin tamamı düşünülerek uzman tavsiyeleri doğrultusunda kaş şekli netleşir. Alın bölgesindeki kırışıklıkların giderildiği, kaşların yüze en uyumlu şekle getirildiği ve gevşeyen alın ve kaş kaslarının sıkılaştırıldığı bir operasyon olan kaş kaldırma ameliyatı, alın veya saç diplerinden girilerek yapılan farklı operasyonlar içerir. İple kaş kaldırma bunlardan biridir. Düşen kaşların kafatasına asıldığı iple kaş kaldırma operasyonu sonucu kaşın tekrar düşme riski sıfırlanır. Ameliyatsız kaş kaldırma operasyonu olup kalıcıdır. Endoskopik kaş kaldırma ise deri altı bir işlem olup, kaşları aşağı çeken kasların gevşetilerek kaşların yukarı kaldırılması işlemidir.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim