Uyumlu ve ideal popo ölçülerine kavuşun

Popo Estetiği Operasyonu Hakkında

Kalça dikleştirme popo büyütme ve popo küçültme operasyonlarını içeren popo estetiği ameliyatı, hem kadınların hem de erkeklerin başvurduğu bir estetik operasyondur. Düz popo, çökük popo veya büyük popoya sahip olan bay ve bayanlar, popo/kalça estetiği ameliyatı ile vücudu ile uyumlu ideal popo ölçülerine ve şekline kavuşur.

 • İstenilen popo yapılır.
 • Popo kaldırma, dikleştirme ve büyütme.
 • Beğenilmeyen görüntü yok olur.
 • Anestezi Türü: Genel
 • Operasyon Süresi: 2-3 saat
 • İşe Dönüş Süresi: 1 Hafta
Op. Dr. Turab İsmayilov

ÜCRETSİZ RANDEVU ALABİLECEĞİNİZİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

Vücut ölçülerine göre bir popo yapılır.

Popo Estetiği Operasyonu Nedir?

Poponun şekil olarak çıkıntılı değil de düz olması birçok kadın için bir estetik sorundur. Vücut ölçülerine göre olması gerekenden küçük popolar ise bir başka sorundur. Kaba eti oluşturan kaslar yeterince gelişmemişse popo düz bir şekil almakta, giyilen etek ve pantolonlarda popo kısmı çıkıntılı değil düz bir şekilde inmektedir.

Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme ya da silikon implantlarla dolgunlaştırıp şekil verme işlemi olan popo estetiği sadece popo büyütme ve kaldırma işlemi değil popo küçültme işlemini de kapsar. Farklı tekniklerin uygulandığı popo estetiği, popo şeklinden hoşnut olmayan hanımların en sık başvurduğu estetik ameliyatlardan biridir.

Özellikle internet çağı günümüzde kalça estetiği yaptıran ünlüler boy-boy fotoğrafları ile internet ortamında ameliyat öncesi ve sonrası fotoğrafları ile farkı gözler önüne seriyor. Kalça estetiği kadınlar kulübü popo dikleştirme, büyütme ve küçültme operasyonu geçiren hanımların yorumlarından da anlaşıldığı gibi sonuçlar son derece memnun edicidir. Kalça estetiği yaptıranlar yeni kalça şekli ile kendine çok daha fazla güvenen ve güzelliğini poposu ile de gözler önüne seren hanımlardır. Genel anestezi altında yapılan bir estetik operasyon olan yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme, popoya implant yerleştirme ile popo büyütme ve liposuction yöntemi ile popo küçültme ameliyatları, kalçaların dik, dolgun ve vücut ile orantılı görünmesini sağlamaktadır. Genetik ya da yapısal olan düz veya küçük popolar daha dik ve yuvarlak bir şekil alırken, hamilelik ya da kilo alımına bağlı genişleyen ve büyüyen kalçalar popo estetiği ile küçültülerek daha estetik ve daha küçük bir şekil almaktadır. Ağrı kesicilerle geçirilen ameliyat sonrası süreç oldukça kısa olup, doktorun önerilerine uyulduğu sürece herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır.

Popo Estetiği Operasyonu Nedir?

Kalça implantı sonrası popodan iğne yaptırmamak gerektiği ve bir müddet antibiyotik kullanılması gerektiği bu uyarılardan bazılarıdır.

 • Poponun olması gerekenden büyük veya küçük olduğu durumlarda yapılır.
 • Düz popolu kadın ya da erkekler operasyon sonrası daha dik ve diri kalçalara kavuşur.
 • İmplant, yağ enjekte ile popolar dolgunlaştırılıp dikleştirilirken, büyük popolar da küçültülür.
 • Genel anestezi altında yapılır.
 • Operasyona göre 2-3 saat süren bir ameliyattır.
 • Hasta bir haftada günlük aktivitelerine döner.

Popo Estetiği Operasyonu Kimlere Uygulanabilir?

Kalçalarından şikayetçi olan herkese uygulanabilir.

Popo Estetiği Operasyonu Kimlere Uygulanabilir?

Son yıllarda en çok istenen estetik operasyonlardan olan kalça estetiği ameliyatı, kalçalarının aşırı büyüklüğünden, düz olmasından ya da çökük olmasından şikâyet eden kadın ve erkeklerin başvurduğu bir estetik operasyondur. Poponun daha dik, dolgun ve diri görünmesini isteyen bayanlar hastaya göre değişen tekniklerle istedikleri kalça şekline ve büyüklüğüne kavuşmaktadır.

Kalça estetiği yaptıran ünlüler sık-sık medyada mayolu veya bikinili olarak poz vermekte, kalça estetiği öncesi sonrası farkı bariz bir şekilde gözler önüne sermektedir. Ergenliğin tamamlanmasından sonra oturan kalça şekli bir kadının genetik olarak kalça ölçüleri, şekli ve görüntüsünü yansıtır.

İlerleyen yıllarda kilo alımı veya hamilelik gibi nedenlerle kalça şekli giderek kilo alımı nedeni ile değişir ve büyür. Arkası düz ve basık bir popo yanında kilolu ve vücut ölçülerine göre büyük bir popo da aynı rahatsızlığı vermekte, kadının kendine olan güvenini zedeleyerek güzelliğine gölge düşürmektedir. Kalça büyütme ameliyatı olanlar küçük kalçalara veda ederken, liposuction ile fazla yağlara veda edenler iri kalçalara veda ederek ideal kalça ölçülerine kavuşmaktadır. Popolarında fiziksel bozukluk ve çöküntü olan kadınlara popo silikon protezlerle kalça dikleştirme operasyonu yapılırken, yağ enjekte edilerek küçük popolar da daha dolgun hale getirilmektedir. Erkeksi görüntüden kurtulmak ya da fazla büyük popodan kurtulmak için başvurulan kalça estetiği ameliyatı, kalça estetiği kadınlar kulübü üyelerinin yorumlarından da anlaşıldığı gibi bir kadının hayata bakış açısını değiştirmektedir.

Popo Estetiği Operasyonu Kimlere Uygulanabilir?

Daha genç, diri ve dolgun bir popoya sahip olmak veya büyük popodan vücut ölçülerine uygun daha küçük bir popoya sahip olmak er kadının hayalidir.

 • Kalça kaldırma, kalça büyütme veya kalça küçültme ihtiyacı olanlara yapılan bir estetik operasyondur.
 • Çökük kalça, düz kalça veya yağlı büyük kalçalar daha diri ve daha çekici bir görüntüye kavuşturulur.
 • Kadın erkek herkese uygulanır.
 • Operasyona göre ameliyat süresi 2-3 saat arası değişir.
 • Genel anestezi altında yapılır.
 • Hasta bir haftada günlük aktivitelerini yapmaya başlar.

Popo Estetiği Operasyonu Nasıl Uygulanır?

Kişinin ihtiyacına göre planlanan bir uygulama.

Popo Estetiği Operasyonu Nasıl Uygulanır?

Popo estetiği ameliyatı hastanın ihtiyacına göre farklı işlemlerin yapıldığı ameliyatlardır. Kalça estetiği öncesi sonrası resimlere bakıldığında adeta popolar baştan yaratılmakta, rahatsız edici her bir sorun ortadan kaldırılmaktadır. Kalça/popo dikleştirmede kalçaya silikon protezler takılır. Düz ya da çöküntü olan popolar böylece daha dik ve daha diri bir hal alır.

Kalça büyütme ve dolgunlaştırmada bir başka yöntem yağ enjeksiyonudur. Kalçada fazla yağ olan bölgeden veya vücudun başka bir bölgesinden alınan yağlar kalçaya enjekte edilir. Dolgu maddeleri ile kalça büyütme işlemi dolgu maddeleri pahalı olduğundan fiyatı daha yüksek bir kalça estetiğidir.

Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme ya da implantlar daha çok tercih edilmekte olup kalça estetiği fiyatı bu yöntemlerde çok daha ekonomiktir. Ameliyat öncesi gerekli tespitleri yapan uzmanlar ameliyat ve ameliyat sonrası süreçte her zaman hastaların yanındadır. Kalça estetiği sonrası ilk 2 gün duş alımı yasaklanır. Doktorun önerdiği süre boyunca ameliyat korsesi takılır. Bir ay kadar spordan uzak durması tavsiye edilir. Kalça küçültme ve dikleştirme ameliyatı ise büyük kalçalara sahip hanımların başvurduğu bir kalça estetiğidir. Kilo alımı, genetik faktörler ya da hamilelik sonucu genleşen ve yağlanan kalçalar liposuction yöntemi ile fazla yağlarından kurtularak küçülür.

Popo Estetiği Operasyonu Nasıl Uygulanır?

Kalça dikleştirme kadınlar kulübü ve kalça küçültme, büyütme kadınlar kulübü üyelerinin yorumlarını ve yaşadığı kalça estetiği tecrübelerini okuduğunuzda sizler de ilk fırsatta kalça estetiği olmak için kliniğimize başvuracaksınız.

 • Kalça küçültme, dikleştirme dolgunlaştırma ya da küçültme işlemidir.
 • Kalça şeklinden veya büyüklüğünden hoşnut olmayanların başvurduğu bir kalça estetiği ameliyatıdır.
 • Genel anestezi altında 2-3 saatte yapılır.
 • Dolgu maddeleri ile kalça büyütmeyen pahalı kalça büyütme ameliyatıdır.
 • Yağ enjeksiyonu ve implantlar ise çok daha ekonomiktir.
 • Hasta bir haftada normal yaşamına döner.

Popo Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olacak

Yüz güldüren estetik ameliyatı.

Popo Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olacak?

Popo estetiği genel anestezi ve sedasyon altında gerçekleştirilebilen bir ameliyattır. Popo da ki sarkmanın derecesine göre ve gerçekleştirilecek olan işlemi göre hasta ameliyattan sonra aynı gün içerisinde veya sonraki gün eve gidebilir.

Popo estetiği ameliyatında kullanılan dikişler ameliyattan sonra 10 ile 15. günden sonra alınır ve hasta 2 hafta sonra normal yaşantısına rahatlıkla geri dönebilir. Hasta popo estetiği ameliyatından sonraki 2 ay boyunca spor yapmaktan ve ağır işler yapmaktan kaçınmalıdır.

Hasta popo estetiğinden sonra yürüyüş gibi aktiviteler gerçekleştirebilir hiçbir sakınca yoktur. Popo estetiği ameliyatında tüm işlemler popo üzerinden uygulanmadığı için hastanın oturmasında herhangi bir sakınca yoktur. Fakat ameliyatın ilk günlerinde oturup kalkarken biraz sıkıntı yaşayacaklardır. Popo estetiği ameliyatlarından sonra ödem ve şişlikler az da olsa olacaktır. Ödemler ve morluklar günden güne azalarak ortalama olarak 4 hafta sonra kaybolacaktır. Popo kaldırma, büyütme ve dikleştirme estetiği ameliyatı geçirmiş kişilerin sosyal hayatta çok daha rahat ettiklerini, aktif olduklarını ve özgüvenlerinin fazlasıyla arttığı gözlemlenmiştir. Popo estetiği ameliyatı estetik cerrahinin yüz güldüren operasyonlarından bir tanesidir.

Popo Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olacak?

Hastanın popo estetiği ameliyatından sonra 2 hafta boyunca yürüyüş dışında ağır aktiviteler yapmaması gereklidir. İkinci haftanın sonunda tüm spor aktivitelerini gerçekleştirebilirsiniz.

 • Kişinin hoşuna gitmeyen görüntünün kaybolmasını sağlar.
 • Popo küçültme, dolgunlaştırma veya dikleştirme estetiğidir.
 • Popo estetiği ameliyatı ortalama olarak 2 ile 3 saat sürmektedir.
 • Popo estetiği ameliyatından sonra hasta 1 haftada normal yaşantısına geri dönebilir.
 • Ameliyattan sonra hasta 2 hafta boyunca ağır aktivitelerden kaçınmalıdır.
 • Operasyon süresi uygulamaya göre değişiklik göstermektedir.

Popo Estetiği Operasyonunda Turab İsmayilov'un Farkı Nedir?

Daha dikkat çekici

Uyluk Estetiği Operasyonunda Turab İsmayilov'un Farkı Nedir?

Quisque in fringilla orci. Suspendisse potenti. Proin vel neque fringilla, volutpat purus eget, iaculis elit. Praesent pulvinar arcu et bibendum congue. Vestibulum quam tortor, fermentum eu elit at, consequat feugiat leo. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus.

It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. Many desktop publishing packages and web page editors now use Lorem Ipsum as their default model text, and a search for ‘lorem ipsum’ will uncover many web sites still in their infancy. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo.Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt

Burun Estetiği Ameliyatında (Rinoplasti) Turab İsmayilov'un Farkı Nedir

Many desktop publishing packages and web page editors now use Lorem Ipsum as their default model text, and a search for ‘lorem ipsum’ will uncover many web sites still in their infancy. Various versions have evolved over the years

 • Lorem ipsum dolor sit amet Lorem ipsum dolor sit amet
 • Lorem ipsum dolor sit amet Lorem ipsum dolor sit amet
 • Lorem ipsum dolor sit amet Lorem ipsum dolor sit amet
 • Lorem ipsum dolor sit amet Lorem ipsum dolor sit amet
 • Lorem ipsum dolor sit amet Lorem ipsum dolor sit amet
 • Lorem ipsum dolor sit amet Lorem ipsum dolor sit amet
 • Lorem ipsum dolor sit amet Lorem ipsum dolor sit amet
 • Lorem ipsum dolor sit amet Lorem ipsum dolor sit amet

Popo Estetiği Operasyonun Fiyatları Ne Kadar?

Uygulanacak olan işleme göre değişiklik göstermektedir.

Popo Estetiği Operasyonun Fiyatları Ne Kadar?

Popo estetiği denildiğinde birçok operasyon devreye girdiğinden kalça estetiği fiyatları uygulanan tekniğe göre değişmektedir. Kalça dolgusu fiyatları daha yüksek olup, kalça yağ enjeksiyonu fiyatları daha ekonomiktir. Vücudun ya da poponun yağlı bölgelerinden alınan fazla yağlar çökük, düz ya da küçük popoya enjekte edilir.

Kalça büyütme ameliyatı olanlar yağ enjeksiyonu ile istedikleri popo görüntüsüne kavuşmaktadır. Popo estetiği ameliyatları çok yönlü olup kalça kaldırma ameliyatı fiyatı başta olmak üzere tüm kalça estetiği fiyatlarını öğrenmek için kliniğimize başvurabilir, işinin ehli uzmanlarımızın yapacağı muayeneden sonra size özel kalça estetiği fiyatlarını alabilirsiniz.

Ameliyatsız kalça büyütme spor ve egzersizleri ile kalçalarını toparlamaya ve büyütmeye çalışanlar bu yöntemlerle istediği sonucu elde edemediğinde kalça büyütme estetiği yaptırarak hayallerinde kalça görüntüsüne kavuşmaktadır. Ameliyatın tipine göre belirlenen kalça estetiği fiyatları aynı zamanda kişiden kişiye de değişmektedir. Çünkü her bünye farklı olduğu gibi herkesin bu ameliyatlardan istediği sonuç ta farklıdır. Kimisi daha kalkık bir popo isterken kimisi daha dolgun ve yuvarlak bir popo istemektedir. Kalçadaki yağ dokusu, kas yapısı ve daha birçok etmen uygulanacak operasyonun şeklini ve fiyatını belirler. Yağlı bir popodan liposuction ile yağ alımı fiyatı ile düz veya çökük bir popoya implant yerleştirme ya da dolgu yapma fiyatı farklıdır.

Popo Estetiği Operasyonun Fiyatları Ne Kadar?

Kalça estetiği yaptıranlar istedikleri yönteme göre ideal popo görüntüsüne kavuşan ve bu yöntemin gerektirdiği ücreti kişiye özel ödeyen hastalardır.

 • Kalça estetiği fiyatı kişiye göre değişmektedir.
 • Hastanın yaşadığı popo sorunu uygulanacak tekniği ve fiyatı belirler.
 • Doktora, kliniğe ve kişinin beklentilerine göre fiyatlar farklılık gösterir.
 • Genel anestezi altında 2-3 saatte ameliyat gerçekleşir.
 • Kadın erkek herkes yaptırabilir.
 • Bir haftada hasta günlük aktivitelerini yapar hale gelir.

Doktorunuzun Popo Estetiği Operasyonu Röportajı

Doktorunuz Popo Estetiği'ni Anlatıyor!

BU VİDEODAN NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

AMELİYAT ÇEŞİTLERİ & FARKLARI

Popo Estetiği ameliyatının çeşitleri ve farkları

DOKTORUNUZUN TAVSİYELERİ

Doktorunuzun Popo Estetiği hakkında tavsiyeleri

VE DAHA BİRÇOK BİLGİ

Ameliyat hakkında diğer bilgilere de videodan öğrenebilirsiniz.

Yukarıdaki bilgilerin yanı sıra diğer bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Popo Estetiği Ameliyatı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular & Yanıtları

Popo Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Popo Estetiğinden Sonra Özel Bir Kıyafet veya Korse Takmam Gerekir mi?

Popo estetiğinden sonra 2 hafta süreyle yeniden şekillenmeyi sağlamak ve ödemi minimum düzeye indirmek için özel bir korse giyilir. Korsenin yanı sıra şişlik ve ödemlerin azalması için masaj ultrasound gibi yöntemler tavsiye edilir.

Popo Estetiği İşleminden Sonra Oturmaya Ne Zaman Başlayabilirim?

Operasyondan sonra aynı gün oturabilirsiniz. Fakat uzun süre boyunca oturmanız ilk gün çok fazla tavsiye edilmez.

Popo Estetiği Erkekler Tarafından Yaptırılabilir mi?

Popo estetiğini erkeklerin yaptırmasında hiçbir sorun yoktur. Hatta görülen kadarıyla erkekler popolarını kadınlardan daha fazla dert etmeye başladılar. Erkeklerin belinde pantolonları durmadığı için destekli çamaşır dahi kullanılabiliyor.

Popo Estetiğinden Ne Kadar Süre Sonra Spora Başlayabilirim?

Ameliyattan 2 hafta sonra yürüyüşe 6 hafta sonra ise tamamen egzersize başlamanız önerilir.

Sıkça Duyulan Brezilya Popo Estetiği Nedir?

Brezilya popo estetiği insanlar tarafından çoğunlukla büyük bir popo olarak algılanıyor. Fakat Brezilya poposu her zaman büyük bir popo anlamına gelmiyor. Magazinsel bir tabir olmasıyla beraber magazinsel bir cevapla Pamela Anderson’un önden görünümü ve yaptırdığı estetik, Jennifer Lopez’in arkadan görünümü ve yaptırdığı estetik şeklinde bu durumu özetleyebiliriz. Poponun üst yan kısımlarının dolgunluğunun arttırılması hem lift hem de seksepalite sağlar.

Popo Bölgesindeki Sarkmaya veya Selülit Görüntüsüne Yağ Transferinin Faydası Bulunur mu?

Yağ hücreleri yeni nakledildikleri bölgedeki kan dolaşımını arttırıp metabolizmayı hızlandırırlar. İçeriğindeki kök hücreler vasıtası ile belirli oranda rejuvenasyon sağlanır. Bu işlem en iyi selülit tedavilerinden biridir.

SSS HAKKINDA

Sorunuzun Yanıtını Bulamadınız mı?

Sıkça sorulan sorular sayfalarında sorunuzun yanıtına ulaşamadınız mı? Yardıma ihtiyacınız mı var? Endişelenmeyin merak ettiğiniz tüm soruların yanıtına çok hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Turabismayilov.com.tr sitesinde yayımlanan sıkça sorulan sorular bölümlerinde yanıtınızı bulamadıysanız aşağıdaki butona tıklayarak, yeni bir soru sorabilirsiniz. Yeni bir soru sormadan önce sorunuzun sıkça sorulan sorular sayfalarımızda yanıtlanmadığına emin olmalısınız.

Sorunuz bize ulaştıktan sonra tıbbi bir konu ise doktorlarımız tarafından, teknik bir konu ise mühendislerimiz tarafından yanıtlanacaktır. Sorunuz yanıtlandıktan sonra kişisel bilgileriniz gizlenerek sıkça sorulan sorular sayfasında yayımlanabilir.

7 GÜN, 24 SAAT SİZE YARDIMCI OLMAK İÇİN BURADAYIZ

Hasta danışmanlarımız 7 gün 24 saat sizin için buradalar, hemen bizi arayın!

Ücretsiz randevu alabileceğinizi biliyor muydunuz?

DOKTORUNUZDAN RANDEVU ALIN!

Op. Dr. Turab İsmayilov

RANDEVU TALEP FORMU

En hızlı şekilde destek almak için

HIZLI RANDEVU HATTI

Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahiye mi ihtiyacınız var? Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahiye hakkında aklınıza gelebilecek her tedavi hakkında bilgi almak için ücretsiz randevu alabileceğinizi veya aşağıdaki numaradan bize ulaşabileceğinizi biliyor musunuz?

Yukarıdaki randevu formunu doldurarak veya 0 (532) 232 20 44 numaralı telefonu arayarak ücretsiz randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Randevularınız için

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

 • Pazartesi09:00 - 17:00
 • Salı09:00 - 17:00
 • Çarşamba09:00 - 17:00
 • Perşembe09:00 - 17:00
 • Cuma09:00 - 17:00
 • Cumartesi09:00 - 17:00
 • PazarKapalı

Randevu talebinizi oluşturduktan sonra

RANDEVU TALEBİNDEN SONRA

 • Mail adresinize gelen randevu formunu kontrol ediniz.
 • Form bilgilerinizin hatasız olduğuna emin olunuz.
 • 8 saat içerisinde hasta danışmanımız tarafından aranacaksınız.
 • İletişim bilgilerinizden ulaşılabilir olduğunuzdan emin olmalısınız.
 • Randevunuz danışmanınızla belirteceğiniz tarihe göre belirlenecektir.
 • Randevu gün ve saatten 15 dakika evvel gitmeye özen gösteriniz.