Scar Tedavisi (Yara İzi) Uygulamaları Nasıl Gerçekleştirilir?

CO2 tipi lazer ve kök hücre tedavisi ile daha az görünür hale getirilen yara izleri, farklı seanslarda tedavi edilen ve izlerin derecesine göre tedavi yöntemi uygulanan estetik sorunlardır. Kök Hücre ile Leke Tedavisi uygulamasında izler ve lekeler daha az belirgin hale getirilirken cilt gençleştirme de yapılır. İzleri oldukça azaltan kök hücre tedavisi, özellikle yanık gibi derin izlerde son derece yüz güldürücüdür.

Kişinin kendi dokusundan elde edilen kök hücredeki yağ dokuları hasarlı bölgeye enjekte edilir. Lokal anestezi altında uygulamak yapılır ve hasta acı hissetmez. Mezoterapi ile enjekte edilen kök hücreler ciltteki fibroblastlardan elde edilmektedir. Doku kalitesini arttırarak iyileşmeyi sağlayan bir yöntem olarak yanık, kesik, kaza veya herhangi bir nedenle oluşan yara izlerini iyileştirir ve rengini cilt tonuna yakın hale getirir.

Lazerle leke giderme işleminde yara üzerindeki kabarıklıklar deri seviyesine indirilmektedir. Ameliyata gerek kalmayan yara izlerinin azaltılması ve daha az görünür hale getirilmesinde kullanılır. 3-5 seans arası yapılan lazer uygulaması ile daha ilk seanslarda iyileşme görülmekte, aşırı damarlanma azaltılarak kabarıklık indirilmektedir. Lazerle Dikiş İzi Silme, jilet veya kaza izi giderme işlemleri sonucu hasta çok daha kaliteli bir yaşam sürer.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim