Meme Büyütme Estetiğine Uygun Adaylar Kimlerdir?

Meme büyütme ameliyatı 18 yaşını doldurmuş ve meme büyüklüğünden, şeklinden veya görüntüsünden memnun olmayan her kadının yaptırabileceği bir operasyondur. Meme büyütme ameliyatı için üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Genelde genetik olarak küçük olan, hamilelik sonrası içi boşalarak sönük kalan veya kilo verme sonucu sarkarak diriliğini yitiren göğüslere sahip her kadın göğüs estetiği ameliyatı ile ideal göğüs şekline kavuşmaktadır. Damla ya da yuvarlak silikon çeşitlerinden hastanın istediği silikon memelere yerleştirilerek vücudu ile orantılı en ideal göğüs şekli bulunur. Damla silikon yaptıranlar doğal görünümlü bir meme isterken yuvarlak silikon taktıranlar meme üstü dolgunluğu da isteyen kadınlardır.

Anestezi almasında herhangi bir sakınca olmayan, fiziksel ve ruhsal anlamada meme büyüklüğünden memnun olmayan kadınların başvurduğu meme büyütme ameliyatı, işinin ehli uzmanlar tarafından ve steril ameliyat ortamında yapılmalıdır. Emzirmeye engel olmayan ve herhangi görünen bir iz bırakmayan bir operasyon olup 18 yaşından büyük her kadın isterse meme büyütme ameliyatı olabilir. Tek taraflı veya çift taraflı şekil bozukluğu, asimetri sorunu, beden ölçülerine göre küçük memeler, yaşla veya hamilelik, kilo verme gibi nedenlerle içi boşalarak sönen, sarkan veya diriliğini yitiren göğüsler meme büyütme operasyonundan sonra son derece diri ve estetik bir hale gelmektedir.

Göğüs kasının altına ya da üstüne yerleştirilen silikon protezlerle öz güven eksikliği yaşayan kadınlar meme büyütme operasyonundan sonra kendisini çok daha kadınsı ve çekici hissettiklerini dile getirmektedir. Silikonlu göğüs modelleri kendilerine gösterilen hastalar damla veya yuvarlak silikonlardan birini tercih ederek küçük göğüslerine veda ederler. Damla silikon öncesi ve sonrası fark son derece bariz olup, ameliyat sonrası göğüsler doğal bir şekilde dirilik ve estetik kazanır. Damla silikonlu ünlüler damla protez silikonlarla daha doğal bir meme görüntüsü tercih edenlerdir. Silikonlu göğüs fotoları öncesi sonrası farkı sizler de görebilir, kliniğimize başvurarak işinin ehli uzman cerrahlarımızın usta ellerinde en ideal göğüs şekline kavuşabilirsiniz.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim