Zayıflama Sözlük tanımı ile zayıflama “ 1.zayıflamak eylemi. 2.hastalık, besinsizlik nedeniyle ya da rejimle şişmanlığın azalması. Zayıflama eylemi için uygulanan onlarca değişik yöntem ve uygulama vardır. Diyet, egzersiz ve son yıllarda hızla artan cerrahi uygulamalar, zayıflama konusunda uygulanan yöntemlerdir. Günümüzde sanayileşen gıda endüstrisi ve tarım sayesinde yüksek kalorili hazır yiyeceklere ulaşmak çok daha kolaylaşmıştır.

Yüksek yağ, tuz, şeker ve karbonhidrat temeli beslenme şekli, hareketsiz durağan hayat tarzı ile birleşince kilo alımı ve buna bağlı olan diğer hastalıkların görülme oranı her geçen gün artmaktadır. Kilo alımı ile birlikte kişilerde fiziksel, psikolojik ve sosyolojik bir çok rahatsızlık görülüyor. Fazla kilolarından kurtulmak isteyen insanlar zayıflamak için bir çok değişik yöntemle zayıflamak için caba sarf ediyor. Tüm gün gıdalardan alınan kalori harcanan kaloriden yüksek olduğu durumlarda kilo alımı kaçınılmaz olarak yaşanıyor. Sağlıklı beslenme ve zayıflama birbiri ile sıkı sıkıya bağlı iki kavramdır.

Zayıflama Nedir?

ZayıflamaDünya Diyabet Federasyonu (IDF) ve Uluslararası Obezite Çalışma Birliği (IASO) tarafından yayımlanan ortak belgelerden elde edilen açıklamalar, dünyada bir milyar erişkinin fazla kilolu ve bunların 300 milyonunun obez olduğunu göstermiş olup obezitenin tip 2 diyabet için temel risk faktörü olduğunu da belirtmektedir (Diabetes and Obesity 2004). Dünyada oldukça yaygın sorun olan kilo ve beraberinde gelen sağlık sorunlarının çözümü sağlık beslenme ile zayıflamaktır. Uygulanan diyet ve egzersiz gibi yöntemlerle yeterli kilo verme hedefine ulaşamayan kişiler cerrahi ve kozmetik yollar aramaktadır.

Yağ Aldırma (Liposuction) & Vücut Şekillendirme Estetiği

ZayıflamaUygulanan diyet spor gibi yöntemlerle bölgesel yağlardan kurtulamayanlar için yağ aldırma (Liposuction) ameliyatı kesin çözüm sunar. Kişiler ideal kilosunda olsa bile bölgesel kilo ve yağlanma görülebiliyor. Özellikle basen, bel ve bacak gibi bölgesel olarak yağ birikimlerinden spor ve diyet ile kurtulmak her zaman söz konusu değildir. Yağ aldırma yöntemleri lazer lipoliz ve vaser lipoliz olarak iki grupta yapılır. Plastik cerrahlar tarafından yapılan yağ aldırma ameliyatından olan lazer lipolizde deri altındaki yağlar eritilerek sıvılaştırılır. Ultrasonik ses dalgaları ile yağların parçalanmasını sağlayan vaser ise parçalanan yağların emilmesi işlemidir.

Zayıflama Yağ Aldırma (Liposuction) & Vücut Şekillendirme Estetiği Sonrası?

ZayıflamaYağ Aldırma (Liposuction) uygulamalarında büyük kesiler olmaz. İri bir iğne boyutlarında olan kanüllerin girmesine imkan verecek kadar ufak kesiler yapılır. Bu sebeple uygulama sonrası fazla ağrılı bir süreç gelişmez. Hastanın ve uygulama yapılacak bölgeye göre genel yada lokal anestezi uygulanır. Operasyon 1-3 saat sürer ve işe dönüş 1 gün sonra gerçekleşir. Yağ aldırma uygulamasından sonra su tüketimine dikkat edilmelidir. Uygulama sonrası korse giymeye başlayacak ve doktor kontrolleri ile uygun görülen zamana kadar kullanmaya devam etmelisiniz. Ağır spor, deniz, havuz, sauna gibi aktivitelere doktor muayenesi sonucu başlaya bilirsiniz.

Zayıflama Yağ Aldırma (Liposuction) & Vücut Şekillendirme Estetiği Öncesi?

Yağ Aldırma (Liposuction) öncesinde doktorunuza, beklentilerinizi ve isteklerinizi açık şekilde anlatın. Beklentileriniz doğrultusunda uygulama sonuçları hakkında bilgi alın. Bölgesel yağ aldırma uygulamalarında sonra deride sarkma olup olmayacağını doktorunuzdan bilgi alın. Sürekli kullandığınız ilaç varsa mutlaka doktorunuzla paylaşın. Sigara kullanımı cerrahi müdahaleleri olumsuz etkiler. Sigara iyileşme sürecini uzatır. Uygulamadan en az 2 hafta önce sigarayı azaltın yada tamamen bırakın.

ZAYIFLAMA SONRASI ESTETİĞİ

Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı

Karın GermeKarın germe ameliyatı (Abdominoplasti), orta ve alt karın bölgesinde meydana gelen sarkma, yağlanma, gevşeme, kas deformasyonu ve çatlakları yok eden bir estetik ameliyat olarak; hamilelik sonrası, aşırı kilo alıp verme sonrası veya yaşlanma ile ortaya çıkan karın bölgesi sorunlarını ortadan kaldıran cerrahi bir işlemdir.
Hızlı kilo alıp verme, obezite tedavisi sonrası hızla kaybedilen kilolar, yaş ve hamilelik sonucu göbek ve karın bölgesindeki oluşan çatlak, sarkma ve deri fazlalığını düzelterek ideal bir görüntüye kavuşmayı sağlar. Abdominoplasti, deri altındaki yağ dokusunun çıkarılması, sarkan derinin sıkılaştırılması, fazla derinin alınması ve deforme olan kasların onarılarak sıkılaştırılmasıdır.

Zayıflama Sonrası Estetiği Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Sonrası?

Karın germe (Abdominoplasti) ameliyatı sonrasında, uygulamanın yapıldığı bölgede gerginlik deride sıkılık hissedebilirsiniz. İlk günlerde hareket etmek, özellikle ayakta dik olarak durmak zor gelebilir. Doktorunuz ağrılarınız için gerekli ağrı kesicileri verecektir. Nekahet dönemi 2-3 hafta sürebilir bu süreyi tam istirahat ile geçirilmeniz önemlidir. Sigara içiyorsanız, ameliyat öncesi ve sonrası mutlaka bırakılmalıdır. Sigara iyileşme sürecini olumsuz etkileyen faktörlerin başında gelir. İşe dönüş süresi 3 haftayı bulabilir.

Zayıflama Sonrası Estetiği Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Öncesi?

Karın germe (Abdominoplasti) ameliyatı öncesi, doktor hastayı muayene ederek deride oluşan sarkma ve bölgesel yağlanmanın boyutlarını tespit eder. Ameliyat sonrası gebelik planlanıyorsa uygulamanın daha sonra yapılması tavsiye edilir. Karın germe ameliyatından en az bir ay önce alkol ve sigara tüketimi bırakılmalıdır. Kan sulandırıcı aspirin, bitki çayları ve kullanılıyorsa diğer kan sulandırıcı ilaçlar operasyondan önce bırakılmalıdır.

Zayıflama Alanında Sunduğumuz Hizmetler