Popo Estetiği Ameliyatı Nedir?

Poponun şekil olarak çıkıntılı değil de düz olması birçok kadın için bir estetik sorundur. Vücut ölçülerine göre olması gerekenden küçük popolar ise bir başka sorundur. Kaba eti oluşturan kaslar yeterince gelişmemişse popo düz bir şekil almakta, giyilen etek ve pantolonlarda popo kısmı çıkıntılı değil düz bir şekilde inmektedir. Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme ya da silikon implantlarla dolgunlaştırıp şekil verme işlemi olan popo estetiği sadece popo büyütme ve kaldırma işlemi değil popo küçültme işlemini de kapsar.

Farklı tekniklerin uygulandığı popo estetiği, popo şeklinden hoşnut olmayan hanımların en sık başvurduğu estetik ameliyatlardan biridir. Özellikle internet çağı günümüzde kalça estetiği yaptıran ünlüler boy-boy fotoğrafları ile internet ortamında ameliyat öncesi ve sonrası fotoğrafları ile farkı gözler önüne seriyor. Kalça estetiği kadınlar kulübü popo dikleştirme, büyütme ve küçültme operasyonu geçiren hanımların yorumlarından da anlaşıldığı gibi sonuçlar son derece memnun edicidir. Kalça estetiği yaptıranlar yeni kalça şekli ile kendine çok daha fazla güvenen ve güzelliğini poposu ile de gözler önüne seren hanımlardır.

Genel anestezi altında yapılan bir estetik operasyon olan yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme, popoya implant yerleştirme ile popo büyütme ve liposuction yöntemi ile popo küçültme ameliyatları, kalçaların dik, dolgun ve vücut ile orantılı görünmesini sağlamaktadır. Genetik ya da yapısal olan düz veya küçük popolar daha dik ve yuvarlak bir şekil alırken, hamilelik ya da kilo alımına bağlı genişleyen ve büyüyen kalçalar popo estetiği ile küçültülerek daha estetik ve daha küçük bir şekil almaktadır. Ağrı kesicilerle geçirilen ameliyat sonrası süreç oldukça kısa olup, doktorun önerilerine uyulduğu sürece herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Kalça implantı sonrası popodan iğne yaptırmamak gerektiği ve bir müddet antibiyotik kullanılması gerektiği bu uyarılardan bazılarıdır.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim