Scar Tedavisi (Yara İzi) Uygulamalarından Sonra İyileşme Süreci

Yara izi tedavisinde iyileşme süreci oldukça rahat geçer. Lazer uygulaması sonrasında ise pansumana ihtiyaç duyulmaz.Yara izi tedavisinde iyileşme süreci oldukça rahat geçmektedir. Lazer uygulaması sonrasında pansumana ihtiyaç duyulmaz. Ciltte kızarıklık ve ödem görülebilir. Bunlar en geç bir haftada geçer. Kabuklanma ise kişiyi rahatsız etmez. Dikiş izi estetiği son derece önemli bir konudur. Profesyonelce atılmayan dikişler belirgin iz bıraktığından lazerle dikiş izleri hafifletilmekte ve lazer sonrası iyileşme süreci hızlı olmaktadır.

Yara, yanık ve birçok izin giderilmesinde kullanılan kök hücre tedavisinde ise kişinin kendi dokusundan elde edilen kök hücreler sorunlu bölgelere enjekte edilmekte ve operasyon sonrası hasta hemen normal yaşamına dönmektedir. Kök Hücre Tedavisi Yapan Hastaneler içinde başarılı operasyonları ile adından söz ettiren kliniğimize başvurabilir, her çeşit yara izi ile ilgili profesyonel bir tedavi hizmeti alabilirsiniz.

Kök hücre ve lazer tedavisi sonrası uzmanın tavsiyelerine mutlaka uyulmalı, özellikle lazerle yara izi tedavisi sonrası en az 1 ay güneş ve solaryumda cilt korunmalıdır. Dikiş İzi Kalmaması İçin dikişlerin usulüne uygun atılması çok önemli olup, kullanılan krem veya bitkisel kökenli tedavilerin cevap vermediği durumlarda başvurulan yöntemler olan lazer ve kök hücre tedavileri uygulanmakta olup, operasyon sonrası süreç de önemlidir. Lazer sonrası cilt nemli tutulmalı, kök hücre tedavisi sonrası uzmanın tavsiyelerine uyulmalıdır.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim