Yüzünüze aydınlık ve genç bir görünüm verilir.

Kaş Kaldırma Operasyonu Hakkında

Yüz güzelliğini gölgeleyen ve yüze ağlamaklı ve yorgun bir ifade veren sarkmış, gevşemiş ve düşmüş kaşların kaldırılma operasyonu olan kaş kaldırma estetiği ameliyatı, yüze aydınlık ve genç bir görünüm vererek etkileyici bir bakış estetiğinin yakalanmasını sağlar.

 • Kaşlar şekillendirilir.
 • Kötü yüz ifadesi ortadan kaldırılır.
 • Kadın erkek herkese uygulanır.
 • Anestezi Türü: Genel veya lokal
 • Operasyon Süresi: 1 saat
 • İşe Dönüş Süresi: 3 Gün
Op. Dr. Turab İsmayilov

ÜCRETSİZ RANDEVU ALABİLECEĞİNİZİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

Cinsiyete göre planlanır.

Kaş Kaldırma Operasyonu Nedir?

Zamanla yer çekimine karşı duramayan alın dokusu giderek zayıflar ve kaş bölgesinin zayıflayarak düşmesine neden olur. Birçok kaş şekli bulunmakta olup göz, burun ve alın ile uyumlu bir kaşın bakış estetiğini etkilediği bir gerçektir. Botoks ve dolgu gibi geçici çözümler yanında kalıcı bir görüntü ve kaş şekli elde edilmesini sağlayan kaş kaldırma ameliyatı, yaşa ve cinsiyete göre planlanan, genel veya lokal anestezi uygulanarak yapılan bir işlemdir.

Ortalama 1 saat süren kaş kaldırma operasyonu ameliyathane ortamında yapılmaktadır. Kaşlara kalıcı bir şekil verilmekte, yüz tipine en uygun kaş şekli ile estetik bir görüntü yakalanmaktadır. Mutsuz ve yorgun yüz ifadesini ortadan kaldırarak daha genç ve aydınlık bir görünüm yaratan kaş kaldırma estetiği, Kaş kaldırma egzersizleri, botoks ve dolgu gibi uygulamalarla istenen kaş görüntüsünün elde edilemediği durumlarda kalıcı ve profesyonel çözümler üretir.

Kaş kaldırma ameliyatı öncesi ve sonrası yüz ifadesi tamamen değişmekte ve kişi estetik ve uyumlu bir bakış yakalamaktadır. Kaş kaldırma ameliyatı olanlar orta yaş grubunda olduğu gibi gençlerden de bu operasyonu olanlar bulunmaktadır. Kaşlar yüz güzelliğinde önemli yeri olan ve gözlerin güzelliğini ortaya çıkararak estetik bir bakış açısı yakalamayı sağlayan yüz bölgesindeki önemli bölümlerdir. Başarılı bir kaş kaldırma ameliyatı ile son derece etkileyici ve yüzle uyumlu kaş şekilleri elde edilmektedir. Beklentilerin ön planda tutulduğu bir muayene sonucu istenen kaş şekline karar verilir ve yüz bölgesinin tamamı düşünülerek uzman tavsiyeleri doğrultusunda kaş şekli netleşir. Alın bölgesindeki kırışıklıkların giderildiği, kaşların yüze en uyumlu şekle getirildiği ve gevşeyen alın ve kaş kaslarının sıkılaştırıldığı bir operasyon olan kaş kaldırma ameliyatı, alın veya saç diplerinden girilerek yapılan farklı operasyonlar içerir. İple kaş kaldırma bunlardan biridir. Düşen kaşların kafatasına asıldığı iple kaş kaldırma operasyonu sonucu kaşın tekrar düşme riski sıfırlanır.

Kaş Kaldırma Operasyonu Nedir?

Ameliyatsız kaş kaldırma operasyonu olup kalıcıdır. Endoskopik kaş kaldırma ise deri altı bir işlem olup, kaşları aşağı çeken kasların gevşetilerek kaşların yukarı kaldırılması işlemidir.

 • Yaşa bağlı olarak düşen kaşların yeniden şekillendirilmesidir.
 • Yorgun, mutsuz ve ağlamaklı yüz ifadesini ortadan kaldırır.
 • Gençlere ve orta yaş grubundaki herkese uygulanır.
 • Lokal veya genel anestezi altında yapılan bir operasyondur.
 • Ortalama 1 saatte operasyon tamamlanır.
 • Hasta aynı gün taburcu olur ve 3 gün sonra normal yaşamına döner.

Kaş Kaldırma Operasyonu Kimlere Uygulanabilir?

Kaşların düşüklüğünden rahatsız kişilere.

Kaş Kaldırma Operasyonu Kimlere Uygulanabilir?

Özel donanımlı ameliyathane ortamında yapılan kaş kaldırma estetiği ameliyatı genç yaşlı, kadın erkek herkese uygulanan bir estetik operasyondur. Kaşlarının düşüklüğünden, alın çizgilerinden, mutsuz ve yorgun yüz ifadesinden kurtulmak isteyen herkes bu operasyonu yaptırabilir. Birçok farklı kaş kaldırma tekniğinin uygulandığı günümüzde endoskopik kaş kaldırma, iple kaş kaldırma ve kaş germe yöntemi ile kaş kaldırma operasyonları yapılmaktadır.

Genç, dinamik ve aydınlık bir yüz ifadesi için göz, burun ve yüze uyumlu bir kaş şekli çok önemlidir. Yaşa bağlı olarak zamanla alın kaslarının gevşemesi kaşların düşmesine ve eski estetik bakışın yitirilmesine neden olur. Yer çekimi etkisinden olumsuz etkilenen bir bölge olan kaşlar, kaş kaldırma estetiği ameliyatı ile kalıcı olarak estetik şekline kavuşmaktadır.

Yıllar geçtikçe bir miktar düşme yaşansa da yüz ifadesini bozacak bir düşüklük görülmez. Kaş kaldırma ameliyatı olanlar yüz ifadesi gençleşen ve anlam kazanan kişiler olarak öz güveni yerine gelmiş mutlu bireylerdir. Kaşları dökmeyen, tekrar kaş düşüklüğüne engel olan kaş kaldırma estetiği mutlaka tecrübeli uzmanlar tarafından ameliyathane ortamında yapılmalıdır. Kalıcı bir kaş kaldırma için Endoskopik kaş kaldırma kalıcı mı? Sorusuna evet diyoruz. Ağrısız ve acısız bir işlem olan operasyonu yaptırmak isteyen herkesi kliniğimize bekliyor, işinin ehli uzmanlarımızın yapacağı operasyonla genç ve estetik bir bakış yakalamanız için sizleri bekliyoruz.

Kaş Kaldırma Operasyonu Kimlere Uygulanabilir?

Yıllar geçtikçe bir miktar düşme yaşansa da yüz ifadesini bozacak bir düşüklük görülmez. Kaş kaldırma ameliyatı olanlar yüz ifadesi gençleşen ve anlam kazanan kişiler olarak öz güveni yerine gelmiş mutlu bireylerdir.

 • Genç ve orta yaş grubundaki herkes kaş kaldırma estetiği yaptırabilir.
 • Kadın erkek herkese uygulanan bir operasyondur.
 • Düşük kaşların yüz ifadesini en güzel şekilde ortaya çıkaracak şekle kavuşturulmasıdır.
 • Operasyon 1 saatte tamamlanır.
 • Genel veya lokal anestezi uygulanır.
 • Hasta 3 gün içinde normal yaşamına döner.

Kaş Kaldırma Operasyonu Nasıl Uygulanır?

Kişiden kişiye değişen yöntemler.

Kaş Kaldırma Operasyonu Nasıl Uygulanır?

Endoskopik kaş kaldırma, iple kaş kaldırma ve kaş germe yöntemi ile yapılan kaş kaldırma operasyonları, kaşların estetik olarak şekillendiği, kişinin kendisini daha rahat hissettiği ve öz güvenini yerine getiren operasyonlardır. Endoskopik kaş kaldırma operasyonunda 3 mm lik teleskoplar kullanılmaktadır. Deri altında yapılan bir işlem olup, saç derisinden küçük kesilerle girilir.

Kaşların düşmesine neden olan yapılar ve mimik kaşlar gevşetilerek kaşları aşağı çeken etkiler ortadan kaldırılır. Böylece kaşların kalkması sağlanır. Migrene bile çözüm olan endoskopik kaş kaldırmada kaşlara istenen şekil verilmekte, lokal anestezi ile yapılan işlem sonucu doğal bir kaş şekli elde edilmektedir.

İple kaş kaldırma ya da iple kaş asma işleminde ise kaşlar iple kafatasına asılır. Ameliyatsız bir operasyon olan iple kaş kaldırma, kesinin yapılmadığı ve iz bırakmayan bir işlemdir. İyileşme süreci çok kısa olup pansuman gerektirmez. Kaş kaldırma ameliyatı kadınlar kulübü üyelerinin de dediği gibi en fazla 15 dakikada işlemin tamamlandığı ve hemen sosyal yaşama dönüldüğü bir operasyondur. Kaş kaldırma ameliyatı izle diyerek kaşlara nasıl yeni şeklin verildiğini izleyebilir, Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı izle veya iple kaş kaldırma ameliyatı izleyerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Kaş germe yöntemi ile kaş kaldırma ameliyatı ise alında kaşın üst kısmından kesi açılarak yapılan ameliyat ile kaş arasındaki dokunun çıkarılması ve kaşların gerdirilmesi söz konusudur. Estetik dikişlerle germe ve kaldırma işleminin yapıldığı operasyon kaş kıllarına herhangi bir etki etmez.

Kaş Kaldırma Operasyonu Nasıl Uygulanır?

Muayenede belirlenen kaş şekli verilerek doğal bir görünüm elde edilir. İyileşme döneminde kaşlar alınmaz, dokular kaynaştıktan ve iyileşme tamamlandıktan sonra alınır.

 • Kaş kaldırma estetiği ameliyatı lokal veya genel anestezi uygulanarak yapılır.
 • Üç farklı teknikle ortalama 1 saatte tamamlanan bir operasyondur.
 • Steril ameliyathane ortamında işinin ehli uzmanlar tarafından yapılır.
 • Düşen kaşlar uygun teknikle estetik ve yüze uyumlu hale getirilir.
 • Genç yaşlı herkes yaptırabilir.
 • Hasta aynı gün taburcu olur ve 3 günde de normal yaşamına döner.

Kaş Kaldırma Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olacak?

İstenmeyen yüz ifadesinden kurtulabileceksiniz.

Kaş Kaldırma Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olacak?

Kaş kaldırma estetiği denildiği zaman akla ilk olarak kadınlar gelse de bu şekilde bir genelleme yapmak oldukça yanlıştır. Günümüzde estetiğin bu kadar geliştiği dönemde erkekler de kadınlar kadar kendilerine bakmaya başladı ve rahatsız bir görüntü var ise estetikten yararlanmaktadırlar.

Kaş kaldırma estetiği ameliyatı ne kadar basit bir işlem olsa da alanında uzman olmayan bir doktor ile karşılaştığınızda bu ameliyat sizler için zorlu bir sürece dönüşebilir. Bu sebepten dolayı ameliyat olmadan önce doktor seçiminizi çok iyi bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Doktorunuzu kesinlikle kaş kaldırma estetiği fiyatı daha uygun olduğu için seçmemeniz gereklidir.

Kaş estetiği konusunda karar vermişseniz ve doktor seçiminde de bulunmuş iseniz operasyon süreci ile bilgi sahibi olmanız gerekecektir. Kaş estetiği ameliyatı öncesinde yapılan tahlillerde ameliyatı engelleyecek veya erteleyecek herhangi bir sağlık sorunu olup olmadığı kontrol edilir. Kaş kaldırma estetiğinden önce alkol kullanımının ve sigara kullanımının 1 hafta önceden kesilmesi gereklidir. Bunun sebebi ise tahlillerde daha doğru sonuçlara ulaşmak ve anestezi esnasında herhangi bir sorun çıkmamasının önlenmesidir. Operasyon sonrasında hasta aynı gün taburcu edilmekte ya da gerekli görüldüğü takdirde bir gece hastanede gözetim altında tutulmaktadır. Operasyondan sonraki 3-4 gün dinlenilmesi önerilse de bu dönemde ağrı gözükmemektedir. Dinlenme önerilmesinin nedeni, hastanın mimikleri fazla kullanmadan, işletim oturmasını sağlamaktadır. Öte yandan ameliyattan sonraki ilk 1 hafta, buz uygulaması yapılması gerekmektedir.

Kaş Kaldırma Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olacak?

Doktorunuzu kesinlikle kaş kaldırma estetiği fiyatı daha uygun olduğu için seçmemeniz gereklidir.

 • Hasta aynı gün evine gidebilir.
 • Kaş kaldırma estetiği ortalama olarak 1 saat sürer.
 • Ameliyattan sonra 3-4 gün dinlenilmesi gerekir.
 • Ameliyattan sonra 1 hafta boyunca buz uygulaması yapılması gereklidir.
 • Sigara ve alkolün 1 hafta önceden kesilmesi gerekir.
 • Hasta 3 gün içerisinde normal yaşantısına geri dönebilir.

Kaş Kaldırma Operasyonunda Turab İsmayilov'un Farkı Nedir?

Şişlik, ödem ve morluklar minimal düzeye indirilir.

Kaş Kaldırma Operasyonunda Turab İsmayilov'un Farkı Nedir?

Kaş kaldırma işleminde Turab İsmayilov’un farkı işlemi lokal anestezi altında gerçekleştirmesi ve işlemden sonra hastanın hemen eve gidebilmesidir. Aynı zamanda şişlik, ödem ve morluk gibi sıkıntılı süreçleri minimal düzeye indirmesidir.

Turab İsmayilov’un kaş kaldırma işlemini yaparken özellikle kaş bölgesinin muayenesini göze alarak yaptığı için erkek ve bayan hastalara ayrı bir şekilde uygulamayı gerçekleştirmektedir ve işlemde ki sonuç kalıcı hale gelmektedir.

Kaş kaldırma estetiğinde işlem sırasında kaş bölgesinin yüzümüze olan orantısı ve ölçüler yapılarak ameliyatın gerçekleştirilmesi ameliyatı daha güvenilir ve daha kalıcı hale getirebilmektedir. Ameliyat esnasında ki dokulara yönelik düzgün planlama ve doğru teknik uygulandığı sürece kaş kaldırma estetiği hem kalıcı hem de estetik anlamda çok başarılı olabilmektedir.

Burun Estetiği Ameliyatında (Rinoplasti) Turab İsmayilov'un Farkı Nedir

Ameliyat planlanarak, ölçüler ve doğru orantılar bulunarak daha başarılı ve kalıcı bir hale getirilebilir.

 • Hasta 3 gün içerisinde normal yaşantısına geri dönebilir.
 • Üç farklı tekniğin uygulanabildiği bir operasyondur.
 • Yüz ifadesine uygun şekilde gerçekleştirilir.
 • Şişlik, ödem ve morluklar minimalize edilir.
 • Tüm ölçüler ve orantılar planlanarak gerçekleştirilir.
 • Kaş kaldırma estetiği hem kalıcı olarak hem de estetik olarak çok başarılıdır.

Kaş Kaldırma Operasyonun Fiyatları Ne Kadar?

Uygulanacak olan işleme göre değişiklik gösterir.

Kaş Kaldırma Operasyonun Fiyatları Ne Kadar?

Kaş kaldırma estetiği uygulanacak tekniğe ve uzmanına göre değişen fiyatlardadır. Endoskopik kaş kaldırma fiyatları 2018 için kliniğimize gelebilir, detaylı bir muayeneden sonra size özel fiyat teklifini alabilirsiniz. Kliniğimizde kaş kaldırma fiyatları 2018 yılında da oldukça ekonomik tarifelerde olacak ve hastalarımız her zamanki gibi hem maddi hem de fiziksel anlamda memnun ayrılacak.

Ameliyatsız kaş kaldırma fiyatları ve diğer operasyonlar için web sitemizden, telefonla ya da kliniğimize gelerek bizlere ulaşabilir, işinin ehli uzmanlara yaptıracağınız operasyonlarla hayata bakış açınızı değiştirebilirsiniz. Kaş kaldırma ameliyatı nasıl yapılır? Fiyatı nedir, bunları öğrenmek için önce muayene olunmalıdır. Botoksla kaş kaldırma fiyatı ile endoskopik, iple kaş kaldırma veya kaş germe ameliyat fiyatları değişmektedir.

Operasyon hakkında detaylı bilgi almak, fiyatları öğrenmek ve randevu almak için her zaman kliniğimiz hizmetinize hazırdır. Yüz ve göz şeklinize en uygun kaş şeklinin verildiği kliniğimiz, kaş kaldırma estetiği ameliyatlarında her zaman elde ettiği başarılı sonuçlarla adından söz ettirmektedir. Kaş kaldırma fiyatları 2017 olarak hem ekonomik hem de uygun ödeme seçenekleri ile her zaman hastalarının yanında olan kliniğimiz, bütçenizi zorlamadan sizleri estetik kaşve yüz güzelliğine kavuşturan tecrübeli bir kurumdur. Zamanla sarkan, aşağı düşerek şekli bozulan kaşlar en belirgin yaşlanma göstergesidir. Düşen kaşlarla birlikte ortaya çıkan yorgun ve üzgün yüz ifadesi ise yüz güzelliğini gölgeleyen ve bireyin giderek öz güvenini zedeleyen bir durumdur. Düşük kaşlarla daha fazla yaşamanıza gerek yok.

Kaş Kaldırma Operasyonun Fiyatları Ne Kadar?

Kliniğimize gelerek size en uygun ve yüz güzelliğinizi geri kazandıracak bir kaş şekline kavuşabilir, en ekonomik kaş kaldırma ameliyatı fiyatı ile bütçenizi zorlamadan yaşamınızda yeni bir dönem açabilirsiniz.

 • Kaş kaldırma ameliyatı fiyatları uygulanacak olan yönteme göre değişmektedir.
 • Uzmanına kliniğe göre fiyatlar farklılık gösterir.
 • Kişiye özel fiyat teklifi için muayene olmak gerekir.
 • Düşen kaşlar en uygun teknikle yüze en yakışan şekle getirilir.
 • Kadın erkek herkese yapılan bir operasyondur.
 • Hasta aynı gün evine gönderilir ve 3 günde sonra normal yaşamına döner.

Doktorunuzun Kaş Kaldırma Operasyonu Röportajı

Doktorunuz Kaş Kaldırma'ni Anlatıyor!

BU VİDEODAN NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

AMELİYAT ÇEŞİTLERİ & FARKLARI

Kaş Kaldırma ameliyatının çeşitleri ve farkları

DOKTORUNUZUN TAVSİYELERİ

Doktorunuzun Kaş Kaldırma hakkında tavsiyeleri

VE DAHA BİRÇOK BİLGİ

Ameliyat hakkında diğer bilgilere de videodan öğrenebilirsiniz.

Yukarıdaki bilgilerin yanı sıra diğer bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular & Yanıtları

Kaş Kaldırma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kaş Kaldırma Ameliyatlarında Anestezi Gerekli mi?

Kaş askıları ve şakak germe uygulamaları lokal anestezi ile gerçekleştirilebilir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Kaş askıları yaklaşık 30 dakika, şakak germe işlemi ise 1 saat kadar sürebilmektedir. Ameliyat gerçekleştirilecek olan işleme bağlı olarak uzayabilir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Ağrılı Bir Ameliyat mıdır?

Askı uygulamaları ve şakak germe işlemi ağrısızdır. Kaş kaldırma ameliyatı ile beraber gerçekleştirilebilecek olan endoskopik alın germe işleminden sonra hastalar gerginlik hissi ve ağrı duyabilirler. Fakat bu ağrılar ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilir.

Kaş Kaldırma Ameliyatının Sonucu Kalıcı mıdır?

Kaş askılarının kalıcılığı, derinin kalınlığına bağlı olarak ve kaşların seviyesine göre 1 ile 2 yıl arasında kalıcılık gösterebilir. Şakak germe işleminin sonuçları ise biraz daha uzun sürelidir. Fakat kalın ve ağır ciltli olanlarda bir miktar düşme gerçekleşebilir.

Kaş Kaldırma Ameliyatından Önce Neler Yapılması Gerekli?

Tüm ameliyat çeşitlerinde olduğu gibi bu ameliyatta da ameliyattan yaklaşık olarak kişinin 3 hafta öncesinde aspirini ve sigarayı kesmesi gereklidir. Ameliyata son 1 hafta kala kanı sulandırabilecek ilaçlardan ve benzeri maddelerden uzak durmak gerekmektedir.

Kaş Kaldırma Ameliyatı Sonrasında Neler Gerçekleşir?

Kaş kaldırma işlemleri ofis şartlarında gerçekleştirilebilir ve hastalar bu işlemden sonra hemen evlerine gidebilirler. Hastanın genelde alnında elastik bir sargı olur. İşlemden sonraki gün sargı açılır ve hasta banyo yapabilir. Kaş askıları ve şakak germe uygulamalarından sonra şişme ve morluk beklenmez.

SSS HAKKINDA

Sorunuzun Yanıtını Bulamadınız mı?

Sıkça sorulan sorular sayfalarında sorunuzun yanıtına ulaşamadınız mı? Yardıma ihtiyacınız mı var? Endişelenmeyin merak ettiğiniz tüm soruların yanıtına çok hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Turabismayilov.com.tr sitesinde yayımlanan sıkça sorulan sorular bölümlerinde yanıtınızı bulamadıysanız aşağıdaki butona tıklayarak, yeni bir soru sorabilirsiniz. Yeni bir soru sormadan önce sorunuzun sıkça sorulan sorular sayfalarımızda yanıtlanmadığına emin olmalısınız.

Sorunuz bize ulaştıktan sonra tıbbi bir konu ise doktorlarımız tarafından, teknik bir konu ise mühendislerimiz tarafından yanıtlanacaktır. Sorunuz yanıtlandıktan sonra kişisel bilgileriniz gizlenerek sıkça sorulan sorular sayfasında yayımlanabilir.

7 GÜN, 24 SAAT SİZE YARDIMCI OLMAK İÇİN BURADAYIZ

Hasta danışmanlarımız 7 gün 24 saat sizin için buradalar, hemen bizi arayın!

Ücretsiz randevu alabileceğinizi biliyor muydunuz?

DOKTORUNUZDAN RANDEVU ALIN!

Op. Dr. Turab İsmayilov

RANDEVU TALEP FORMU

En hızlı şekilde destek almak için

HIZLI RANDEVU HATTI

Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahiye mi ihtiyacınız var? Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahiye hakkında aklınıza gelebilecek her tedavi hakkında bilgi almak için ücretsiz randevu alabileceğinizi veya aşağıdaki numaradan bize ulaşabileceğinizi biliyor musunuz?

Yukarıdaki randevu formunu doldurarak veya 0 (532) 232 20 44 numaralı telefonu arayarak ücretsiz randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Randevularınız için

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

 • Pazartesi09:00 - 17:00
 • Salı09:00 - 17:00
 • Çarşamba09:00 - 17:00
 • Perşembe09:00 - 17:00
 • Cuma09:00 - 17:00
 • Cumartesi09:00 - 17:00
 • PazarKapalı

Randevu talebinizi oluşturduktan sonra

RANDEVU TALEBİNDEN SONRA

 • Mail adresinize gelen randevu formunu kontrol ediniz.
 • Form bilgilerinizin hatasız olduğuna emin olunuz.
 • 8 saat içerisinde hasta danışmanımız tarafından aranacaksınız.
 • İletişim bilgilerinizden ulaşılabilir olduğunuzdan emin olmalısınız.
 • Randevunuz danışmanınızla belirteceğiniz tarihe göre belirlenecektir.
 • Randevu gün ve saatten 15 dakika evvel gitmeye özen gösteriniz.