Yüz Germe (Face Lift) Ameliyatı Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

Yüz Germe (Face Lift) Ameliyatı Nedir?

Yüz germe ameliyatı yaşlılık belirtisi gösteren hastalara yapılan plastik cerrahinin büyük ameliyatlarından bir tanesidir. Yüz germe ameliyatı esasında bizlerin genç yaşta bir görüntüye kavuşmamızı sağlayan bir ameliyattır. Face Lift ameliyatı yaşlanmakta olan yüzümüzü alarak, bizlere daha gergin ve net bir yüze kavuşturan bir ameliyattır.

Yüz Germe (Face Lift) Kimlere Uygulanabilir?

Yüz germe ameliyatı sağlık durumu ameliyata el veren tüm bireylere uygulanabilmektedir. Bu işlem esnasında sadece sağlıklı olmak değil hastanın beklentilerinin de realistik olması oldukça önemlidir. Ameliyat öncesinde hastayla konuşularak, hastanın ne istediği detaylı bir şekilde öğrenildikten sonra yüz germe işlemi uygulanabilmektedir.

Yüz Germe (Face Lift) Nasıl Uygulanır?

Yüz germe ameliyatı birden fazla yöntemle uygulanabilmektedir. Bu yöntemlerin hastaya yönelik şekilde gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir. Çünkü kullanılacak olan yöntem ameliyatın süresini etkilemektedir. Yüz germe ameliyatında hastanın yaşlanan bölgelerine yönelik işlem yapılması çok önemlidir. Turab İsmayilov’un özellikle tercih ettiği yöntem; hem cilt bölgesinin hem de hastanın cildin altındaki sinirlerinin üzerinde olan tabakanın gerilmesi işlemidir.

Bu işlem gerçekleştirildiği zaman hastanın sadece yaşlanmış olan yüzünü değilde aynı zamanda hastanın yaşlanan kas bölgesinin gergin olması sağlanmaktadır. Bu gerginlik sağlandığı zaman hastanın gerçekleştirilen ameliyattan fayda görme olasılığı oldukça yüksek olur ve hasta işlemden sonra çok daha doğal bir görünüm ile hayatına devam edebilir.

Yüz Germe (Face Lift) İyileşme Süreci Nasıl Olacak?

Yüz germe ameliyatından sonra ki süreç dikişlerin alınmasından sonra başlar. Özellikle üst göz kapaklarında kalıcı dikişlerin olmamasına önem veriyoruz. Çünkü yüz germe ameliyatı sırasında bildiğimiz gibi orta yüz bölgesine de müdahale edilebilmektedir. Bu müdahalelerde ki dikişler alındıktan sonra yüz germe ameliyatının iyileşme süreci başlar. Bu süreç yaklaşık olarak 2 haftalık bir ödem ve şişlik ile devam eder.

Ameliyattan sonraki dönemde çok güzel bir kanama kontrolü yapılmış ise morluklar kısa süre içerisinde geçer. Ödemler indikten sonra cildin altındaki dokuların iyileşme süreci başlar. Bu iyileşme süreci ise yaklaşık olarak 8 ile 10 hafta kadar sürebilmektedir. 8 ile 10 hafta sonra hastanın yüzünün son hali ortaya çıkacaktır.

Yüz Germe (Face Lift) Ameliyatında Turab İsmayilov’un Farkı Nedir?

Yüz germe ameliyatında Turab İsmayilov’un farkı; yüz germe ameliyatında sadece yüzün cildini değilde, yüzün, boyun bölgesinin ve yanak bölgesinin yani cildin altındaki bütün dokuların gergin şekilde toplanması ameliyata eşlik olarak göz kapağı ve alın bölgesinin gerilmesi, cildin altındaki tabakanın geniş bir şekilde önemli sinirlerin birleştiği tabakadan ayırarak, uygun bir şekilde kulak önünden ve orta yüz bölgesinin de toparlama ameliyatı olarak yapılması Turab İsmayilov’un farkıdır.

Yüz Germe (Face Lift) Ameliyatının Fiyatları Ne Kadar?

Yüz germe ameliyatlarının fiyatı yaklaşık olarak 12.000 ₺ ile 15.000 ₺ arasında değişiklik gösterebilmektedir. Yüz germe ameliyatı fiyatının değişiklik göstermesinin sebebi işlem esnasında uygulanacak olan diğer cerrahi müdahalelerdir. Özellikle 2. kez yüz germe ameliyatı olan hastaların ameliyatı oldukça zor geçtiği için daha yüksek bir fiyat verilmektedir.

Search

+
SORU SOR
WhatsApp WhatsApp İletişim