Göğüs EstetiğiHer kadının, erkeklerin ilgisini çekmek ve diğer kadınlar tarafından imrenilerek bakılan heyecan uyandıran güzel, çekici göğüsler hayal etmesi kadar doğal bir istek yoktur. Belirgin ve iri göğüsler gençliğin, kadınlığın ve doğurganlığın temsilidir.

Meme doğal işlevi olan yeni doğan bebekleri emzirme dışında, ilk çağlardan başlamak üzere dünya üzerinde ki bütün kültürlerde güzelliğin ve kadınlığın simgesi olmuştur. Yüz yılarca süren bu algı ile iri ve biçimli göğüsler, kadın güzelliğini temsilinde en önemli konu haline gelmiştir. Çeşitli sebeplerden dolayı göğüslerinden memnun olmayan kadınlar, bu sorunun çözümünü göğüs estetiği yaptırmakta bulur.

Vücut ölçülerine göre küçük yada çok iri olan, doğum sırasında alınan kilolara bağlı olarak meme içinde meydana gelen doku değişimleri, aşırı kilo kayıpları sonrası oluşan sarkma ve travmatik kaza yada kanser gibi hastalıkların sebep olduğu estetik kaygıları göğüs estetiği operasyonları ile giderilir. Memelerinin sarkıklığı yüzünden mutsuz olan, emzirme sonrası meydana gelen şekil bozukları, çok iri memelerin sebep olduğu sağlık sorunları gibi bir çok değişik nedenle kadınlar kendilerini mutsuz ve rahatsız hisseder.

Cinselliğin içinde çok önemli bir rolü olan göğüslere uygulanan göğüs estetiği operasyonları istenilen forma ve büyüklüğe ulaşılması ile kadınlar kendileri mutlu özgüvenlerini kazanmış ve rahat hissetmeye başlar. Bütün kadınların hayali olan vücut ile uyumlu iri ve dik memeler ulaşmak için yapılacak göğüs estetiği, hastanın vücut ölçülerine meme yapısına uygun olarak kişiye özel istekler doğrultusunda hazırlanır. Göğüs büyütme ameliyatı ile mükemmel sonuç elde edilmiş bile olsa vücut ile orantısız büyüklükte ve şekilde olan memeler istenilen sonucu vermeyebilir. Göğüs estetiği, silikon protez veya çeşit dolgu maddeleri ile yapılır.

GÖĞÜS BÜYÜTME ESTETİĞİ Nedir ?

Göğüs Estetiği NedirGöğüslerinin iriliğinden memnun olmayan, kıyafetlerinin kendine yakışmadığını ve bu durumdan rahatsızlık hisseden kadınlar daha güzel ve büyük göğüslere kavuşmak ister. Doğuştan gelen ve ya ergenlik döneminde oluşabilecek gelişme kusurları ile memelerin birbirleri ile simetrik olarak uygunsuz olduğu durumlarda, istenilen güzel ve iri memelere ulaşmak için göğüs büyütme ameliyatı yapılır.

Bazı kadınlarda doğum sonrasından emzirme sonucu oluşan form bozukluklarını gidermek için göğüs büyütme operasyonu olmaktadır. Aşırı kilo kayıpları sonucu meme dokusu kaybedilebilmektedir. Bu gibi durumlarda kadınlar güzelliklerinde eksikli, özgüvenlerinde sarsılma ve mutsuzluk hisseder. Göğüs büyütme ameliyatı ile bu sorunların tamamı, arzu edilen büyük ve güzel memeler ulaşılması ile çözülür. Göğüs büyütme silikon protez yada metabolizma ile uyumlu organik içerikli AQUAfilling®” gibi özel dolgu maddeleri ile yapılabilir.

Göğüs Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır?

Göğüs Büyütme Estetiği Nasıl YapılırProtez silikon ile yapılan meme büyütme operasyonlarında hastanın isteği doğrultusunda damla yada yuvarlak silikon çeşitlerinden birisi tercih edilir. Damla silikon doğal meme şekli, yuvarlak silikon ise meme üstü dolgunluk isteyen kadınlar tarafından tercih edilir. Genel anestezi altında 4-5 saat süren göğüs büyütme ameliyatları için hastanın uygulamayı ve sonrasını anlayacak beceride olması gerekir. Ameliyat emzirmeye engel değildir. İlk haftalarda belirgin olan ameliyat izleri 6-12 ay içerisinde tamamen kaybolmaktadır. Göğüs büyütme operasyonuna kararı verilen hastalar ameliyat öncesi ve sonrası doktorun önerilerini titizlik içinde uygulaması önemlidir.

Ameliyatsız göğüs büyütme estetiği, Her kadın güzel göğüsleri olsun ister fakat her kadın ameliyat fikrine sıcak bakmaz. silikon protez uygulamasında olduğu gibi kesi ve dikiş işlemleri ve uzun iyileşme süreci olmaz. Lokal anestezi ile önceden belirlenen miktarda AQUAfilling® dolgu maddesi kullanılarak, dolgu yapılacak bölgeye iğne ile uygulanır. Aquafilling içeriği vücut ile uyumlu olduğu için uygulama sonrasında adaptasyon süreci olmaz. Tamamen doğal olan, aquafilling zararları önceden kestirilemeyen diğer dolgu maddeleri gibi beklenmeyen komplikasyonlar oluşturmaz. İşlem sonrası etki anında görülür. Morluk ve şişliklerin 2-3 içinde yok olması ile son görüntüsüne kavuşur. Etkisi 8-10 yıl kadar sürmektedir. İşlem kısa ve ağrısız olarak gerçekleştirilir. Kesi ve dikiş işlemi olmadığı için iyileşme süreci yoktur hasta aynı gün, günlük işlerine dönebilir.

Göğüs Dikleştirme Estetiği Nedir?

İri göğüsler yaşlanma, doğum, emzirme, kilo alıp verme gibi durumlarda yer çekiminin etkisi ile sarkar. Gençliğin ve güzelliğin sembollerinden olan dik ve iri meme göğüs dikleştirme operasyonu ile birlikte çok sık görülen göğüs simetrisi sorununda çözer.

Göğüs Dikleştirme Estetiği Nasıl yapılır?

Göğüs dikleştirme operasyon öncesi göğüslerin sarkma derecesi ve varsa simetri bozukluğu kontrol edilir. Muayene sonrasında sarkma derecesine göre uygulanacak yöntem seçilir ve hasta bilgilendiril. Genel anestezi altında 2-4 saat arası sürer. Ameliyattan sonra 1 gün hasta kontrol amacı ile hastanende kalır. 7-10 gün içinde işe dönülebilir.

Göğüs Küçültme Estetiği Nedir?

Vücut ölçülerine oranla iri olan memeler sadece görüntü olarak değil, sağlık açısından da rahatsızlık verebilir. Vücuda oranla iri göğüsler özellikle sırt, omuz, boyun ve bel bölgesine baskı uygular. Duruş bozuklukları, tahriş ve pişik gibi cilt sorunları göğüs küçültme ameliyatı ile çözüme ulaşır. Meme küçültme ameliyatı ile aynı anda göğüs küçültme ve dikleştirme uygulaması yapılır.

Göğüs Küçültme Estetiği Nasıl yapılır?

Hastanın istekleri doğrultusunda ve doktor kontrolün göğüs küçültme estetiği ile memelerin en uygun büyüklüğüne karar verilir. Doktor, memenin büyüklüğü ve sarkma derecesine göre uygulayacağı yöntemi belirler. Uygulama 2-4 saat arası sürer. Bir hafta içinde işe dönülebilir.

Jinekomasti Estetiği Nedir?

Kadın kimliği ile özdeşlesen meme, erkekte meme dokusunun kontrolsüz olarak normal boyutlarından fazla büyümesidir. Hormonsal, kullanılan ilaçlar ve yeme bozuklukları sonucu kadınsı meme büyümesi gözlenir. Sosyal ilişkilerden, ikili özel ilişkilere kişinin özgüvenin zedeleyen kadın anatomisine ait meme dokularının operasyonla alınmasına Jinekomasti denir. Bu sağlıksız görüntünü çözümü ise Jinekomasti operasyonu ile sağlanır.

Jinekomasti Estetiği Nasıl Yapılır?

Yapılacak olan test, tetkik ve muayenenler ile yağ ve meme dokusu tespit edilir. Hastanın yaşına ve sağlık durumuna göre lokal yada genel anestezi uygulanır. Kesi yapılmadan, meme ve yağ dokusunda ki fazlalıklar liposuction yöntemi ile alınır. Operasyon 1-3 saat arasında tamamlanır. Bir gün istirahat sonrası işe dönülebilir.

Göğüs Estetiği Öncesi?

Doktor ve yapılacak uygulama seçimi önemlidir. Göğüs estetiği öncesi sorunların kaynağı incelenip, istenilen tam olarak tespit edilmelidir. Ailede kanser geçmişi olup olmadığı, sigara ve alkol kullanımı, devam eden hastalık ve kullanılan ilaç varsa doktor bilgilendirilmelidir.

Göğüs Estetiği Sonrası?

Göğüs estetiği ameliyatında protez uygulamasına karar verilirse, meme dokusunun altına yerleştirilen protezler ameliyat sonrasında fazla ağrı az hissedilmez. Kas altına yerleştirilmiş protezler ilk 4 gün çok belirgin ağrı hissettirecektir. Omuz ve kol hareketlerinin kısıtlanması, ağrının azalmasına yardımcı olur, çünkü bu şekilde göğüs kası gevşek kalır. Kas altına yerleştirilmiş protezlerde ağrı, 1 hafta devam edebilir. Ameliyatı sonrası yorgunluk hissi 24-48 saatte düzelir.

Enfeksiyon gelişmemesi için, 1 hafta boyunca düzenli antibiyotik kullanılır. Ameliyat sonrası ilk 4 gün ödemin, gerginliğin ve görülebilecek renk değişikliklerinin en yoğun olduğu dönemdir. Bu dönemin dinlenerek geçirilmesinde yarar vardır. 7. günden itibaren ödem, gerginlik ve olası renk değişiklikleri azalmaya başlar, hareketler kolaylaşır ve günlük yaşama dönülür, ama ağırlık kaldırılamaz. Ameliyat sonrası 4. gün göğsü çevreleyen sargı açılır ve pansuman sonrası sadece kesi yerine ince bir bant uygulanır. Daha sonra memenin büyüklüğüne uygun bir sporcu sutyeni giydirilir. Bu sutyen 3 hafta tüm gün, 3 hafta sadece gündüzleri giyilmelidir.

Göğüs Estetiği Önerileri?

Doktor seçiminde uzmanlığı, deneyimi ve geçmiş başarılarına bakılarak yapılır. Doktor Muayenesi sonrasında kişinin istekleri ile uygulanacak yöntem tespit edilir. Memenin boyutu ve doğal görünümü çok önemlidir. Kullanılacak implant seçimi meme dokusuna ve kişini tercihine göre yapılır.

Göğüs Estetiği Uygulamalarımız?