Kirpik ve Kaş Ekimi Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Kaş ya da kirpik nakli yapılması amacıyla hangi donör bölge kullanılmış olursa olsun ekimi yapılmış olan köklerin kaş ya da kirpik gibi davranmasını beklemek doğru olmaz. Kirpik ekimi öncesi ve sonrası sorunsuz olan bir tedavi sürecidir. Kaş ya da kirpik olarak kullanılmış olan kökler hangi bölgeden alınmışlarsa o bölgedeki davranışlarına benzer bir görünüm de bir davranış ortaya koyarlar. Fakat pek çok insandaki kaşlar belli bir uzunluğa eriştiği ve bu aşamada bir şekillendirmeye ihtiyaç duyulduğu için nakli gerçekleştirilen kaşlarda bu durum önem arz eden bir durum ortaya koymaz. Kaş ya da kirpik ekim uygulamasının sonrasında 1 haftalık süre boyunca köklerin tutunma süreci başlar. Bu süreçten 4 ila 6 hafta kadar sonra nakli yapılan kıllar dökülür fakat kökler nakledildikleri yerde kalmaya devam eder.

Bu süreci takiben 4 ya da 6 ay kadar bir sürenin sonunda yerinde kalan kökler kıl üretimine geçmeye başlar ve böylelikle kaş ya da kirpiklerin yavaşça uzamaya başladığı görülür. Çoğunlukla ekimi yapılan kaş ve kirpiklerin tam çıkma ve sonuç elde edilme süreci 1 yıllık bir süreç almaktadır. Kaş ya da kirpik ekim işleminde saç kökleri kullanılmış ise bu kökler 1 aylık sürede 1 cm uzunluğa erişirler. Bu uygulama sonrasında ömür boyu dökülmeyen kirpikler ya da kaşlar yerini almış olur. Tamamen iyileşmiş olan kaş ve kirpiklere istenilen şekli vermek mümkün olabilmektedir.

Kirpik ekme ameliyatı FUE ile “Choi” iğneleri vasıtası ile kanal açma yapılmaksızın elde edilen delikten kıl köklerinin yerleştirilmesi ile yapılır. Böylece köklerde herhangi bir kayma olmaksızın daha sık bir ekimin yapılması mümkün olmaktadır. İşlem esnasında herhangi bir kesi olmaması nedeniyle, bir enfeksiyon riski söz konusu olmaz. Uygulamanın ardından kaş ekimi yaptıranlar ya da kirpik ektirenler günlük yaşamına 1-2 saat gibi kısa süre içerisinde geri dönebilir.

Fue yöntemiyle kirpik ekimi yaptıranlar için kirpik ekme işlemi ortalama olarak 1-1,5 saat kadar sürer ve sıklaştırmanın yapılması için uygulamanın çoğunlukla bir kez daha tekrarlanması yeterli olmaktadır. Kirpik sıklaştırma işleminde tekrar aynı sayıda ekim işlemi yapılabilmektedir. Kirpik ekimi zararları olan bir işlem değildir.

Böylece gereken yere yerleştirilmiş olan köklerde herhangi bir kayma olmaksızın daha sık bir ekimin yapılması mümkün olmakla birlikte istenen mükemmel sonuca da ulaşılmış olur. Kaş ekimi ya da kirpik ekiminin gerçekleştirilmekte olduğu işlem esnasında herhangi bir kesi olmaması nedeniyle, bir enfeksiyon riski söz konusu olmaz. Uygulamanın ardından kaş ekimi yaptıranlar ya da kirpik ektirenler günlük yaşamına 1-2 saat gibi kısa süre içerisinde geri dönebilir. Fue yöntemiyle kirpik ekimi yaptıranlar için kirpik ekme işlemi ortalama olarak 1-1,5 saat kadar sürer ve sıklaştırmanın yapılması için uygulamanın çoğunlukla bir kez daha tekrarlanması yeterli olmaktadır. Kirpik sıklaştırma işleminde tekrar aynı sayıda ekim işlemi yapılabilmektedir. Kirpik ekimi zararları olan bir işlem değildir.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim