Meme Küçültme Estetiği Nasıl Uygulanır?

Vücut şekline en uygun göğüs büyüklüğünü elde etmek için yapılan göğüs küçültme estetiği ameliyatı hastane ortamında uzmanlar tarafından yapılan bir operasyondur. Hasta öncelikle detaylı bir muayeneden geçer. Göğüs büyüklüğü, yağ ve doku kitlesi incelenir. İdeal meme büyüklüğü için hastanın talepleri de dinlenir. Memenin büyüklüğüne ve sarkma derecesine göre ameliyatta farklı işlemler yapılır. Meme başının yeni yeri tespit edilir, meme şeklinin ve büyüklüğünün nasıl olması gerektiği çizilir.

Genel anestezi uygulanarak yapılan ve 2,5-4 saat arası süren bir ameliyattır. Amaç hastanın önce sağlık sorunlarını gidermek sonra da öz güvenini arttıracak bir göğüs büyüklüğünü elde etmektir. Bel ve boyun ağrısından duruş bozukluğu ve yürüme sorunları olan sağlık sorunlarına, kıyafet seçiminde zorlanmadan estetik bakımdan öz güven eksikliği yaratan şekil bozukluğuna kadar tüm fiziksel ve psikoloji sorunlara çözüm olan göğüs küçültme ameliyatı mutlaka uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Muayenede herhangi bir kitle olup olmadığına bakılmalı, ailede meme kanseri vakası veya kişide geçmişte geçirilmiş bir enfeksiyon vakası olup olmadığı araştırılmalıdır.

İşinin ehli bir uzman ergenlik sürecin tamamlamamış bir hastaya meme küçültme ameliyatı yapmaz. Ameliyattan önce kan tahlilleri hepatit, açlık şekeri, üre, akciğer grafisi kreatinin, hemogram, PTT, EKG aPTT ve INR sonuçları istenir. Hastanın sigara veya alkol kullanıp kullanmadığı sorgulanır. Tansiyon, kalp veya şeker hastalığında tıbben uygunluk tam olarak tespit edildikten sonra ameliyata karar verilir. Meme başı çevresinden ve meme altına doğru düz giden kesilerden doku fazlalığı alınır.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim