Vajina Estetiği Ameliyatı Nasıl Gerçekleştirilir?

Vajina estetiği operasyonu genellikle lokal veya genel anestezi altında yapılabiliyor. Bazen tek işlemde yapılabildiği gibi 2-3 işlemle beraber de yapılabilmektedir. Normal doğum esnasında çocuk çıkarken vajina arka duvarına doğru bir kesi yapılır.

Bu kesi sonrasında bazen orada kötü skar kötü bir iyileşme oluşabilir. Bu sonrasında kadının cinsel ilişki esnasında ağrılara sebep olabiliyor. Basit lokal anestezi altında oradaki kötü skar çıkartılarak kişinin o ağrıdan kurtulmasına ve kötü görüntüden de kurtulmasına yardımcı olabiliyoruz. Bazen de vajina duvarında genişleme olabiliyor. Bu genişleme de hem erkekte hem de kadında tatmin alma sorunları ve cinsel hayatlarında sorunlar olabiliyor. Genişleyen vajen duvarı da lokal anestezi altında veya genel anestezi altında arka duvardan strip tarzında bir doku çıkartılarak vajen daraltma yapılabiliyor.

Hem burada ki kaslar daha sıkı hale getiriliyor hem de görüntü olarak da daha estetik bir form oluşabiliyor. Burada eriyen dikişler kullanılıyor. İşlem süresi ortalama olarak 30 dakika ile 1 saat arasında sürmektedir. İyileşme sürecinde genellikle cinsel ilişkiye ameliyattan 1 ay sonra izin veriliyor.

Bazen iç dudaklarda sarkıklık, genişleme ve şekil bozuklukları da oluşabiliyor. Buraya da lokal veya genel anestezi altında müdahale edilip fazlalıklar alınabiliyor. Yine eriyen dikişler kullanılıyor bu sebepten dolayı dikiş alınmasına gerek kalmıyor. Cinsel ilişkiye yine 1 ay sonrasında izin veriliyor.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim