Meme Büyütme Estetiği Nedir?

Genetik olarak vücut ölçülerine göre küçük olan, kilo verme sonucu dolgunluğunu yitiren veya doğum sonrası dokusu azalan memelerin dolgun estetik ve daha büyük hale getirilme operasyonu meme büyütme operasyonudur. Daha diri, dik ve dolgun göğüsler aynı zamanda gençliğin de sembolü olarak görüldüğünden kadınlar için çok önemlidir. Göğüs estetiği yaptıranlar ameliyat öncesi meme şekli ve ölçüsüne göre son derece mutlu ve öz güveni yerine gelmiş bireyler olarak çok daha mutlu olmaktadır. Ameliyat öncesi göğüs estetiği fotoğrafları ile ameliyat sonrası fotoğraflar da bunun bir kanıtıdır.

Göğüs büyütme ameliyatı hem daha büyük hem daha diri ve estetik göğüslerin ortaya çıkarılmasıdır. Ergenlik sonrası son şeklini alan göğüsler kadınlar için hem görüntü olarak hem de fiziksel güzellik olarak ilk sırada yer alır. Kıyafetleri güzel gösteren dolgun ve diri göğüsler, kadınların öz güvenini yerine getiren göğüs şekli ve büyüklüğü olarak tercih edilen bir durumdur. Göğüs büyüklüğünden memnun olmayıp göğüs estetiği yaptıranlar her zaman ameliyat sonrası durumdan hoşnut olup sarkık, sönük veya küçük göğüslerine veda etmiş bir şekilde daha mutlu bireyler olarak yaşamlarına devam ederler. Göğüsler silikon protezlerle beklentiler doğrultusunda büyütülür. Sıvı veya Kohezif silikon içeren protezler yuvarlak veya damla şeklinde göğüslere yerleştirilir.

Yarım küre şeklinde olan yuvarlak silikonlar damla silikona göre göğsün üst tarafına da dolgunluk verir. Damla silikonlar ise göğsün alt kısmına dolgunluk vermekte ve çok daha doğal durmaktadır. Damla silikon mu yuvarlak silikon mu daha uygundur bu tamamen kişinin tercihine kalmıştır. Sıvı silikonlarda dışı katı olan silikona tuzlu su enjekte edilmektedir. Jel silikonlar ise akıcı olmayıp daha sert durduğundan elle yoklandığında silikon hissedilir. Küçük göğüsler, asimetri sorunu, sönük göğüsler veya sarkık göğüsler göğüs büyütme ameliyatı ile daha diri, dolgun ve estetik bir görünüme kavuşmakta, göğüs estetiği önce sonra farkı son derece bariz olup kadın için oldukça önemli olan göğüs estetiği sağlanmaktadır.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim