İz bırakmayan ve doğal yöntem.

Yüz Germe Operasyonu Hakkında

Yer çekiminin etkisi ve yaşa bağlı olarak sarkan yanaklar, düşen kaşlar ve göz kapakları, ağız ve göz çevresi kırışıklıklarının Yüz Germe ameliyatı ile gençleştirilme operasyonu olan Yüz Germe (Face Lift), iz bırakmayan, doğal ve kalıcı gençleşme sağlayan bir cerrahi işlemdir.

 • İz bırakmayan operasyon.
 • Yüzdeki sarkmalar giderilir.
 • Orta yaş grubuna uygun ameliyat.
 • Anestezi Türü: Genel
 • Operasyon Süresi: 1-2 Saat
 • İşe Dönüş Süresi: 1 gün
Op. Dr. Turab İsmayilov

ÜCRETSİZ RANDEVU ALABİLECEĞİNİZİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

Kırışıklıklarınıza hemen veda edin.

Yüz Germe Operasyonu Nedir?

Göz kapakları, yanaklar ve elmacık kemiği zamanla esnek yapısını kaybederek sarkar. Yer çekiminin etkisi ile zamanla sarkan yanaklar, çöken elmacık kemikleri ve düşen göz kapakları endoskopik yüz germe öncesi sonrası farklarda da görüldüğü gibi operasyon sonrası son derece gençleşmekte ve gergin bir hale gelmektedir. Yüz germe ameliyatı yaptıranlar ağrısız acısız herhangi bir iz bırakmadan operasyonu olan ve sonrasında sarkmış yanaklara, göz kapaklarına ve kırışmış alın, ağız kenarı çizgilerine veda edenlerdir.

Endoskop adlı kameralı bir cihazla yapılan bir estetik operasyon olan mini yüz germe ameliyatı, sarkan ve dolgunluğunu yitiren yanaklara dolgunluk ve esneklik verilen, gözaltı torbalarının ve göz kenarı kırışıklıklarının giderildiği, yanaklarda sarkan yağ dokusunun yerine getirildiği bir gençleştirme operasyonudur.

Endoskopik yüz germe öncesi sonrası oldukça fazla bir fark göze çarpmakta ve adeta hasta 10 yaş gençleşmektedir. Yüz bölgesinde sarkan yanaklar yaşlılığın ilk belirtilerinden olarak oldukça can sıkıcıdır. Yüz Germe ameliyatı videosu izlendiğinde iz bırakmadan yapılan müdahale ile orta yüz bölgesindeki tüm sorunlar giderilmekte ve hasta çok daha genç görünen bir yüze kavuşmaktadır. Doğal ve kalıcı bir gençleşme sağlayan Yüz Germe operasyonu, yüz germe ameliyatı öncesi ve sonrası farklarla yüz bölgesinin ne kadar gençleştiğini ortaya koyan bir işlemdir. Yağ dokusunun kaybolduğu bölgelere yapılan yağ enjeksiyonu ve sarkan yağ dokularının yerine yerleştirilmesi ile sarkma ve çökme sorunlarına profesyonel çözüm getirir. Enjekte edilen yağ dokuları kök hücre içerdiğinden ciltteki tazelenme ve gençleşme kalıcıdır. Mini yüz germe kadınlar kulübü yorumlarında da görüldüğü gibi operasyonu olan her hasta son derece memnun kalmaktadır. Endoskopik yüz germe en iyi doktor için kliniğimize başvurabilir, işinin ehli uzmanlarımızın yapacağı operasyonla sizler de zamanı geriye sardırabilirsiniz.

Dudak Dolgusu / Estetiği Uygulaması Nedir?

Endoskopik yüz germe öncesi sonrası oldukça fazla bir fark göze çarpmakta ve adeta hasta 10 yaş gençleşmektedir.

 • Orta yüz germe ameliyatı bir gençleşme ve tazelenme operasyonudur.
 • Kalıcı bir gençleşme sağlar ve iz bırakmaz.
 • Yanak, elmacık kemikleri, kaş, göz kapağı ve dudak çevresindeki sorunları giderir.
 • Yer çekimi ve yaşa bağlı her çeşit yüz bölgesi sarkmalarını giderir.
 • Genel anestezi altında 1-1,5 saat süren bir operasyondur.
 • Hasta aynı gün taburcu edilir ve ertesi günü normal yaşamına döner.

Yüz Germe Operasyonu Kimlere Uygulanabilir?

Genelde orta yaştaki insanlar başvurmaktadır.

Yüz Germe Operasyonu Kimlere Uygulanabilir?

Genelde 35-50 yaş arası kişilerin başvurduğu Yüz Germe ameliyatı, yaşın ilerlemesi ile birlikte ortaya çıkan yanak sarkmaları, göz, alın ve ağız çevresi kırışıklıkları, elmacık kemiği çöküntüleri ve göz kapak sarkmaları yaşayanlara uygulanan bir operasyondur. Yüz Germe ameliyatı videosu izlediğinizde orta yaş grubundaki hastalara uygulanan operasyon detaylarını görebilir, Yüz germe ameliyatı nasıl yapılır?

Adım adım gözlemleyebilirsiniz. Orta yaştan sonra belirginleşen sarkma ve kırışıklıklar ilk yaşlılık belirtileri olarak oldukça can sıkıcıdır. Gençlikteki gergin ve esnek yüz hatlarına kavuşmak isteyen herkes bu ameliyatı yaptırabilir. Eski yöntemlere göre risksiz ve yüz güldüren bir operasyon olan Yüz Germe operasyonu, sinirlerin olmadığı alt katmandan girilerek yapıldığından çok daha genç ve diri bir yüz görüntüsü elde edilir.

Eski ovalliğini kaybeden ve kare ya da dikdörtgen bir şekle giren yüz bölgesinde özellikle aşağı doğru sarkan yanaklar dikkat çeker. Sarkık yanaklar bir kadın için hem can sıkıcı hem de yaşını gösteren sinir bozucu bir görüntüdür. Yaşla birlikte göz kapakları ve kaşlar da düşer. Elmacık kemikleri eski dolgunluğunu yitirerek çöker. Tüm bu yüz sorunlarını yaşayanlar endoskopik yüz germe operasyonu ile sorunlarına kesin çözüm bulmakta ve gençleşmiş bir vaziyette ameliyattan çıkmaktadır. Mini yüz germe yaptıranlar operasyon öncesine göre gençliği geri getiren şanslı kişilerdir. Orta yaştan sonra giderek belirginleşen yaşlılık belirtilerini Yüz Germe ameliyatı ile yok etmek mümkündür. Yüz gerdirme ameliyatı kadınlar kulübü üyelerinin de dediği gibi kişi adeta gençleşmekte ve yüz bölgesindeki yaşlılık belirtileri izsiz yok edilmektedir. Endoskopik yüz germe öncesi sonrası gençleşme kalıcı olup herhangi bir operasyon izi görülmemektedir. Aynı gün hasta taburcu edildiğinden Endoskopik yüz germe iyileşme süresi hızlı olmakta ve hasta ertesi gün banyo yapabilmektedir.

Dudak Dolgusu / Estetiği Uygulaması Kimlere Uygulanabilir?

Kalıcı botox etkisi için kliniğimize her zaman müracaat edebilir, web sitesinden başvurabilir ya da telefonla bilgi alabilirsiniz.

 • Orta yaştan sonra yüz gençleştirme için yapılan bir estetik operasyondur.
 • Yanak, elmacık kemiği, alın, göz ve ağız çevresindeki yaşlılık belirtilerini yok eder.
 • Zamanla düşen göz kapağı düzeltilir, gözaltı torbaları giderilir ve genç bir görüntü elde edilir.
 • Yağ dokusu azalan ve yağ dokusu yer değiştiren elmacık kemiği ve yanak bölgesi gençleştirilir.
 • 1,5-2 saat süren bir operasyon olup genel anestezi uygulanarak yapılır.
 • Hasta bir gün sonra normal yaşamına döner.

Yüz Germe Operasyonu Nasıl Uygulanır?

Hasta ameliyat öncesi detaylı bir muayeneden geçer.

Yüz Germe Operasyonu Nasıl Uygulanır?

Yüz ve yanak bölgesine yapılan müdahaleler aynı operasyonla yapıldığından yanak ve yanak çevresi aynı işlemle gençleştirilir. Genel anestezi uygulanan hastalar operasyon öncesi detaylı muayeneden geçer. Sorunlar belirlenir, yapılacak işlem tespit edilir. Doku kaybının yaşandığı bölgelere yağ enjekte edilir. Böylece yanak ve elmacık kemikleri daha dolgun ve daha oval bir hal alarak genç bir görünüm elde edilir.

Enjekte edilen yağda kök hücreleri bulunduğundan yüz bölgesinde kolajen sentezi artar ve kırışıklıklar açılarak cilt daha genç ve daha parlak bir görünüme kavuşur. Endoskopik Yüz Germe operasyonunda kameralı cihazla saç diplerinden girilmekte ve alın germe işlemi de yapılmaktadır.

Sarkan cilt altı yağ dokularını yerine oturtan ve doku kaybını telafi eden Yüz Germe ameliyatı, şakaktan elmacık kemiğine ulaşılan küçük bir kesi ile yapılan müdahaledir. Endoskopik yüz germe kadınlar kulübü yorumlarında da görüldüğü gibi operasyon herhangi bir iz bırakmayan ve ameliyat sonrası iyileşme süreci kısa olan bir işlemdir. Ameliyat sonrası yüz ve göz çevresinde oluşan morluklar normal olup bir haftada kendiliğinden geçmektedir. Kaşların kaldırıldığı, her iki kaş arasındaki kırışıklığın giderildiği, yanakların toparlandığı ve elmacık kemiklerinin belirginleştiği bir yüz gençleştirme ameliyatı olan Yüz Germe ameliyatı, daha genç ve daha diri bir yüz görünümü isteyen her kadının ve erkeğin yaptırabileceği bir operasyondur. Klasik yüz gençleştirme ameliyatlarında iz kalırken Yüz Germe (Mid-Face Lift) ameliyatında hiçbir iz kalmamaktadır. Bu nedenle 50’li yaşları beklemeden her orta yaş gurubu kadın ve erkek sorunsuz bir ameliyat olan Yüz Germe ameliyatı ile daha genç ve daha canlı bir yüz görüntüsüne sahip olabilir.

Dudak Dolgusu / Estetiği Uygulaması Nasıl Uygulanır?

Dolgun ve sıkı yanaklar her zaman gençliğin göstergesidir. Endoskopik yüz germe yaptıranlar daha sıkı ve daha dolgun bir yüz ifadesi ile genç bir görünüme kavuşmakta ve zamana meydan okumaktadır.

 • Orta yüz germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır.
 • 1,5-2 saat süren operasyonda herhangi bir iz kalması söz konusu değildir.
 • 35 yaş ve sonrası her erkek ve kadın genç ve diri bir yüz ifadesi için bu operasyona başvurabilir.
 • Saç dibinden girilen kameralı cihazla sorunlu bölgelere ulaşılır ve müdahale edilir.
 • Göz kapakları, elmacık kemiği, yanaklar, kırışan göz ve dudak çevresi gençleşir.
 • Hasta aynı gün evine döner ve bir gün sonra günlük aktivitelerini yapabilir.

Yüz Germe Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olacak?

2 hafta sonra günlük yaşantınıza dönebilirsiniz.

Yüz Germe Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olacak?

Yüz germe ameliyatlarından sonra hastaların en büyük korkusu ameliyattan sonra karşılaşacaklar doğal olmayan görüntüler ve iyileşme sürecinin uzun sürmesidir. Yüz germe estetiği ameliyatlarında amaç kişiye daha genç bir görünümün sağlanmasıdır.

Yüz germe estetiği ameliyatında hedef hastanın 10 ile 15 yıl önceki yüzüne kavuşabilmesidir. Yüz germe estetiği ameliyatı sonrasında yüz yapısının değiştiği ve doğal olmayan yüz estetiği operasyonları başarılı operasyonlar olarak yorumlanamaz.

Yüz estetiği ameliyatında doğru teknikler seçilir ise doğal ve kalıcı olan sonuçlar elde edilebilmektedir. Doktorunuz ile görüşerek doğal olmayan sonuçların önüne geçmeniz mümkündür. Her ameliyatta olduğu gibi yüz estetiği ameliyatısonrasında da belli bir iyileşme süreci olacaktır. Yüz germe estetiği ameliyatından sonra rahatsız edici morluklar ve şişlikler 7 gün ile 10 gün arasında kaybolmaktadır. Bu sebepten dolayı ameliyattan sonra hastalar 2 hafta sonra günlük hayatlarına rahatlıkla geri dönebilirler.

Dudak Dolgusu / Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olacak?

Her ameliyatta olduğu gibi yüz estetiği ameliyatı sonrasında da belli bir iyileşme süreci olacaktır.

 • 35 yaşında ve daha büyük olan herkese uygulanabilir.
 • Şişlikler ve morluklar en fazla 10 gün içerisinde kaybolur.
 • Herhangi bir az kalmayacaktır.
 • Genel anestezi altında gerçekleştirilen bir ameliyattır.
 • Ameliyat ortalama olarak 1 ile 2 saat arası sürmektedir.
 • Günlük aktivitelerinize ameliyattan 1-2 gün sonra başlayabilirsiniz.

Yüz Germe Operasyonunda Turab İsmayilov'un Farkı Nedir?

Yüz Germe işleminde kişiye uygulanacak işlem düşünülür.

Yüz Germe Operasyonunda Turab İsmayilov'un Farkı Nedir?

Yüz Germe ameliyatı yüz germe ameliyatları arasında ki sadece orta yüz bölgesine uygulanan bir işlemdir. Yüz Germe işleminde ki Turab İsmayilov’un farkı; işlem sırasında vektörlerin iyi belirlenmesi ve hastanın orta yüz bölgesinde hem göz altından hem de saç içi çizgisinden ulaşımının belirtilmesidir.

Yüz Germe işlemi esnasında Turab İsmayilov orta yüz bölgesinde ki statik bölgeye ve değişmeyen kemik segmente doğru bir tespit sağlamasıdır.

Sarkan yumuşak dokuların yukarıya doğru asma işlemi sırasında statik bir sonuç belirten ameliyatta temel bir fark oluşturması Turab İsmayilov’un farkıdır.

Burun Estetiği Ameliyatında (Rinoplasti) Turab İsmayilov'un Farkı Nedir

Yüz Germe işleminde orta yüz böglesinde ki statik bölgeye ve değişmeyen kemik segmente doğru bir tespit sağlanması gerekmektedir.

 • Orta yüz germe ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilir.
 • Şişlikler ve morluklar kısa sürede kaybolur.
 • Orta yüz bölgesi gençleştirilir.
 • Orta yüz germe işleminde vektörlerin iyi belirlenmesi gerekir.
 • Statik bölgeye ve değişmeyen segmente tespit sağlanır.
 • Orta yüz germe işleminde herhangi bir iz kalmaz.

Yüz Germe Operasyonun Fiyatları Ne Kadar?

Fiyatlar kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Yüz Germe Operasyonun Fiyatları Ne Kadar?

Yüz Germe ameliyatında birçok operasyon söz konusudur. Bu nedenle Yüz gerdirme ameliyatı fiyatları kişiden kişiye değişir. Aynı zamanda Yüz Germe ameliyatı fiyatı doktora ve kliniğe göre de değişmektedir.

Sarkan yanakların toparlanması, elmacık kemiğindeki yağ kaybının yağ enjekte edilerek doldurulması, sarkan göz kapaklarının eski haline getirilmesi ve alın, göz, ağız çevresi kırışıklıkların giderilmesi işlemleri her biri ayrı operasyonlar olup sorunun büyüklüğüne göre değişen fiyatlardadır.

Yüz gerdirme fiyatları 2017 için bilgi almak istiyorsanız kliniğimize her zaman gelebilir ve size özel fiyatları alabilirsiniz. Yüz Germe ameliyatı işinin ehli uzmanlarca ameliyathane ortamında yapılmalıdır. Tecrübeli ve isim yapmış uzmanlarımıza Yüz Germe ameliyatı yaptırmak için tereddüt etmeyecek, ameliyat sonrası yaşayacağınız değişikliğe inanamayacaksınız. Yüz gerdirme fiyatları 2018 için sizleri kliniğimize bekliyoruz. Ağrısız, acısız, izsiz ve ekonomik bir Yüz Germe operasyonu için doğru adrestesiniz.

Dudak Dolgusu / Estetiği Uygulamasın Fiyatları

Sarkan yanakların toparlanması, elmacık kemiğindeki yağ kaybının yağ enjekte edilerek doldurulması, sarkan göz kapaklarının eski haline getirilmesi ve alın, göz, ağız çevresi kırışıklıkların giderilmesi işlemleri her biri ayrı operasyonlar olup sorunun büyüklüğüne göre değişen fiyatlardadır.

 • Gerçekleştirilecek olan ameliyata göre farklılık göstermektedir.
 • Boyun bölgesine bir müdahale yapılıp yapılmayacağına göre.
 • Ek ameliyatlarla kombine edilip edilmeyeceğine göre.
 • Yüz germe fiyatları sabit olmayıp hastadan hastaya değişiklik gösterir.
 • Ameliyat sonrasında fark edilebilir bir iz kalmayacaktır.
 • Fiyat almak için bize ulaşabilirsiniz.

Doktorunuzun Yüz Germe Operasyonu Röportajı

Doktorunuz Göz Çevresi Estetiği'ni Anlatıyor!

BU VİDEODAN NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

AMELİYAT ÇEŞİTLERİ & FARKLARI

Yüz Germe ameliyatının çeşitleri ve farkları

DOKTORUNUZUN TAVSİYELERİ

Doktorunuzun Yüz Germe hakkında tavsiyeleri

VE DAHA BİRÇOK BİLGİ

Ameliyat hakkında diğer bilgilere de videodan öğrenebilirsiniz.

Yukarıdaki bilgilerin yanı sıra diğer bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Yüz Germe Ameliyatı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular & Yanıtları

Yüz Germe Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yüz germe ameliyatı hangi yaşlarda gerçekleştirilebilir?

Yüz germe estetiğinde yüzdeki yaşlılık belirtisi önemlidir. Ortalama olarak 35-80 yaşları arasında gerçekleştirilebilmektedir.

Yüz germe ameliyatı 2. kez olunabilir mi?

Gerçekleştirilen ilk yüz germe ameliyatından sonra yaşlanmayla birlikte yüz bölgesinde yaşlanma gerçekleşebilir. Ortalama olarak 7 ile 10 yıl sonra ameliyat tekrarlanabilmektedir.

Yüz germe ameliyatından sonra ne zaman işe dönülebilir?

Yüz germe ameliyatından sonra kişi bir gün sonra hastaneden çıkabilir. Kişi 7 ile 10 gün arasında işe geri dönüş yapabilir.

Yüz germe ameliyatında anestezi gerekir mi?

Yüz germe ameliyatları ameliyathane ortamında, genel anestezi altında veya (sedasyon) ağır sakinleştiriciler altında da gerçekleştirilebilmektedir.

Yüz germe ameliyatı kimlere gerçekleştirilebilir?

Yüz germe ameliyatı işlemleri yüzün tamamında yaşlanma belirtileri ortaya çıkan, genellikle ortalama olarak 40 yaş üzerindeki kişilere gerçekleştirilir.

Yüz germe ameliyatı kaç saat sürer?

Yüz germe ameliyatı ortalama olarak 3 saat, yüz germe ameliyatıyla beraber göz kapakları da varsa ortalama olarak 5 saat sürer.

SSS HAKKINDA

Sorunuzun Yanıtını Bulamadınız mı?

Sıkça sorulan sorular sayfalarında sorunuzun yanıtına ulaşamadınız mı? Yardıma ihtiyacınız mı var? Endişelenmeyin merak ettiğiniz tüm soruların yanıtına çok hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Turabismayilov.com.tr sitesinde yayımlanan sıkça sorulan sorular bölümlerinde yanıtınızı bulamadıysanız aşağıdaki butona tıklayarak, yeni bir soru sorabilirsiniz. Yeni bir soru sormadan önce sorunuzun sıkça sorulan sorular sayfalarımızda yanıtlanmadığına emin olmalısınız.

Sorunuz bize ulaştıktan sonra tıbbi bir konu ise doktorlarımız tarafından, teknik bir konu ise mühendislerimiz tarafından yanıtlanacaktır. Sorunuz yanıtlandıktan sonra kişisel bilgileriniz gizlenerek sıkça sorulan sorular sayfasında yayımlanabilir.

7 GÜN, 24 SAAT SİZE YARDIMCI OLMAK İÇİN BURADAYIZ

Hasta danışmanlarımız 7 gün 24 saat sizin için buradalar, hemen bizi arayın!

Ücretsiz randevu alabileceğinizi biliyor muydunuz?

DOKTORUNUZDAN RANDEVU ALIN!

Op. Dr. Turab İsmayilov

RANDEVU TALEP FORMU

En hızlı şekilde destek almak için

HIZLI RANDEVU HATTI

Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahiye mi ihtiyacınız var? Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahiye hakkında aklınıza gelebilecek her tedavi hakkında bilgi almak için ücretsiz randevu alabileceğinizi veya aşağıdaki numaradan bize ulaşabileceğinizi biliyor musunuz?

Yukarıdaki randevu formunu doldurarak veya 0 (532) 232 20 44 numaralı telefonu arayarak ücretsiz randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Randevularınız için

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

 • Pazartesi09:00 - 17:00
 • Salı09:00 - 17:00
 • Çarşamba09:00 - 17:00
 • Perşembe09:00 - 17:00
 • Cuma09:00 - 17:00
 • Cumartesi09:00 - 17:00
 • PazarKapalı

Randevu talebinizi oluşturduktan sonra

RANDEVU TALEBİNDEN SONRA

 • Mail adresinize gelen randevu formunu kontrol ediniz.
 • Form bilgilerinizin hatasız olduğuna emin olunuz.
 • 8 saat içerisinde hasta danışmanımız tarafından aranacaksınız.
 • İletişim bilgilerinizden ulaşılabilir olduğunuzdan emin olmalısınız.
 • Randevunuz danışmanınızla belirteceğiniz tarihe göre belirlenecektir.
 • Randevu gün ve saatten 15 dakika evvel gitmeye özen gösteriniz.