Meme Büyütme Estetiği Nasıl Uygulanmaktadır?

Meme büyütme ameliyatında kullanılacak olan yuvarlak veya damla protez silikonlar üç farklı şekilde göğüslere yerleştirilir.

  • Meme başı alt kenarından.
  • Meme alt kenar çizgisinden.
  • Koltuk altından.

Meme başı alt kenarından yerleştirilen protezlerde meme çevresindeki areola denilen kahverengi dairenin 4 cm kadar altından yapılan bir kesi ile silikon protez memeye yerleştirilir. Meme alt kenar çizgisinden girilerek ikinci bir yöntemle silikon yerleşimi yapılır.
Son olarak koltuk altından göğsün altına doğru açılan bir kanal yardımı ile silikon protez memeye yerleştirilir.

Genel anestezi altında 4-5 saat sürem meme büyütme ameliyatı sonrası göğüs estetiği iyileşme süreci son derece konforlu atlatılmakta olup, ilk zamanlar belli olan izler 6 ay sonra silinmekte, 1 yıl sonra ise herhangi bir iz kalmamaktadır. Göğüs estetiği görüntüleri izlendiğinde farklı yöntemlerle protezlerin nasıl yerleştirildiği gözler önüne serilmektedir. Ameliyat öncesinde dikkat edilmesi gereken şeyler doktor tarafından hastaya iletilir. Bunlardan en önemlisi aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların alımının kesilmesi ve ameliyat sonrası doktorun önerilerinin ciddiye alınmasıdır.

Ameliyat öncesi muayeneden sonra silikon seçimi doktor tavsiyesi de dikkate alınarak yapılmakta ve meme üzerinde silikonun yerleştirileceği alan çizilmektedir. Damla silikon resmi, yuvarlak silikon resmi ve büyüklüğü hastaya gösterilir. En doğru seçim uzmanla birlikte yapılan seçimdir. Böylece göğüs estetiği önce sonra farkında en ideal görüntü elde edilir.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim