Kirpik ve Kaş Ekimi Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Günümüzün son derece gelişmiş nitelikteki teknolojisi sayesinde kadın ya da erkek fark etmeden kirpiklerinin ve kaşlarının bir kısmı dökülmüş ya da tamamını kaybetmiş olan bireyler için saç ekimi uygulaması ile benzer şekilde, kaş ve kirpik ekimi mümkün olabilmektedir. Uygulanan bu işlemi ifade etmek amacıyla kısaca kaş ve kirpik nakli olarak adlandırmak mümkün olmaktadır. Ancak burada belirtilen kaş ve kirpik ekimi kuaförlerde gerçekleştirilen ve kaş ekimi yaptıranlar 15-20 gün kaldıktan sonra sökülen ya da çıkarılan kirpik ekleme ya da kaş boyama işlemi olarak anlaşılmamalıdır.

Kaş ve kirpik nakli, saç nakli işlemi işle benzer bir biçimde cerrahi olarak gerçekleştirilmekte olan bir işlemdir. Kaş ve kirpik ekiminin gerçekleştirilmesi için hastanın kendi saçlarından ya da bacaklarındaki kıllardan alınan kökler kirpiklere ve kaşlara mikro cerrahi yöntemi kullanılarak nakledilir. Alınan kıl kökleri hiç bekletilmeden çok ince iğneler yardımıyla cilt kesilmeden ekim işlemi yapılır.

Kaşın sıklığını ve şeklini kaş ektirme işlemi yaptıracak olan kişinin belirlemesi önemli bir konudur. Kaş ve kirpik ekme işleminde kaş ve kirpik kökleri tek tek ekilir ve bu kökler kaş ekim işleminde 25 -30 derece açılarla ekimi yapılmalıdır. Kaç derece açıyla kaş ekeceği doktora mutlaka sorulmalı ve net bir rakam alınmalıdır. Çoğunlukla 300-600 kök ekilmesi neticesinde iyi bir sonuç elde edilmektedir. Bu işlem genellikle tek seanslık olarak gerçekleştirilir. Fakat işlem sonrasında kimi zaman bakım seansları gerekli olabilmektedir. Ekimi gerçekleştirilen kirpiklerin ya da kaşların istenilen şekle ya da forma ulaşabilmesi kişinin sahip olduğu kıl kalınlığına ve özelliklerine göre farklılık göstermekte olup 4 ila 6 aylık bir süreyi bulabilmektedir. Fakat gerçekleştirilmiş olan kaş ve kirpik ekim tedavisi sonrası alınan sonuç tamamen doğaldır.

Bunun en önemli nedeni yapılan nakil işleminin kişinin kendi kıllarından ya da saçlarının kullanılarak yapılmış olmasıdır. Bu uygulama çoğunlukla kalıcı sonuçlar ortaya koymaktadır. Böylece kaybedilmiş olan kaş ve kirpiklere hastaların tekrar kavuşmasının sağlanabilmesi mümkün olabilmektedir. Fakat konuyla ilgili bilinmesi gereken ve de dikkate alınması gereken en önemli husus kaş ve kirpik ektirme işleminin mutlaka estetik ya da plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilmesinin gereğidir.

Bunun nedeni yapılan işlemin tamamıyla mikro cerrahi bir uygulama olmasıdır. Bu sebepten dolayı gerçekleştirilen işlemin uzmanı tarafından yapılması önemlidir. Kaş ve kirpik ekim işlemi plastik cerrahi merkezlerinde, Estetik ve güzellik polikliniklerinde ya da başında alanında uzmanlığı olan bir hekimin olduğu güzellik ve estetik merkezlerinde yapılmalıdır. Kaş ve kirpik ekimi lokal anestezi uygulanarak ve sadece 1 -2 saatlik sürede uygulanan bir yöntem olduğu için ağrı olmaz.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim