Spor Yapmayı Sevmediğinizin 7 Kanıtı

Sağlıklı ve düzenli yaşam sürdürmek için birçok şey önerilir ve bunların başında spor yapmak gelir. Her gün ya da belirli günlerde yapılan düzenli spor ile sağlıklı, güçlü ve genç bir vücuda sahip olabileceğimiz söylenir. Spor deyince insanların aklına genellikle spor merkezleri, uzun ve ağır çalışmalar, zorlu egzersizler gelir ama aslında en basit hareket bile spor sayılabilir. Ama birçoğumuz nedense ısrarlara ve uyarılara rağmen spor yapmak istemeyiz. Spor yapmamak için hep bir bahanemiz ve meşguliyetimiz vardır. Spor yapmaya engel olan nedenler kişiden kişiye değişebilir.

Bahaneler Üretmek

Öncelikle spor yapmayı sevmiyorsanız sürekli bahaneler bulursunuz. Arkadaşınız sizi spor yapmaya davet eder, sizin yapacak bir şeyinizin olmamasına rağmen arkadaşınıza bir sürü yapılacak şey söylersiniz. Bir insan size spor yapmanın faydalarından bahsediyordur ve siz söylenilen her şeye katılıyorsunuzdur fakat iş sizin de spor yapmanıza gelince bir dünya iş sizi bekliyor olur.

Zamanınız Yoktur

Gün içerisinde işinize, alış-verişe, muhabbet etmeye, yemek yemeye, gezmeye, sinemaya gitmeye, eğlenmeye vaktiniz olur ama spor için hiç vaktiniz yoktur. Aslında zamanınızın olmaması büyük bir yalandır çünkü bu spor yapmayı sevmediğiniz için söylenilen bir cümledir.

Ben Vücudumla Mutluyum

İnsanlara göre biraz fazlanız vardır veya sıkılaşmaya ihtiyacınız vardır ve spor yapmanızı önerirler ama sizin cevabınız ben kendimi böyle seviyorumdur. Spor yapmak istemediğiniz için kendinizle mutlu olduğunuzu söylersiniz. Hatta çok gerekirse liposuction yaptırırım dersiniz.

Yemek Aşkı

Her insan yemek yemeyi sever ama spor yapmayı sevmeyenlerin bir özelliği de yemek yemeyi çok sevmeleridir. Spor yaparken yediklerimize de dikkat etmemiz gerekir, yani yiyeceklerimizi kısıtlamamız gerekir fakat spor yapmayı sevmeyenler spor için yediklerini kısıtlayamazlar bu nedenle spor yapmazlar.

Tembel Olmak

Spor yapmayı sevmeyenler her işin kolayını bulurlar, merdiven yerine asansör kullanmak, yürümek yerine araba kullanmak gibi. Hatta onlar spor yapmayı zorlu bir iş olarak görürler. Sporla birlikte yağ yakmak yerine yağ aldırmaya giderler.

Spor Merkezlerini Sevmemek

Spor yapmayı sevmeyen insanlar genellikle spor merkezlerini de sevmezler. Spor merkezlerinin kalabalık olması, gürültülü olması veya ter kokması gibi nedenler onların spor yapmasına manidir.

Estetiğe Olumlu Bakmak

Çoğu insan doğal güzelliği savunurken estetiği kabul eden insanlarda vardır. Özellikle spor yapmayı sevmeyen insanlar veya sporu bir zaman kaybı olarak gören insanlar için estetik önemlidir. Yağ aldırma estetiği zayıflamak isteyip te sporla vakit kaybetmek istemeyenler için çok idealdir.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim