Şekilli Bir Vücuda Sahip Olanlarda Harika Duran Beş Kıyafet

Kadınlar için giyinmek teferruatlı bir iştir. Vücudun sahip olduğu şekli daha iyi göstermek için uygun kıyafetin tercih edilmesi, denenmesi, uzun bir zamanı alabilir. Zaten hikaye de hep böyle başlar değil mi? Kadınlar giyim konusunda gerek alışverişte uzun vakit harcamalarıyla ve gerekse buluşmalara geç kalmaları ile şikayetlere konu olurlar.

Sizler için kıyafetlerinizi vücut şeklinize göre kolayca tercih edebilmenize katkı sağlayabilecek 5 kıyafet modelini sıralayacağız. Özellikle göbek yağları ile problemli olanlar için nasıl giyinilmesi gerektiğine dair püf noktalarını paylaşacağız.

Parça 1: Pantolon

Göbeklerindeki yağdan muzdarip olan kadınların özellikle pantolon tercih etmeleri onlara, üst kıyafet tercihinde de yardımcı olacaktır. Özellikle dökümlü kumaşlar bacak hatlarınızdaki kusurları örterken aynı zamanda şık görünmenizi de destekleyecektir.

Parça 2: Tunik

Pantolonunuza uygun tonlarda ve desenlerde tunik giyerek göbek bölgenize geniş bir alan açarsınız ve bu sayede de orantısız görünümü ortadan kaldırarak, şıklığınızı yaratırsınız. Tuniklerinizde dökümlü pantolonunuza uygun tek renk ve az desenli türleri tercih etmenizde fayda var.

Parça 3: Etek

Eteklerinizi genellikle baldır altında tercih etmelisiniz. Bu sayede tenininzin görünüm oranını dengeler, üst bölgedeki kapalı alanı dikkat çekici hale gelmekten kotarırsınız. Sık desenli dokumaları olan eteklerin özellikle havalanan türleri ile bu bölgede de estetik olarak hoşunuza gitmeyen kusurları kapatırsınız.

Parça 4: Elbise

Elbise tercihlerinizde genel olarak vücudu sarmalamayan türleri seçin. Elbise boyunuzu diz hizasına kadar ve belki biraz daha aşağısına kadar tercih edebilirsiniz. Tek desenli bütün elbiselerde, fırfırlı etekler sizi özgür ve rahat gösterecektir. (bkz.: Adele-Send My Love)

Parça 5: Ceket

Dökümlü kumaşlardan tek renk ceketleri, pantolon, tunik kombininizde kullanabilirsiniz. Ceketlerinizin sıkı olmamasına ve önünü iliklememeye dikkat edin.

Pek tabii ki eğer göbeğinizde yağlanma sorununuz varsa bu kombinleri ayarlayabilmek hem masraflı ve hem de vakit alıcı olabilecektir. Bu yüzden siz estetik ameliyatla yağ aldırma alternatifini de değerlendirebilir ve bu şekilde dilediğiniz gibi özgürce giyinmeyi seçebilirsiniz.

Uzman estetisyenler tarafından yapılan yağ aldırma yani abdominoplasti ile aynı zamanda karın germe operasyonuna tabii tutulursunuz ve yağ sorunlarınıza köklü bir çözüm getirebilirsiniz.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim