Popo Estetiği Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

Poponun şekil olarak çıkıntılı değil de düz olması birçok kadın için bir estetik sorundur. Vücut ölçülerine göre olması gerekenden küçük popolar ise bir başka sorundur. Kaba eti oluşturan kaslar yeterince gelişmemişse popo düz bir şekil almakta, giyilen etek ve pantolonlarda popo kısmı çıkıntılı değil düz bir şekilde inmektedir. Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme ya da silikon implantlarla dolgunlaştırıp şekil verme işlemi olan popo estetiği sadece popo büyütme ve kaldırma işlemi değil popo küçültme işlemini de kapsar.

Farklı tekniklerin uygulandığı popo estetiği, popo şeklinden hoşnut olmayan hanımların en sık başvurduğu estetik ameliyatlardan biridir. Özellikle internet çağı günümüzde kalça estetiği yaptıran ünlüler boy-boy fotoğrafları ile internet ortamında ameliyat öncesi ve sonrası fotoğrafları ile farkı gözler önüne seriyor. Kalça estetiği yaptıranlar yeni kalça şekli ile kendine çok daha fazla güvenen ve güzelliğini poposu ile de gözler önüne seren hanımlardır.

Popo estetiği ameliyatı hastanın ihtiyacına göre farklı işlemlerin yapıldığı ameliyatlardır. Kalça estetiği öncesi sonrası resimlere bakıldığında adeta popolar baştan yaratılmakta, rahatsız edici her bir sorun ortadan kaldırılmaktadır. Kalça/popo dikleştirmede kalçaya silikon protezler takılır. Düz ya da çöküntü olan popolar böylece daha dik ve daha diri bir hal alır.

Kalça büyütme ve dolgunlaştırmada bir başka yöntem yağ enjeksiyonudur. Kalçada fazla yağ olan bölgeden veya vücudun başka bir bölgesinden alınan yağlar kalçaya enjekte edilir. Dolgu maddeleri ile kalça büyütme işlemi dolgu maddeleri pahalı olduğundan fiyatı daha yüksek bir kalça estetiğidir. Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme ya da implantlar daha çok tercih edilmekte olup kalça estetiği fiyatı bu yöntemlerde çok daha ekonomiktir. Ameliyat öncesi gerekli tespitleri yapan uzmanlar ameliyat ve ameliyat sonrası süreçte her zaman hastaların yanındadır. Kalça estetiği sonrası ilk 2 gün duş alımı yasaklanır. Doktorun önerdiği süre boyunca ameliyat korsesi takılır. Bir ay kadar spordan uzak durması tavsiye edilir.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim