Migren Ağrısından Kurtulmanın 3 Pratik Yolu

İlaçlar, doğal ağrı kesiciler, ameliyat, botoks… İnatçı bir baş ağrısı için yapabileceğiniz herşey söylendi ve her geçen gün söylenmeye devam edecek. Migreniniz varsa; hayatınızdaki en önemli şey o olacak. Migren tedavisi sürecinden bahsetmeden önce migren nedir?Baş ağrısı mı? Yoksa bambaşka bir hastalık mı? Bunlara bir göz atalım:

Dünyanın her yerinde migren var. Kabul edin ki migren ile baş edemiyorsanız bir tek siz bu hastalığa sahip değilsiniz. Peki, nedir bu migren derseniz; herhangi bir nedenden kaynaklanmayan, baş ağrısı dahi bile olmayan nörolojik bir rahatsızlıktır. Kişilerin yaşam standardını düşürür ve deyim yerinde ise yaşamı bir anda kabusa çevirir. Migren sırasında bir atak geçirirsiniz ve bir anda sinir sisteminiz etkilenmeye başlar, aksar. Birçok çare denendiği ve bu sayede yaratıcılık sınırları zorlandığı için dahi hastalığı söylentileri de dolaşan migren için 2 çeşitten bahsedebiliriz: Auralı ve Aurasız Migren. Auralı migreniniz varsa; bir ya da birkaç saat önceden gözünüzün önüne ışıltılı şekiller gelir ve hareket eder. Bu görsel duyu yerine uyuşma belirtileri de olabilir ki tıp dünyası bu belirtileri duyusal olarak ifade ediyor. Tüm bu belirtilerden sonra başınız ağrımaya başlıyorsa auralı migrene sahipsiniz demektir. Eğer hiçbir belirti olmadan hayatınız bir anda gözünüzün önünden geçiyor ve başınız ağrımaya başlıyorsa migreniniz aurasız demektir.

Migren tedavisi için herkesin söyleyecek birşeyi mutlaka vardır. ‘Migrene şu doğal tedavi en mükemmel çözüm, aman bunu da dene’ diyenleri de kırmadan herşeyi bir kenara bırakalım ve birçok hastalığında doğal tedavisinde çok yaygın olarak kullanılan zencefile gözlerimizi çevirelim. Doğal antibiyotiğimiz, ağrı kesicimiz, herşeyimiz zencefil migren tedavisinde de oldukça etkilidir ve ağrıyı azaltmak için kullanılır. Ayrıca migrene mide bulantısının da eşlik ettiği zamanlarda yine zencefili kullanabilirsiniz. Taze olarak, çay halinde ya da toz zencefil olarak tüketebilirsiniz.

Çatlayan baş ağrıları için pozitif de olsanız, sağlığınıza dikkat de etseniz bazen tüm çareler tükeniyor ya da siz öyle hissediyorsunuz. Hissetmeyin! Migren ameliyatı tüm ağrılarınıza çözüm olacak. Sinirlerin sıkıştığı 4 bölgede işlem uygulanabiliyor. Tek bölge ya da tüm bölgeleri ameliyat ettirebilirsiniz ancak bu noktalar için doktorunuza danışmanızda fayda var. Maksimum 2 saatte gerçekleşen ameliyat ile migren ataklarınızdan kurtulabilirsiniz.

üm yemeklerinizde kaliteli tuz seçerek hayatınızda yeni bir adım atın ve migrene yavaşça veda edin. Himalaya tuzu gibi kaliteli tuzlar ile migreninizi hafifletebilirsiniz. Hem serotonin seviyesi artar hem sinir sisteminiz güçlenir. Ayrıca migreninizin geldiğini hissettiyseniz tuzlu atıştırmalıklarla da başlamadan dindirebilirsiniz.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim