Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir?

Klasik otoplasti estetiği ameliyatı genellikle lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir ameliyattır. Bazı hastalarda otoplasti ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilebilmektedir. Bunun sebebi ise hastanın yaşının küçük olması veya bu ameliyatı kaldıramayacağını düşünenlere özeldir. Bu iki sebep dışında otoplasti ameliyatı rahatlıkla lokal anestezi altında gerçekleştirilebilir. Otoplasti ameliyatında lokal anestezi kulak arkasından uygulanır. Hastalar otoplasti ameliyatında lokal anestezi altında ağrı sorunu yaşamazlar.

Otoplasti ameliyatı esnasında hastalar o kadar rahat olurlar ki sohbet bile edebilecek düzeydedir ler. Klasik teknikle gerçekleştirilen otoplasti ameliyatı ortalama olarak 1 saat sürmektedir. Otoplasti ameliyatında kesiler kulak arkasından yapılır, kıkırdaklar ölçülerek şekillendirilir ve kaliteli bir dikiş materyali ile doğru açı bulunur ve doğru pozisyonda kalmaları sağlanır.

Kepçe kulak estetiği (otoplasti) ameliyatı esnasında uygulanan teknikler sayesinde kulak kıvrımları natürel bir ölçüye sahip olur. Otoplasti ameliyatında kulak arkasına açılan kesi kendiliğinden eriyen dikiş malzemeleri kullanarak estetik bir gizlilik ile kapatılır. Bu sebepten dolayı kepçe kulak estetiği ameliyatından sonra dikiş alınmasına gerek kalmaz.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim