Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Normal yaşantıyı etkilemeden yapılacak bu operasyon sizin rahatsız olduğunuz görüntüyü ortadan kaldıracaktır. Üstelik çok yüksek maliyetler ödemeden yaptıracağınız bu ameliyat sayesinde belki de sadece kulağınızın şeklinden dolayı kullanamadığınız saç modellerini kullanabilecek ve artık size farklı gelen bu görüntü sizi rahatsız etmeyecektir. Çocuklar bu durumdan çok daha fazla etkilenmekte ve üzülmektedir. Bu yüzden aileler zaman kaybetmeden çocukları için bu ameliyatı tercih etmekte ve onların mutlu bir hayat sürmeleri için erkenden ameliyatın yapılmasını sağlamaktadır.

Aklınıza konu ile takılan her konuyu danışabilir ve ameliyat öncesi/sonrası yapmanız gereken her detayı öğrenebilirsiniz. Kısa sürede istediğiniz sonucu alabileceğiniz bu ameliyat sayesinde daha mutlu olma şansını yakalayabilirsiniz. Kulak estetiği yorumları ile karar verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Ameliyat olan herkesin mutlu olduğunu görebilir ve doktorunuzdan daha önce ameliyat ettiği hastaların görsellerini sizinle paylaşmasını isteyebilirsiniz.

  • Operasyon sonrası hastanede yatış yapmanıza gerek kalmamakta ve evinize dönebilirsiniz. Çok nadir olarak hastanede sadece tedbir olarak bir gece bekletilen hasta çok nadir ve çok önemli bir başka hastalığı bulunması gerekmektedir. Bu da genellikle görülen bir durum değildir ve ameliyat sonrası rahatlıkla evinize dönebilirsiniz.
  • Lokal anestezi de uygulanan ağrı kesicilerin etkisi ile 4-5 saat herhangi bir ağrı oluşumu olmaz. Sadece lokal anestezinin etkisi geçtikten sonra hayatınızı etkilemeyecek ve hafif ağrılar olabilmektedir. Bunun süresi de maksimum 3 gündür ve verilen ağrı kesiciler ile bu ağrıları da hissetmezsiniz. Böylelikle normal hayatınıza rahatlıkla devam edebilir ve ağrı problemi yaşamazsınız.
  • Ameliyat sonrası kulağın sadece dışından yapılan bir müdahale olduğu için herhangi bir şekilde işitme kaybı yaşandığı görülmemiştir. Sadece kulak dışından yapılan bu estetik müdahale sizin öz güveninizi yerine getirmesi için hem kolay hem de kısa sürede iyileşme süreci bulunan bir ameliyattır.
  • Kepçe kulak ameliyat sonrası 3-4 gün hastanın kulağına sargı uygulanır ve sonrasında bu sargı çıkarılır. Dışarıdan herhangi bir darbeye maruz kalmaması için önlem alınır ki bu da en fazla 3 ay boyunca kulağınızı korumak içindir. Herhangi bir şekilde kulağınızda bir sıkıntı oluşmaz ve sadece 3 aylık sürede korunarak herhangi bir darbe almaması engellenir.
  • Ameliyat olduktan sonra 4. Gün itibari ile kısa süren ılık duşlar alabilir ve böylece yavaş yavaş normal hayatınıza geri dönebilirsiniz.
  • Ameliyattan sonra birkaç gün kulakta renk değişimi ve hafif şişmeler oluşabilir. Bunlar normal tepkilerdir ve birkaç gün içerinde normale dönmektedir. İki hafta gibi bir süre sonrasında da kısa süren ve hafif egzersizler tavsiye edilir ve doktorunuz tarafından nasıl yapmanız gerektiği gösterilir.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim