Uyluk Estetiği Ameliyatı Nasıl Uygulanabilir?

Uyluk estetiği ameliyatı ameliyathane ortamında ve plastik cerrahlar tarafından yapılan bir estetik operasyondur. Ciddi bir operasyon olarak doktor ve klinik seçimi iyi yapılmalı, işinin ehli tecrübeli uzmanlarla çalışılmalıdır. Ameliyattan önce yapılan detaylı muayene yanında hastanın geçirdiği rahatsızlıklar ve kullandığı ilaçlar varsa sorgulanır. Ameliyat öncesinde sigara içimi bırakılmalı, aspirin gibi kan sulandırıcı ilaç kullanımı varsa bırakılmalıdır. Kasık bölgesinden başlayan ve diz hizasına kadar açılan kesilerle fazla yağ ve deri dokuları çıkarılır. Uyluk dış bölgesindeki deformasyon için kasıktan kalçaya uzanan kesiler açılmakta ve fazla yağ ve deri dokusu çıkarıldıktan sonra bölgeye gergin ve pürüzsüz bir görüntü verilmektedir.

Dikişlerin bikini altında kaldığı ve görünmediği bir ameliyat olan uyluk germe estetiği sonrası birkaç hafta dikkat edilmeli, iyileşme sürecinde kompres uygulayıcı giysiler giyilmelidir. Bacak germe ameliyatı yaptıranlar sürecin son derece konforlu olduğunu ve operasyon sonrası yeni bacak görüntüsünden memnun olduklarını dile getirmektedir. Yağlı ve sarkmış bir iç dış uyluk görüntüsü yaşlanma belirtilerinin başında gelir. Bu durumdan rahatsız olan kişiler de ilk etapta ameliyatsız bacak germe tercih etseler de sonuç kısa ömürlü olduğundan uyluk estetiği ameliyatını tercih etmektedir.

Kasık bölgesinden açılan bir kesi yardımı ile girilen uyluk bölgesindeki aşırı yağ ve deri dokusu temizlenmekte, sonrasında uyluk bölgesine germe işlemi yapılarak pürüzsüz bir görünüm verilmektedir. Sadece liposuction yapılacaksa lokal anestezi altında da yapılabilen bir operasyon olarak sarmış deri ve doku görüntüsünün düzeltilmesi için genel anestezi uygulanır.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim