Selfie’lerin Kurtarıcısı Rinoplasti

Son 5 yıl içerisinde dünyayı kasıp kavuran selfie çılgınlığı ile beraber, yüz estetiği konusundaki toplumsal hassasiyet ciddi seviyelere kadar yükseldi. Estetik operasyon harcamaları ve estetik uygulamalar ile ilgili araştırmalar da bu durumdan nasibini alarak çok sayıda kişinin hayatını değiştirdi.

Burun, yanak, göğüs, cilt lekeleri ve kulaklar estetik açıdan düzeltilmek üzere çok sayıda operasyon ile şekillendirilmeye başlandı.

Selfielerde güzel görünmenin en temel unsurlarından birisi olan ve yüzümüzün tam ortasında yer alan burunlarımız estetik müdahaleler ile arzu ettiğimiz şekle artık çok kolay ve ağrısız yöntemlerle getirilebilmektedir.

Burun şekillendirme için uygulanan operasyona Rinoplasti adı verilmektedir. Temel olarak Rinoplasti nedir denildiğinde akla yalnızca şekillendirme ve estetik operasyon gelmemelidir. Rinoplasti ile burunda meydana gelen çeşitli tıbbi sorunlar iyileştirilir ve bununla beraber burun görünümü de iyileştirilir.

Burnun estetik açıdan kötü görünmesine sebep olabilen bir unsur burun kemeridir. Burnun üst, düz kısmının oval bir şekilde olması ile bu bölgeye burun kemeri adı koyulmuştur. Bu görünüş burun estetiğine aykırı durmaktadır. Rinoplasti ile burun kemeri törpüleme uygulaması da yapılmaktadır. Burun kemeri törpülenerek bu bölgedeki kemer yok edilir ve şişkinlik minimum seviyeye indirilir.

Her yıl milyonlarca kişi doğal bir burun yapısına sahip olmak ve güzel görünmek için estetik operasyonlara başvurmakta ve rinoplasti yaptırmaktadır. Diğer estetik türlerine kıyasla daha sık yapılan bu operasyondan sonra oluşan morluk, şişlik ve benzeri komplikasyonlar 2 hafta içerisinde geçmektedir. Operasyondan sonraki süreçte tampon uygulaması ardından ateli uygulaması ve daha sonra da bant uygulaması devam ettirilir. 2 hafta sonunda bu uygulamalar ortadan kaldırılır ancak kişinin temkinli ve kontrollü olması gerekmektedir. Zira yapılmış olan burnun yapısı henüz hassastır ve zedelenmeye maruz kalması halinde estetik açıdan daha bozuk bir görünüm kazanabilir.

Tüm bu detaylardan sonra burun estetiği yaptırmalı mıyım diye soruyorsanız, bizim öncelikli tavsiyemiz burnunuz hakkında uzman bir doktordan bilgi almanızdır. Burun estetiğinizin bozuk olduğunu düşünüyor ve düzeltme yaptırmak istiyorsanız da estetik alanında uzmanlar ile görüşerek bilgi edinmelisiniz.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim