Kirpikleriyle Türkülere Konu Olan Kadınların 4 Sırrı

Ülkemiz geniş coğrafyası ve kültürel mirası ile kendisine has bir yapıya sahiptir. Bugün yöresel olarak müzikal bir yolculuğa çıktığınız taktirde, Anadolu yöresinin türküleri ile baş döndürücü bir serüvene atılmış olursunuz. Yıllar boyu bu bölgelerde yaşamış ve geleceğe miras olarak türkülerini bırakmış olan insanların, türkülerinde bu yörelere dair enteresan hikayelere ve bilgilere ulaşırsınız.

Bu türkülere konu olan güzel kadınların genellikle kirpikleri ile övüldüğünü de görürsünüz haliyle. Ok gibi kirpikler, kaşa değen kirpikler, aşık olunası kirpikler diye uzar gider bu liste.

Peki bu Türklere konu olan destansı uzun kirpiklere sahip olmak için neler yapılması gerekir. Hadi gelin birlikte göz atalım ve sizi en kısa sürede ok gibi, kaşa değen kirpiklere kavuşturalım

Kural I: Makyaj İle Uyumak Yok

Makyaj malzemeleri genellikle yapısal olarak çeşitli kimyasalları içeren malzemelerdir. Bu yönden kendimizi güzelleştirmek için makyaj uygulamasını tercih ettiğimizde, gün sonunda mutlaka soft bir temizleme aracı ile kirpiklerimizi güzelce temizlemeliyiz. Kirpik köklerindeki kalem kalıntıları ve rimerl kalıntıları kirpiklerinizde ağırlığa ve kuruluğa neden olarak dökülmelerine neden olmaktadır.

Kural 1: Uygulamasızlık Dönemi

Kirpikleriniz vücudunuzdan beslenen ve sağlığını sizin ile birlikte dengeleyen uzuvlardır. Gözlerinizin sağlığı içinde yeri önemli olan kirpiklerinizi bir süre hiçbir makyaj uygulamasına maruz bırakmamak bu dönemde onlara özel kürler uygulamak daha gür ve kalın görünmelerini sağlar.

 

Kural 2: Onları Kendi Besinleriniz İle Besleyin

Bugün tükettiğimiz her doğal gıdanın bir sahip olduğu vitaminler ve mineraller vücudumuzdaki çeşitli organ ve uzuvlarımıza katkı sağlamaktadır. Eğer sağlıksız besleniyorsanız haliyle organ ve uzuvlarınız da payını almaktadır ve sağlıklarını kaybetmektedirler.

Kural 3: Gelsin Vitaminler

Bilindiği üzere E vitamini cilt, tırnak, saç ve tüy konusunda en besleyici vitamindir. Kirpiklerimizde E vitaminini bolca aldığımız zaman iyi beslenecektir ve zamanla güç kazanacaktır. E vitaminini eczanelerden harici alabileceğiniz gibi yediğiniz çeşitli meyve ve sebze ile de kazanabilirsiniz.

Kirpikleri güzelleştiren bu sırların yanı sıra gür kaşlara sahip olmak için de bu uygulamaları tercih edebilirsiniz. Zira hem kaş hem de kirpik aynı şeylerden beslenirler.

Eğer kirpik ve kaşlarınız tüm bunlara rağmen gelişim gösteremiyor, kalınlaşamıyor ve sağlıklı görünemiyorlarsa uzman bir doktordan kirpik ve kaş ekimi tedavisi alabilir ve siz de türkülere konu olan güzeller gibi kirpik ve kaşlara sahip olabilirsiniz.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim