Scar (Yara İzi) Tedavisi Nedir?

Yara izlerinin görünmez ya da daha az görünür hale gelmesi için plastik cerrahların uyguladığı müdahalelere yara izi tedavisi (scar) uygulamaları denilir. Yaralanma veya ameliyat sonrası oluşan kesilere Yara İzi Kalmaması İçin ne kadar dikkatli müdahale edilse de mutlaka iz kalır. Özellikle yüzde kalan izler estetik olarak kişinin kendine olan güvenini sarsacak görünümde olabilir. Yara İzi İçin Krem kullanılsa da her yara izi kremlerle az görünür hale getirilemez.

Yara izi tedavi uygulamaları plastik cerrahların alanında olup lazerle yara kabarıklıkları deri ile aynı seviyeye indirilmekte, kızarıklıklar düzeltilerek daha az görünür hale getirilmektedir. Derin yara ve yanıklar ciddi izler bırakır. Yara ve yanık izinde uygulanan kök hücre tedavisi ise izleri gidermede son noktadır. Yara İzi Kalmaması İçin Bitkisel Çözüm ve kremlerle izlerden kurtulamayanlar için son derece yüz güldürücü sonuçlar elde edilir.

Skar olarak tanımlanan iyileşme sonucu kalan yara izinin görünür bir yüz veya vücut bölgesinde olması gerek estetik gerekse psikolojik olarak zor bir durumdur. Skar İzleri Nasıl Geçer skar izleri artık skarın tipine ve derecesine göre uygulanan tedavi yöntemleri ile çok daha az fark edilir hale getirilmektedir. Yara İzi Giderici Krem veya bitkisel yöntemlerle görünümü iyileştirilemeyen yara izleri artık lazer ve kök hücre tedavisi ile iyileştirilmektedir. Akne Skar Tedavisi, ameliyat veya kaza, yanık, travma izi tedavisi ile farklı skar türleri, uygulanan operasyonlar neticesinde daha zor fark edilir hale gelmektedir.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim