Orta Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Yüz ve yanak bölgesine yapılan müdahaleler aynı operasyonla yapıldığından yanak ve yanak çevresi aynı işlemle gençleştirilir. Genel anestezi uygulanan hastalar operasyon öncesi detaylı muayeneden geçer. Sorunlar belirlenir, yapılacak işlem tespit edilir. Doku kaybının yaşandığı bölgelere yağ enjekte edilir. Böylece yanak ve elmacık kemikleri daha dolgun ve daha oval bir hal alarak genç bir görünüm elde edilir. Enjekte edilen yağda kök hücreleri bulunduğundan yüz bölgesinde kolajen sentezi artar ve kırışıklıklar açılarak cilt daha genç ve daha parlak bir görünüme kavuşur. Endoskopik orta yüz germe operasyonunda kameralı cihazla saç diplerinden girilmekte ve alın germe işlemi de yapılmaktadır.

Sarkan cilt altı yağ dokularını yerine oturtan ve doku kaybını telafi eden orta yüz germe ameliyatı, şakaktan elmacık kemiğine ulaşılan küçük bir kesi ile yapılan müdahaledir. Endoskopik yüz germe kadınlar kulübü yorumlarında da görüldüğü gibi operasyon herhangi bir iz bırakmayan ve ameliyat sonrası iyileşme süreci kısa olan bir işlemdir. Ameliyat sonrası yüz ve göz çevresinde oluşan morluklar normal olup bir haftada kendiliğinden geçmektedir. Kaşların kaldırıldığı, her iki kaş arasındaki kırışıklığın giderildiği, yanakların toparlandığı ve elmacık kemiklerinin belirginleştiği bir yüz gençleştirme ameliyatı olan orta yüz germe ameliyatı, daha genç ve daha diri bir yüz görünümü isteyen her kadının ve erkeğin yaptırabileceği bir operasyondur.

Klasik yüz gençleştirme ameliyatlarında iz kalırken orta yüz germe (Mid-Face Lift) ameliyatında hiçbir iz kalmamaktadır. Bu nedenle 50’li yaşları beklemeden her orta yaş gurubu kadın ve erkek sorunsuz bir ameliyat olan orta yüz germe ameliyatı ile daha genç ve daha canlı bir yüz görüntüsüne sahip olabilir. Dolgun ve sıkı yanaklar her zaman gençliğin göstergesidir. Endoskopik yüz germe yaptıranlar daha sıkı ve daha dolgun bir yüz ifadesi ile genç bir görünüme kavuşmakta ve zamana meydan okumaktadır.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim